Čagos grybas

Čaga (liet. juodasis beržo grybas) – tai grybas, kuris jau šimtmečius naudojamas tradicinėje medicinoje Azijos šalyse. Jis auga ant beržų šalto klimato šalyse ir yra žinomas dėl savo unikalios formos ir išvaizdos. Pastaraisiais metais čiaga išpopuliarėjo kaip supermaistas dėl didelio antioksidantų kiekio ir įvairių sveikatai naudingų savybių, įskaitant geresnę odos būklę.

Čagos antioksidacinės savybės

Antioksidantai – tai junginiai, kurie apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, t. y. nestabilių molekulių, galinčių pažeisti ląsteles ir prisidėti prie lėtinių ligų atsiradimo. Čaga yra puikus antioksidantų, įskaitant polifenolius, flavonoidus ir melaniną, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir išvengti oksidacinio streso, šaltinis. Jei chaga jau sudomino, iškart paminėsiu, jog šis juodojo beržo grybas pirkti randamas Daily Spoon internetinėje parduotuvėje.

Iš tiesų, chagos antioksidacinio aktyvumo rodiklis – ORAC – yra vienas didžiausių iš visų maisto produktų. Žurnalo „Journal of Ethnopharmacology“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad čagos ekstraktas pasižymi didesniu antioksidaciniu aktyvumu nei kiti vaistiniai grybai, pavyzdžiui, šiitakė ir maitakė.

Privalumai odos sveikatai

Tradicinėje medicinoje chaga jau šimtmečius naudojama įvairioms odos ligoms, įskaitant egzemą, psoriazę ir spuogus, gydyti. Šiandien dėl daugybės naudingų savybių odos sveikatai ji tampa vis populiaresnė kaip natūralus odos priežiūros ingredientas.

 • Senėjimą stabdančios savybės

Čagoje gausu antioksidantų, kurie padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, galinčios lemti ankstyvą senėjimą. Čagoje esantis melaninas taip pat padeda apsaugoti odą nuo UV spindulių ir kitų aplinkos veiksnių, kurie gali sukelti raukšles, smulkias linijas ir senatvines dėmes.

 • Odos drėkinimas

Chagos sudėtyje yra polisacharidų – sudėtingų angliavandenių, kurie padeda drėkinti ir puoselėti odą. Tai gali padėti pagerinti sausos, papilkėjusios ar dehidratuotos odos išvaizdą, todėl oda atrodo švytinti ir jaunatviška.

 • Mažesnis uždegimas

Čaga gali turėti priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti sumažinti su akne, egzema ir kitomis odos ligomis susijusį paraudimą ir uždegimą. Tai gali padėti nuraminti ir nuraminti odą, sumažinti dėmelių atsiradimą ir pagerinti bendrą odos būklę.

Mažiau bėrimų vartojant chagą

Bėrimai yra dažnai pasitaikantis reiškinys, kuriuos gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant hormonų pokyčius, stresą ir netinkamą mitybą. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, kad čaga gali padėti sumažinti bėrimų atsiradimą, šalindama kai kurias pagrindines spuogų priežastis, tokias kaip:

 • Hormonų reguliavimas

Čiagoje yra junginių, kurie gali padėti reguliuoti hormonų kiekį, įskaitant beta gliukanus, kurie, teigiama, teigiamai veikia jautrumą insulinui ir mažina uždegimą. Hormonų pusiausvyros sutrikimai gali prisidėti prie spuogų atsiradimo, todėl hormonų reguliavimas gali padėti sumažinti spuogų atsiradimą.

 • Mažesnis uždegimas

Kaip minėta, čaga pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti su spuogais susijusį paraudimą ir uždegimą. Uždegimas gali prisidėti prie spuogų atsiradimo, todėl uždegimo mažinimas gali padėti išvengti spuogų atsiradimo.

 • Antioksidantų apsauga

Didelis antioksidantų kiekis čagoje taip pat gali padėti apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali prisidėti prie spuogų atsiradimo. Neutralizuodama laisvuosius radikalus, čaga gali padėti išvengti užsikimšusių porų ir bakterijų dauginimosi, dėl kurių gali atsirasti spuogų.

Kaip naudoti Chaga grybus?

 • Chaga ekstraktas

Stipri ir koncentruota čagos grybo forma, išgaunama naudojant karštą vandenį arba alkoholį. Jame yra daug antioksidantų, pavyzdžiui, polisacharidų ir beta gliukanų, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir sumažinti uždegimą. Čagos ekstraktas dažnai naudojamas arbatoms, tinktūroms ir papildams gaminti.

 • Chaga kapsulės

Patogus ir paprastas būdas vartoti čagos grybą, nes jas galima įsigyti iš anksto nustatytomis vienodomis dozėmis. Jose yra didelė čagos ekstrakto koncentracija ir jos dažnai vartojamos imuninei funkcijai palaikyti, odos būklei gerinti ir uždegimams mažinti. Čagos kapsulės tinka tiems, kurie renkasi greitą ir paprastą būdą vartoti čagą, kai nereikia virti arbatų ar ruošti tinktūrų. O jei kurią dieną norite vartoti miltelių pavidalu – bet kuriuo metu galite išardyti kapsulę. Priminsiu, kad kapsulėmis juodojo beržo grybas pirkti randamas Daily Spoon internetinėje parduotuvėje.

 • Chaga milteliai

Čagos milteliai – tai universali ir lengvai naudojama čagos grybų forma, kurios galima dėti į maisto produktus ir gėrimus. Jie gaminami sumalant džiovintus čagos grybus į smulkius miltelius ir dažnai naudojami kokteiliuose, sriubose ir kepiniuose. Čagos milteliuose yra didelė antioksidantų ir kitų naudingų junginių, kurie gali padėti pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą, koncentracija.

Šaltiniai:

 1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20848553/
 2. https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2015/fo/c5fo00006g
 3. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ptr.2371
 4. https://link.springer.com/article/10.1007/BF02256059
 5. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1011134406000823
 6. https://jbiomedsci.biomedcentral.com/articles/10.1186/1423-0127-16-14
 7. https://www.drweil.com/diet-nutrition/food-safety/chaga-mushroom-benefits/
 8. https://www.healthline.com/health/chaga-mushroom
 9. https://www.mdpi.com/1420-3049/19/7/8037
 10. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15216540500294242

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių