• 9 rugpjūčio, 2022
|

Darbo paieškos: „Pageidauju it sektoriuje!“

Informacinės technologijos (IT) yra ta sritis, kuri gali atverti daugybę perspektyvių karjeros kelių. Todėl nenuostabu, kad darbas IT sektoriuje – kaskart vis paklausesnis ir geidžiamesnis. IT sritis apima ne tik interneto svetainių kūrimą, programavimą ar grafikos dizainą, ji gali apimti ir  aparatinės įrangos diegimą bei konfigūravimą, programinės įrangos valdymą, darbuotojų apmokymą ir pagalbą, saugos sistemų arba netgi naujos programinės įrangos kūrimą. Nepriklausomai nuo to, kurią IT kryptį pasirinksite, karjeros siekimas šioje srityje turi daug privalumų.

Kodėl verta įsidarbinti IT srityje?

Yra keletas itin svarbių privalumų.

Išsilavinimo ir mokymų reikalavimai. Jeigu jau bandėte ieškoti darbo IT srityje, tikriausiai matėte, kad išsilavinimo ir mokymų reikalavimai labai skirtingi, o kai kuriais atvejais galima pretenduoti į patikusią darbo poziciją net ir turint minimalų išsilavinimą. Skirtingai nuo karjeros, pavyzdžiui, medicinos srityje, kuriai dažnai reikia mokytis daugybę metų, IT karjerai kartais pakanka vos vienerių ar dvejų. Akivaizdu, kad vienos IT sritys yra reiklesnės už kitas, tačiau nuolatinis ir intensyvus mokymasis dažniau yra reikalingas greitai besivystančioje srityje. IT rinka labai plati – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tad jei tik ieškosite, tikrai rasite, kur įsidarbinti.

Neribotos galimybės. IT srityje yra daugybė skirtingų darbų, kuriuos verta apsvarstyti, ir kiekviename iš jų – skirtingos galimybės, perspektyvos ir atlyginimas. Pavyzdžiui, galite tapti kompiuterių programuotoju ir kurti naujo tipo programinę įrangą arba pasirinktinius produktus. Arba galite tapti programų kokybės užtikrinimo tikrintoju ir garantuoti, kad produktai atitiktų aukščiausios kokybės standartus. Jei ieškote techniškai sudėtingesnio darbo, galite tapti tinklo inžinieriumi arba sistemų analitiku, o jei norite ko nors šiek tiek įvairesnio – grafikos dizaineriu ar svetainių kūrėju. Beveik nėra ribų tam, ko galite siekti IT sektoriuje.

Galimybė užsidirbti. Dar vienas didelis IT pranašumas – galimybė užsidirbti. Net ir pradinio lygio darbo vietos IT srityje yra gyvybiškai svarbios įmonės augimui, o IT talentų labai trūksta pasaulio mastu. Šis trūkumas suteikia darbuotojams galimybę daugiau uždirbti. Tikėtina, kad nuo pat darbo pradžios uždirbsite konkurencingą sumą, o kai įgysite daugiau patirties, uždirbsite dar daugiau.

Darbo poreikis. Kiekvienai pasaulio įmonei IT darbuotojai yra reikalingi. Vieniems naujų produktų kūrimui, kitiems – sistemų saugumo gerinimui ar tiesiog pagalbai valdyti įrenginius ir programas. Todėl IT specialistų paklausa yra didelė ir nuolat auga. Jei turite reikiamų įgūdžių ir norite toliau augti bei tobulėti, pasirinkę IT sektorių, neliksite be darbo.

Galimybė dirbti nuotoliniu būdu. Nors ne visiems patinka idėja dirbti nuotoliniu būdu, daugeliui žmonių tai yra idealus darbas. Ypač COVID-19 pandemijos metu nuotolinis darbas sulaukė didelio pripažinimo daugelyje sričių. Tai ne tik suteikia daugiau lankstumo, bet ir gali pagerinti darbų našumą. IT sritis šio privalumo lyderė.

Karjeros lankstumas. Tarkime, kad pradedate karjerą IT srityje, bet ilgainiui nustojate ja mėgautis – arba dėl to, kad ji tapo monotoniška, arba dėl to, kad ji nebeužtikrina norimo augimo potencialo. Daugelis turimų įgūdžių gali būti pritaikyti ir kitose IT sferose, ir, kaip jau buvo minėta, galima rinktis iš daugybės IT darbų. Jei vis dar nesate tikri, ką norite veikti likusį gyvenimą, IT gali leisti jums būti ramiems, kad ateityje turėsite daugybę pasirinkimų.

Kaip susirasti darbą IT srityje?

Svarbiausia, kad darbo pasiūlymas būtų ne tik patrauklus, bet ir patikimas. Tokių rasti galite apsilankę  Siulau Darba  – perspektyvioje darbo pasiūlymų platformoje. Čia ne tik plati darbų pasiūla, bet ir galimybė matyti kokie pasiūlymai šiuo metu aktyvūs, o kokie dar tik planuojami. Siulaudarba.lt platformoje – įvairiausi darbo pasiūlymai ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose!

Plačiau pamatysite užėje – https://www.siulaudarba.lt/

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių