• 29 rugsėjo, 2021
|

Darželių durys atviros, išlieka tik rekomendacijos slenkstis

Kilo nemaža suirutė, kuomet pradžioje buvo nuspręsta, kad į darželius per karantiną bus priimami tik tie vaikai, kurių abu tėvai dirba ne nuotoliniu būdu. Jie būtų turėję užpildyti prašymą ir pridėti pažymas, kad dirba ne nuotoliniu būdu. Tų tėvų, iš kurių bent vienas yra bedarbis ar dirba ne darbo vietoje, atžalos šiuo laikotarpiu būtų nepriimamos.

Tačiau išaušęs antradienis šias griežtas vadeles atlaisvino, nuspręsta kliautis tėvų sąmoningumu. Pažymų iš tėvų nebereikalaujama, tačiau išlieka rekomendacija, kad vesti vaikus į ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigas galėtų tik tie tėvai, kurie neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti vaikų priežiūros namuose.

Ženkliai nesumažėjo

Apibendrindamas situaciją Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius akcentavo, kad ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų ugdymui Vyriausybės nustatytose sąlygose jokių pakeitimų nuo trečiadienio nėra. Tad įprastu būdu vyks ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, pamokos mokyklose – nuotoliniu būdu.

Paklaustas, koks vaikų lankomumo pokytis, įsigaliojus šiai rekomendacijai, atsakė: „Kai kur pastebimas lankomumo sumažėjimas ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, tačiau jis yra labai įvairus. Vienuose darželiuose į grupes ateina trečdalis vaikų, o kitur pastebimas tik nežymus lankomumo sumažėjimas, todėl teigti, kad vaikų skaičius sumažėjęs ženkliai, negalime.“

Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos vadovas Artūras Bogdanovas, paklaustas, ar neketinama, kaip ir pavasarį, atleisti tėvus (tuos, kurie sąmoningai atžalų neveda į įstaigą karantino laikotarpiu) nuo abonentinio mokesčio už darželį, atsakė: „Diskutuosime, reikės svarstyti, tačiau tokį sprendimą būtų galima priimti jau tik sausio mėnesį (gruodžio mėnesio Tarybos posėdis vyks rytoj, tad nebūtų suspėta – aut. past.).“

Sąmoningumo lygmuo skirtingas

Pastebima, kad vieni tėvai sąžiningai laikosi karantino ir dirbdami nuotoliniu būdu iš namų užsiima ir vaikų priežiūra, atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją, rekomendacijas, neveda atžalų į ugdymo įstaigas. O kiti tvirtina, kad vienu metu ir dirbti iš namų, ir prižiūrėti vaikus – misija neįmanoma, tad toliau vaikų ugdymą tęsia švietimo įstaigose kontaktiniu būdu. Negana to, yra ir tokių, kurie vaikų į darželius kasdien neveda, bet sužinoję, kurią dieną vyks šventinė eglutė, išpuošia atžalas ir nuveda įstaigon. Tėveliai net nesusimąsto dėl nesaugumo visų sveikatai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „Bangai“ akcentavo, kad susibūrimai, bendros šventės šiuo metu yra negalimos rengti. „Kartu su visuomenės sveikatos specialistais raginame tėvus, auklėtojus būti sąmoningus ir atsakingus, švietimo įstaigose nerengti jokių švenčių ir susibūrimų. Vaikus Kalėdų proga galima pasveikinti nuotoliniu būdu. Būkime atsakingi vieni už kitus, kad visi sveiki sulauktume pandemijos pabaigos“, – ragina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Vitos VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių