Darželių stygius atveria kelią investuotojams

A. VALAIČIO nuotr.: Gobergiškės darželio grupių tvarkymo darbai užtruko dėl kilusių techninių keblumų, taip pat teko koreguoti projektą. Darbus pristabdė ir koronaviruso pandemija.

Klaipėdos rajone šiemet į darželius nepateko apie 500 (2–3 metų amžiaus) vaikų. Samdyti auklę, vesti į privatų darželį ar tiesiog pačiam prižiūrėti vaiką ir dar kurį laiką pamiršti darbo rinką – tokie klausimai kyla tėvams, kurių atžalos nepateko į rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Gobergiškės grupės – tik po Naujųjų

Dauparų kaimo bendruomenė jau kurį laiką gyveno su viltimi, kad rudenį bus atidarytos dvi naujos darželio grupės patalpose, kuriose anksčiau buvo įsikūrusi biblioteka, rinkdavosi bendruomenė. Tačiau Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas informavo, kad Gobergiškės darželio grupių tvarkymo darbai užtruko dėl kilusių techninių keblumų, taip pat teko koreguoti projektą. Darbus pristabdė ir koronaviruso pandemija.

„Tačiau viskas juda į priekį. Jau įsigyti baldai, ugdymo priemonės, o iki metų pabaigos planuojama baigti ir likusius darbus“, – tvirtino jis.

Darželio grupių įrengimo rangos darbus atlieka UAB „Išskirtinio būsto statyba“. Bendrovės direktorius Mindaugas Citavičius „Bangai“ sakė, kad su užsakovu – Klaipėdos rajone savivaldybe – viskas tvarkoje, tačiau su projektuotojais – kaip žydui prie vokiečių. „Procesas juda, bet ne taip greit, kaip norėtume, nėra priimti tam tikri projektiniai sprendimai. Jų reikia“, – sakė jis. Paklaustas, ar nestinga pačiai bendrovei apyvartinių lėšų, darbo jėgos, atsakė: „Situacija vidutinė, skųstis negaliu.“

Pasiruošę bendradarbiauti

Didžiausias vietų darželiuose stygius yra Slengiuose ir Gargžduose. Taip pat vietų trūksta ir Doviluose, Priekulėje, keletui – Plikiuose. Vien Gargžduose, anot mero patarėjo J. Bardausko, į darželius nepateko 122 vaikai.

Dėl to neatsitiktinai neseniai į Klaipėdos rajono savivaldybę kreipėsi galimi investuotojai. 1979 m. statytas lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pastatas – apverktinos būklės. Svarstoma, ar jį nugriauti ir statyti naują, ar rekonstruoti. Šiuo atveju galimas privataus ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas, numatomas sklypas Dariaus ir Girėno gatvėje. Savivaldybės investiciniai kaštai galėtų būti mažinami, investuotojams leidžiant turėti komercinius objektus tame sklype. Svarstomi įvairūs variantai.

Anot mero B. Markausko ir vicemerės Audronės Balnionienės, vietų jau trūksta ne tik darželiuose, bet mokyklos taip pat jau ant perpildymo ribos, juolab kad kalbama apie tai, jog vaikai turės anksčiau pradėti lankyti paruošiamąją grupę.

Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė turėtų būti įgyvendinant ir daugiafunkcio centro idėją Sendvario seniūnijoje. Priminsime, jog Klaipėdos rajono savivaldybė nupirko 3,5 ha sklypą Trušeliuose daugiafunkcio centro statybai. Čia turėtų būti užtikrintas ugdymo paslaugų teikimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams; sportavimas ir aktyvus laisvalaikio leidimas; kultūros paslaugų teikimas. Dabar ieškoma investuotojų. Investuotojas į projektą turėtų investuoti apie 6 mln. Eur.

„Gintarėlis“: nugriauti ar rekonstruoti?

Savivaldybės vadovams tenka galvosūkis ir dėl Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“. „Darželis reikalauja sprendimo: arba jį nugriauti ir statyti naują toje pačioje vietoje, arba renovuoti. Reikės nuspręsti, ką daryti“, – neseniai vykusiame susitikime su žiniasklaida sakė meras B. Markauskas.

Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Alė Šimaitienė „Bangai“ pasakojo, kad patalpų būklė yra patenkinama. Įstaiga įsteigta 1979 metais ir nuo pastatymo vidaus patalpos kapitaliai nebuvo remontuotos. UAB „Sabelija“ statinio techninės priežiūros patikrinimo akte buvo konstatavusi remonto būtinumą, pastatas nesaugus vaikams. „Labai susidėvėję tualetų-prausyklų įrenginiai, sienų ir grindų plytelės aptrupėjusios. Lyjant kai kuriose patalpose vanduo patenka į patalpas pro palanges, per stogą. Tenka naikinti pelėsį. Dažnėja kosmetinis remontas, o juk šias lėšas būtų galima panaudoti kitoms vaiko gerovės reikmėms. Kieme grėsmę ugdytinių saugumui kelia ištrupėjusios kiemo takų plytelės ir duobėta kiemo asfalto danga. Visų kontroliuojančių institucijų patikrinimo aktuose nustatomi higienos normos pažeidimai, kurių įstaiga nepajėgi išspręsti savarankiškai. Džiugu, kad Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai sprendžia šį klausimą, ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai sulauks šilto, šviesaus, modernaus, visus poreikius tenkinančio darželio“, – viliasi A. Šimaitienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas patikino, kad šis darželis – apverktinos būklės. „Sprendimą, ar rekonstruoti esamą, ar nugriauti, lems projektuotojai, ekspertai, kurie vertins konstrukcijas ir pan. Faktas tas, kad statinį būtina pertvarkyti vienokiu ar kitokiu būdu. Kol kas padarėme nedidelę pauzę, norime pasitikrinti, kaip mums seksis su minėtais galimais investuotojais. Tačiau iš esmės techninę specifikaciją esame pasirengę ir ketintume netrukus pradėti projektavimo darbų pirkimą. Be to, tokios apimties darželis, koks yra dabar, mums jau yra per mažas, norime plėsti, kiek įmanoma“, – „Bangai“ sakė A. Bogdanovas.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content