Dažniausi Apple MacBook kompiuterio gedimai

Tipiški „MacBook“ remonto darbai yra susijęs su konkrečiu įrenginio modeliu bei šio naudojimo ypatybėmis (naudojimo dažnumas, tinkama priežiūra ir pan.). Tačiau galima išskirti keletą pagrindinių gedimų ir problemų, dėl kurių šio prekės ženklo įrenginių naudotojams aktualu „MacBook“ remontas (kartais – tiesiog profilaktiniais tikslais).

Baterijos problemos

Ilgą laiką naudojant, o kartais – ir dėl netinkamos įrenginio įkrovimo praktikos, baterijos tarnavimo trukmė šiai pradus talpą, gali gerokai sutrumpėti ar šios iš viso neįmanoma pakrauti. Tad baterijos keitimas yra gana dažnas „MacBook“ remonto darbas, dėl kurio į šios paslaugos teikėjus kreipiasi įrenginio naudotojai,  kuriems nepriimtina galimybė naudotis kompiuteriu, veikiančiu tik įjungus kištuką į elektros lizdą.

Klaviatūros gedimas

Klaviatūros gedimas, ypač, kalbant apie senesnius „MacBook“ modelius, gana dažna šių kompiuterių problema. Klaviatūra ar atskiri jos mygtukai nustoti tinkamai funkcionuoti gali dėl įvairių priežasčių: išsiliejusių skysčių, susikaupusių dulkių ir purvo, mechaninio sugadinimo ir pan. Ne paslaptis, jog ši kompiuterių problema itin aktuali šeimoms, auginantiems smalsius ir dar ne visada savo veiksmų pasekmes suvokiančius vaikus.

Ekrano taisymas / keitimas

Kompiuteriui nukritus, ekranas įskilo, o galbūt net ir visai sudužo? Ilgiau naudojamame „MacBook“ ‘e atsiradę ekrano įbrėžimai trukdo kokybiškai naudotis prietaisu? Viso ekrano keitimas ar tiesiog šios dalies remontas – dažna problema, kurią patyrę specialistai sėkmingai išsprendžia vos per kelias valandas.

Kietojo disko gedimas

Dėl tam tikrų priežasčių sugedus kietajam diskui, kompiuterio naudotojas nebegali pasiekti reikiamos informacijos ar net prarasti svarbius duomenis. Tikriausiai net nereikia sakyti, su kokiomis problemomis galima susidurti, pavyzdžiui, nebepavykstant pasiekti baigiamojo darbo, kurio pristatymo laikas jau čia pat. Tad, pastebėjus bet kokius požymius, signalizuojančius apie galimas problemas su kietuoju disku, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į kompiuterių remonto paslaugas teikiančius specialistus.  Jie pakeis kietąją diską ir/arba, jei reikia, atkurs prarastus duomenis. 

Operacinės sistemos / programinės įrangos problemos

Kai kuriems operacinės sistemos perrašymas savarankiškai atrodo kaip visai nesudėtingas darbas. Tiesa, net ir iš pažiūros paprastus remonto darbus, susijusius su savo mylimo „MacBook“ ‘o remontu ar technine priežiūra, derėtų patikėti patyrusiems šios srities profesionalams.

Aušinimo sistemos valymas

Dulkės, besikaupiančios aušinimo sistemoje, gali sutrikdyti įrenginio šilumos reguliaciją. O tai susiję su kompiuterio perkaitimu ar kitomis veikimo problemomis. Aušinimo sistemos valymas – darbas, kurį specialistai rekomenduoja profilaktiškai atlikti kartą per vienerius metus, nelaukiant aiškių signalų (pavyzdžiui, pagarsėjęs įrenginio veikimas, įkaitimas ir pan.),  jau įspėjančių apie valymo būtinybę.

USB jungčių gedimai

Naujesniuose šio prekės ženklo kompiuterių modeliuose, kuriuose yra integruota vadinamoji „USB Type-C“ jungtis, būtent mechaninis pastarosios pažeidimas ar kitos priežastys gali sukelti gedimą, dėl kurio aktualiu tampa „MacBook“ remontas.

Prie dažniausių problemų, su kuriomis susiduria „MacBook“ kompiuterių naudotojai, be jau išsamiau aptartų, galima paminėti ir „Trackpad“ bei „Touch Bar“ keitimą, susikaupusių skysčių šalinimą, garsiakalbių remontą/keitimą, įkroviklio laido keitimą.

Jei ir jūsų kompiuteris sunegalavo, profesionalus ir operatyvus fiksas.lt atliekamas „MacBook“ remontas – kaip tik tai, ko jums dabar ir reikia.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių