Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų vainikėlius ir tiltus

Yra nemažai dantų atkūrimo galimybių, vienos iš jų – dantų vainikėliai ir tiltai. Dažnai pacientams kyla klausimas, kuo jie skiriasi? Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pristatys dažniausiai užduodamus klausimus, apie dantų vainikėlius ir tiltus, bei ką svarbu žinoti.

Kuo skiriasi dantų vainikėlis nuo tilto?

Dantų vainikėlis – tai puikus pasirinkimas, jeigu jūsų dantys įtrūkę, kreivi. Tai pat, dantų vainikėlio įdėjimas yra naudingas, kai susiduriate su dantų ėduonimi ir nuolatiniu dantų skausmu. Dantų vainikėliai apsaugo natūralius dantis nuo tolesnių pažeidimų ir padeda geriau pritaikyti dantų protezus, pavyzdžiui, breketus.

O kai tarp dantų yra dideli tarpai, geriausias sprendimo būdas yra dantų tilto įdėjimas.

Kiek laiko jie tarnauja?

Tiek dantų vainikėliai, tiek tilteliai gali tarnauti 5-15 metų, priklausomai nuo to, kaip juos prižiūrėsite ir rūpinsitės.

Kaip tinkamai prižiūrėti?

Visų pirma, svarbu reguliariai valyti dantis. Geriausia du kartus per dieną po 2 minutes. Įsigykite elektrinį dantų šepetėlį. Tai puiki investicija, kuri gali apsaugoti jūsų burnos sveikatą nuo įvairių dantenų ligų, pavyzdžiui, periodontito. Taip pat, naudokite dantų pastą su fluoru. Jis stiprina dantų emalį ir dantenas.

Taip pat, stenkitės vengti nesveikų, daug angliavandenių turinčių maisto produktų. Įvairūs saldūmynai, traškučiai ir greitas maistas skatina bakterijų gamybą. Kai kurios bakterijos nėra laiku nuvalomos ir gali sukelti dantų akmenų atsiradimą, infekcijas. Į savo mitybą geriausia įtraukti daržoves, mėsą, pieno produktus. Ypatingai kalcis prisideda prie sveikų ir stiprių dantų išlaikymo. Jeigu norite, kad jūsų burna būtų kuo švaresnė, po kiekvieno valgio sukramtykite becukrės gumos bei gerkite daug vandens.

Venkite kramtyti kietus maisto produktus. Galite netyčia nuskelti ne tik savo dantį, bet ir vainikėlį arba tiltą.

Iš kokių medžiagų gali būti pagaminti dantų vainikėliai?

  • Metalinis vainikėlis
  • Keramikinis vainikėlis su metalu
  • Keraminis vainikėlis be metalo
  • Porcelianinis vainikėlis

Kaip vyksta gydymo procesas?

Pirmiausia, pagal jūsų tikro danties formą yra sukuriamas atspaudas ir siunčiamas į odontologijos laboratoriją. Tuomet, pagal odontologo nurodytus reikalavimus pagaminamas jums sukurtas vainikėlis arba tiltas. Vėliau, jis yra implantuojamas į jūsų burnos ertmę, ir vyksta gijimas.

Ar tai saugi procedūra?

Dantų vainikėliai ir tiltai paprastai yra saugūs, tačiau svarbu įsitikinti, kad jie pagaminti iš aukščiausios kokybės medžiagų, pavyzdžiui, porceliano, keramikos.

Taigi, pristatėme dažniausiai užduodamus klausimus, apie dantų vainikėlius ir tiltus. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys odontologai, kurie teikia profesionalias dantų vainikėlių ir tiltų implantavimo procedūras. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių