Dėl pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo rajone kol kas nesvarstoma

Asociatyvi nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė paskelbė, kad tvyrant įtampai dėl Rusijos agresyvių veiksmų pasienyje su Ukraina, Lietuvos institucijos ruošiasi, kad gali tekti priimti pabėgėlių iš Ukrainos, jeigu situacija regione eskaluotųsi. A. Bilotaitė pabrėžė, kad, jeigu to prireiks, padėti ukrainiečiams yra valstybės „pareiga ir garbės reikalas“. Klaipėdos rajono savivaldybėje galimai ateityje reikalingos pagalbos pabėgėliams iš Ukrainos klausimas dar negvildentas.

Vidaus reikalų ministrė teigė, kad galimą pabėgėlių srautą įvardyti sudėtinga, todėl ruošiamasi įvairiems scenarijams. Tai gali būti ir keli tūkstančiai pabėgėlių, ir kelios dešimtys tūkstančių. Jos teigimu, Vidaus reikalų ministerija šalies savivaldybių raštu klausė, kur galimi pabėgėliai galėtų būti apgyvendinti, kaip jiems galėtų būti teikiamos įvairios paslaugos ir pagalba:  maitinimas,  sveikatos,  socialiniai klausimai, buities, transporto dalykai. Anot jos, informaciją per savaitę pateikė trečdalis šalies savivaldybių.

Pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje Administracijos direktorius Justas Ruškys į klausimą, ar pabėgėlių iš Ukrainos priėmimui kaip nors ruošiasi ir rajono Savivaldybė, atsakė, kad kol kas toks Vidaus reikalų ministerijos paklausimas Savivaldybėje neaptartas, klausimas nebuvo svarstytas, tačiau galbūt tokia informacija bus aptarta Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

Į Lietuvą ukrainiečiai legaliai, be vizos galėtų atvykti trims mėnesiams. Jei norėtų prieglobsčio, tuomet jų apgyvendinimu ir aprūpinimu reikėtų pasirūpinti šalies institucijoms. Šiuo metu Lietuvoje ukrainiečių bendruomenė gausi – Migracijos departamento duomenimis, jų šalyje yra per 30 tūkstančių.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių