DĖMESIO. Papildomos galimybės studijuoti nemokamai

Naujiena švietimo sistemoje – konkuruojant dėl valstybės finansuojamų studijų vietų Klaipėdos universitete, stojantieji galės pasinaudoti papildoma – antrąja konkursine eile ir turės didesnes galimybes studijuoti nemokamai. 

Antrąja studijų eile galės naudotis stojantieji iš labai mažas pajamas gaunančių šeimų, našlaičiai (ne vyresni kaip 25 metų), turintys neįgalumą (sunkaus ar vidutinio lygio), trumpųjų studijų absolventai, turintys 2 metų praktinės veiklos (pastarųjų 3 metų darbas pagal darbo sutartį, savanoriška veikla pagal savanoriškos veiklos sutartį, atlikta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, profesinė karo tarnyba ir savanoriška nenuolatinė karo tarnyba) patirties.

Stojantiesiems per antrąją konkursinę eilę keliami tokie patys stojimo reikalavimai kaip pretenduojantiems įstoti įprasta tvarka. Asmenys, įgiję išsilavinimą 2024 m., turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir stojančiojo laisvai pasirinktas. Šių egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 36 balai. Baigusieji ankstesniais metais priimami pagal baigimo metais galiojusią tvarką.

KU Studijų prorektorė doc. dr. Aida Norvilienė džiaugiasi naujomis galimybėmis studentams ir sako, kad studijos turi būti prieinamos visiems gabiems žmonėms.

„Džiaugiamės tokiomis papildomomis galimybėmis ir valstybės palaikymu užtikrinant įtraukųjį aukštąjį mokslą. Tai dėmesys socialiai jautrioms visuomenės grupėms ir paskatinimas jiems studijuoti bei siekti savo svajonių. Tikiu, kad tarp išvardytų visuomenės grupių, galinčių pasinaudoti antra konkursine eile, yra daug gabių žmonių, tačiau jie nestoja į aukštąsias mokyklas dėl finansinių sunkumų, palaikymo stokos ir kitų priežasčių. Todėl labai kviečiame pasinaudoti šiomis galimybėmis ir laukiame Jūsų Klaipėdos universitete“, – sako doc. dr. A. Norvilienė.

Antrajai konkursinei eilei sudaryti numatyta ne mažiau kaip 10 procentų viso valstybės finansavimo pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietoms. Tai leis pagal antrąją konkursinę eilę priimti beveik 1,3 tūkstančių studentų iš socialiai jautrios aplinkos.

Pretenduojantieji į antrą konkursinę eilę, kaip ir kiti stojantieji, prašymus galės teikti nuo birželio 1 dienos, užsiregistravę bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS) tinklalapyje www.lamabpo.lt.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių