Direktoriai prašė 5 proc., o didins 15 proc.

Jei rytoj rajono Tarybos posėdyje bus pritarta, du rajono švietimo įstaigų vadovai gaus didesnį darbo užmokestį: už vadovavimą gimnazijai ir mokyklai, kuriose yra specialiosios klasės.

Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo užmokesčio nustatymo komisijos posėdyje dar balandžio 16 d. buvo apsvarstyti Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus Antano Alčausko ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriaus Egidijaus Žiedo prašymai dėl pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento didinimo. Abu vadovai komisijai pateikė argumentus, kodėl prašo minėtą koeficientą didinti 5 proc. Švietimo skyriaus vedėjas pritarė minėtiems procentams atsižvelgus į santykį, kiek mokykloje yra iš viso moksleivių ir kiek mokinių yra būtent specialiosiose klasėse. Tačiau rajono Tarybos narys Raimondas Simonavičius tiek gimnazijos, tiek mokyklos direktoriui siūlė didinti koeficientą ne prašomais 5 proc., o 15 proc. Politiko nuomone, direktoriai puikiai tvarkosi savo mokyklose, todėl koeficientą reikia didinti ne minimaliai.

Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo užmokesčio nustatymo komisijos pirmininkė Rūta Cirtautaitė tuomet pasiūlė alternatyvų komisijos narių balsavimą. Už tai, kad minėtą koeficientą padidinti 5 proc., balsavo tik du komisijos nariai, 5 pasisakė už 15 proc.

Sprendimo projektas praėjusį ketvirtadienį buvo pristatytas Tarybos komitetuose. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Albinas Klizas akcentavo, jog didžiausia atsakomybė dirbant specialiosiose klasėse tenka ne vadovams, bet mokytojams, kurie turi būti itin profesionalūs ir kūrybiški. Jo įsitikinimu, ateityje būtina galvoti ir apie tokių pedagogų skatinimą.

Jei rytoj Savivaldybės taryba pritars 15 proc. pastoviosios dalies koeficiento didinimui už vadovavimą švietimo įstaigoms, kuriose yra specialiosios klasės, tai didės ir direktoriams išmokamas atlyginimas. Ievos Simonaitytės direktoriui atlyginimo koeficientas didėtų 1,64 (217 Eur), o „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktoriui – 1,56 (206,7 Eur).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių