Dituvos bibliotekoje – nuo skaitukų klubo iki muilo puokščių edukacijų

„Šie metai mums reikšmingi: Jono Lankučio viešajai bibliotekai – 85-eri metai, o Dituvos kaime gyvuojančiai – 50 metų. Taigi ypač stengiamės dėl savo skaitytojų“, – sakė J. Butkė.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filialas – dituviškių traukos centras. Čia jų laukia parodos, edukacijos, susitikimai su rašytojais ar kitomis įdomiomis asmenybėmis. Šiemet suaktyvėjusi veikla, nes viešoji biblioteka mini 85-erių metų sukaktį, o šis filialas gyvuoja apie 50 metų.
Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filialo bib­liotekininkei Jurgitai Butkei džiugu, kad po užsitęsusio karantino jaučiamas lankytojų suaktyvėjimas. „Šiemet užsiregistravo 450 skaitytojų – lankosi ir suaugusieji, ir vaikai. Įkūrėme Dituvos skaitukų klubą – tai mažuosius skatina skaityti knygas. Vaikai į klubą renkasi kartą per mėnesį, aptariame perskaitytas knygas“, – kalbėjo bibliotekininkė. Ji patenkinta, kad knygas pradėjo skaityti net tie, kuriems anksčiau labiau knietėjo sėdėti prie kompiuterio. Bibliotekos fonde – 7 tūkst. knygų ir leidinių.
Dituvos sodininkų bendrijoje prieš 9 metus duris atvėrusi ši biblioteka – čia gyvenančių žmonių traukos centras. Smagu užsukti ir pabendrauti su kitais skaitytojais jaukioje, kūrybiškumu alsuojančioje aplinkoje. Čia nuolat eksponuojamos meninę gyslelę turinčių ne tik dituviškių darbų parodos. Šiuo metu galima susipažinti su šilutiškės karpinių meistrės Stasės Jokimčienės darbų ekspozicija „Drakonai“. Stebina dituviškės Reginos Žavoronkovos iš popieriaus pinti krepšeliai. Anksčiau čia savo parodėlę „Odė meilei“ buvo surengusi irgi vietinė gyventoja Vida Nabijavienė. Pagauta įkvėpimo naginga moteris floristines kompozicijas sukūrė iš gamtinės medžiagos. Pirmąją savo parodą „Atgal į vaikystę“ surengė ir dituviškė Sigita Gramalienė, kurios eksponatai atliepia aktualiją – gamtos tausojimą ir tvarumą. Jos rekonstruoti, atnaujinti lėlių nameliai traukia ir vaikų, ir suaugusiųjų žvilgsnį. „Gera bendrauti su bibliotekininke Jurgita“, – patikino šios parodos autorė.
Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai surengė Kovo 11-ajai skirtą parodą.
Dituvos bibliotekoje ne vienas kūrybingas žmogus, paskatintas bibliotekininkės J. Butkės, surengė savo pirmąją parodą. „Ieškau gabių žmonių, stengiuosi, kad jie kitiems atskleistų tai, ką sugeba, galbūt paskatintų kažko imtis ir šiuos“, – dėstė J. Butkė.
Neseniai bibliotekoje skaitytojai susitiko su klaipėdiške rašytoja Igne Ale, kuri pristatė savo naujausią knygą „Migruojantys paukščiai“. „Stengiuosi, kad kartą per savaitę bibliotekoje būtų veiklos vaikams, suaugusiesiems ar šeimoms, – atskleidė J. Butkė. – Parengiau 3 skaitymo skatinimo projektus, du iš jų finansavo. Projektą „Magiškas pasaulis“ vykdome su dituviške Egle Juočioniene. Jį pristatėme Drevernoje: skaitytojos, išvydusios magiškas muilo puokštes, pačios mokėsi jas gaminti ir liko labai patenkintos. „Magišką pasaulį“ pristatys ir Venckų bei Dituvos bibliotekose.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių