Doviluose – Rusnės, Šilutės ir Klaipėdos peizažai

Gražiai rudenėjant Dovilų etninės kultūros centro parodų salėje spalio 1 d. 18 val. atidaroma kraštiečio Vytauto A. Gocento tapybos darbų paroda „Rusnės, Šilutės ir Klaipėdos peizažai. 2012–2019“, kurioje eksponuojami aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012–2019 metais Rusnėje, etiudai.

Autorius, dirbantis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, savo žinias, energiją atidavė ne tik bibliotekininkystei, bet ir tėvonijų kraštui – Mažajai Lietuvai. Jis – Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ valdybos narys ir Vilniaus skyriaus vadovas. Visi jo gyvenimo takai vėl ir vėl grįžta į Mažąją Lietuvą, Klaipėdos kraštą – jai skirti ir eilėraščiai, ir straipsniai, rašoma atsiminimų knyga „Konvalijos iš Klaipėdos“.

Jo atvežtoji paroda eksponuojama spalio mėnesį, kuomet minima ir šiam kraštui svarbi diena – Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena, spalio 16-oji. Žinia, anuomet, baigiantis II pasauliniam karui per kraštą nusirito naikinanti žmones ir jų gyvenimus nelaimių banga, o krašto autochtonai liko neskaitlinga mažuma…

Klaipėda – autoriaus gimtasis miestas. Uostamiesčiui ir kraštui dedikuota dauguma jo darbų. Juose matome siaurą senamiesčio gatvelę, arti vienas prie kito prigludusius namus, pajuntame dvelkiančią senovę – visa tai nūdienos vaizdai ir autoriaus matymas, kupinas begalinės meilės, pagarbos, ilgesio.

Nesvetimi jo teptukui ramybe, jaukumu alsuojantis žvejų vienas ar kitas kaimelis, miestelis ar miestas. Nepamirštamos ir burinės valtys – jų stiebuose puikuojasi vėtrungės. Beveik visuose jo darbuose tai, kas būdinga Klaipėdos kraštui, – upių ir marių vandenys, jų krantai, atspindžiai.

Autorius yra dalyvavęs tautodailės bendrose ir surengęs asmeninių parodų Klaipėdoje, Palangoje, Vilniuje, Šilutėje, Žemaičių Naumiestyje, Rusnėje, Karaliaučiuje, Kogalyme (Rusijos Federacija, Sibiras), Naujajame Delyje (Indija).

Autorius su pagarba mini savo mokytojus, kunigus, tėvus – visi jie dosniai dovanojo savo laiką, meilę, kad žmogus ir gebėjimai augtų ir augtų.

Parodos organizatoriai

Dovilų etninės kultūros centras,

Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content