Kūrybininkė, širdį atidavusi gėriui

„Pasakos akademijos“ įkūrėja, buvusi Valdonijos bendražygė Salomėja Burneikaitė lėlių teatre jaudinančiai nustebino menininkei padovanodama vieną jos pirmųjų darbų: jau trisdešimtmečio sulaukusį buvusį lėlių teatro aktorių – asiliuką Mafiną.

Valdonijos Sausaitytės-Karaliūnienės kūrybos darbų parodos atidarymas Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje – ne tik jaukus pavakarojimas su kolegomis, draugais, bet ir kūrybininkės asmenybės raiška, atsigręžimas į kūrybos ištakas ir jos prasmes.

„Valdonija niekada nieko nedarys bet kaip. Tik geriausiai, sieks perfekcionizmo, ji – puiki idėjų generatorė ir įgyvendintoja“, – pastebėjo kalbėjusieji kolegos.
Menininkė juokavo, kad kuria pagal planą: ryte sugalvoja, kitą vakarą daro. Jos įkvėpimui paros laikas įtakos neturintis: kūrybiškumą skatina išnyrantys iš atminties vaizdiniai, potyriai, prisiminimai. Valdonijos sumanymus stimuliavo net karantinas: sukurtos penkios naujos lėlės, o pasivaikščiojimo metu fotografijoje užfiksuotas sausledžio kadras tapo puikia viršelio iliustracija bendrakursės Reginos Valkiūnaitės-Rasimienės poezijos knygai „Ledokšniai“. Beje, parodos pristatymo vedėja Živilė Markutė-Armalienė jautriai įpynė jos eiles į vakaro programą. Poetės mintis apie gėriui atlapotą širdį tarsi apibendrino Valdonijos kūrybos prasmę. Spinduliuojanti, besidalijanti kūrėjos energija sulaukė prasmingos atogrąžos: jaukiame susitikime bibliotekoje jos draugai surengė staigmenų seriją. Ir magiški sausainiai, ir linkėjimų laiškai, ir dovanų sugrįžęs vienas pirmųjų lėlininkės darbų – asiliukas Mafinas – viskas buvo skirta Valdonijai pradžiuginti ir nustebinti.

Kukliai, bet raiškiai ir su humoro gaidele save pirmiausia pristačiusi kaip lėlininkę, o tik paskui kaip tapytoją veiviržėniškė V. Sausaitytė-Karaliūnienė sulaukė itin pozityvaus parodos atidarymo auditorijos įvertinimo. Kolegos iš Veiviržėnų kultūros centro, Amatų centro, Gargždų krašto muziejaus, studijų bendrakursiai, lėlių teatro bendraminčiai akcentavo Valdonijos įvairialypį talentą. 

Ji – ne tik sicilietiškų lėlių, marionečių virtuoziška kūrėja, ne tik romantiška lėliškų paveikslų tapytoja, tautodailininkė, bet ir puiki pedagogė, gebanti ugdyti vaikų kūrybiškumą, edukologė, knygų iliustratorė, kūrybinių dirbtuvių organizatorė, muziejininkė, entuziastinga gidė ir Veiviržėnų istorijos žinovė.

Talentingą kūrėją parodos atidarymo proga sveikinęs rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus pastebėjo, kad kiekvienas menininkės darbas – tarsi išskirtinė, slėpininga gyvenimo akimirka, paskatinanti ir jį patį vėl atsigręžti ir į būtąjį savo pomėgį – kūrybišką fotografiją. Parodos autorė atskleidė, kad kuria būtent tada, kai jaučia savo gyvenimo malonumą, kai nėra įtampos, kai jos negraužia kažkokie įsipareigojimai, kai gali būti atsipalaidavusi ir atsidavusi kūrybos procesui.
V. Sausaitytės-Karaliūnienės darbų paroda bibliotekos konferencijų salėje veiks iki gruodžio 31 d. Verta pamatyti autorės sukurtas lėles, paveikslus, naujausius darbus – raktines. Valdonijos eksponuojamus darbus galima ir įsigyti – tai taptų prasminga kalėdine dovana artimiesiems.


Reda MILVYDIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių