• 11 rugpjūčio, 2022
|

Draudimo vadybininkei – malonus popierizmas

Buhalterės specialybę įgijusi gargždiškė Jurgita DRAKŠIENĖ daug metų dirbo buhalterijos srityje. Tačiau vėliau moteris sekė mamos Elenos Pocienės pėdomis ir tapo draudimo vadybininke „ERGO Insurance SE“ Gargždų atstovybėje.

Patogi vieta

– Ar tiesa, kad darbo pasirinkimą lėmė mamos patirtis?

– Gargžduose įsikūrė „Preventa“, vėliau pastarąją pakeitė „Ergo“, mama buvo skyriaus vadovė. Nuo mažų dienų buvau šalia ir mačiau jos darbą. Pradžioje nebuvo kompiuterių, tad kiekvieną ranka surašytą draudimo polisėlį tekdavo išnešioti ir kas mėnesį susirinkti įmokas. Lengva tikrai nebuvo, tačiau darbas draudimo srityje man pasirodė patrauklus, pamažu ir aš įsiliejau į kolektyvą (nuo 2006 m.). Kurį laiką dirbome drauge. Dabar mama jau pensininkė, o aš tebeinu draudimų vadybininkės pareigas.

– Išskirkite savo pareigų privalumus.

– Tai darbas su žmonėmis, o bendrauti man patinka. Be to, pareigos yra neatsiejamos nuo dokumentų tvarkymo, vadinamojo popierizmo. Manęs tai negąsdina. Aš „kaifuoju“ nuo popierių. Juolab kad anksčiau daug metų dirbau buhaltere. Tiesa, vyras Mindaugas ūkininkauja, užsiima grūdinėmis kultūromis, tad iki šiol talkinu šeimos versle buhalteriniais klausimais. Mindaugas tik džiaugiasi, kad man patinka vakaroti ir su popieriais (juokiasi – aut. past.).

Dar vienas privalumas yra tas, jog darbo vieta – šalia namų. Anksčiau teko dirbti uostamiestyje. Nors iki Klaipėdos atstumas taip pat nėra labai didelis, tačiau vargindavo. O dabar viskas yra kone ranka pasiekiama. Tai labai svarbu, kai turi vaikų. Ar susirgo, ar reikia nuvesti pas gydytoją – viskas daug paprasčiau.

Kolektyve – tik moterys

– Kokios yra draudimų vadybininkei priskirtos funkcijos?

– Mūsų užduotis – parduoti įvairius draudimų produktus. Siūlome apsidrausti tiek bendrovėms, tiek fiziniams asmenims. Yra pačių įvairiausių draudimo rūšių: gyvybės, pastatų ir t. t. Transporto priemonėms draudimas yra privalomas. Pastebime tendenciją, kad lietuviai vis dažniau draudžia tiek save, tiek savo turtą.

– Papasakokite apie savo skyriaus darbuotojus.

– Yra 10 darbuotojų, tačiau ne visi turi darbo vietą biure, kiti dirba individualiai, beldžiasi į privačių gyvenamųjų namų duris ir pan. Mūsų kolektyve – nė vieno vyro. Gal ir gerai, jei būtų bent vienas, nepasidalintume. Žinoma, juokauju. Sutariame puikiai, darome pertraukėles, dažniausiai pietaujame biure: ką nors atsinešame iš namų arba iš netoliese veikiančių kavinių.

– Ar būtent apie tokią profesiją svajojote ir vaikystėje?

– Ne, vaikystėje norėjau būti darželio auklėtoja. Tais laikais pasirinkimo galimybės neatrodė tokios didelės. Dabar džiaugiuosi tuo, kas esu. Esu gimusi po Jaučio ženklu, tad nesibaidau darbo, o kai pradedu arti vieną vagą, nemėgstu nuklysti į šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių