Dreverniškiams bendruomenės namai – dar vieniems metams

Pagal panaudos sutartį Drevernos bendruomenei perduotas valdyti ir naudoti administracinės paskirties pastatas – bendruomenės namai. Klaipėdos rajono tarybos posėdyje patalpas perduoti nuspręsta vieniems metams, nors bendruomenė norėjo, kad panaudos sutartis būtų pratęsta dešimčiai metų.

Drevernos bendruomenė raštiškai kreipėsi į merą, prašydama pratęsti panaudos sutartį iki 2031 m. gegužės 31 d. Rašte dėstoma, kad bendruomenės namuose vyksta visuotiniai narių, valdybos susirinkimai. Vykdomos gintaro edukacijos ir suaugusiesiems, ir vaikams, ir negalią turintiems asmenims. Drevernos bendruomenės pirmininkė Renata Jaurienė Tarybos posėdyje minėjo, kad bendradarbiaujama ir su amatininkų gildija „Lamata“, planuojama dalintis patalpomis įgyvendinant kūrybinius ir meninius projektus, esą vietos užtektų visiems. „Dreverna – einantis turizmo kryptimi miestelis. Kuo daugiau veiklų, įvairesnio pasirinkimo, bus tik geriau, garsinsim Dreverną, bus geriau vietoje gyvenantiems žmonėms bei vietos verslui“, – posėdyje kalbėjo R. Jaurienė.

Švietimo, kultūros ir sporto komitetas (pirmininkas Vaclovas Macijauskas) pritarė sprendimo projektui, tiesa, su siūlymu taip pat vietoje vienų metų įrašyti dešimties metų laikotarpį.

Mero Broniaus Markausko teigimu, esą bendruomenei nereikėtų nuogąstauti: buvo nutarta pirkti studiją (strategiją) dėl Drevernos ir viso Pamario krašto, Svencelės tolimesnės vystymo strategijos. Susitikimai su bendruomene, verslo atstovais ir kt. parodė, kad yra prieštaravimų dėl ateities vizijos. „Sutarėm, kad iš tiesų reikėtų pasitelkti iš šalies moderatorių, kuris darytų fokus grupes, pakviestų įvairias suinteresuotas grupes ir pabandytų sutarti bendrą viziją, ką visi nori matyti: ar žvejų kaimelio tradicinį išlaikant įvaizdį, ar kt.“, – kalbėjo meras. Vėliau esą bus vertinama strategija.

„Norėčiau jūsų visų Tarybos narių paprašyti, kad kada vyks diskusijos, būtų bendruomenė įtraukta, nes labai pasigendame informacijos. Arba ateina pavėluota, arba kažkur „nesuvaikšto“. Norėtųsi, kad bendruomenė laiku būtų įtraukta į diskusijas“, – Tarybos posėdžio metu į Tarybos narius kreipėsi bendruomenės pirmininkė R. Jaurienė.

Sprendimo projektas patvirtintas su įsipareigojimu pratęsti sutartį kitais metais, jeigu strategija pasitvirtins.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių