Drevernoje šildys ugnies šokis

Lygiadieniui Dreverna šiemet pradėjo ruoštis kitaip – nuo pirmųjų rudens dienų. Savo rankomis sukurtomis kompozicijomis, baltiškais ženklais pasipuošusi renginio erdvę, su pamario vėjų skleidžiama simbolinių vargonų muzika šį vakarą pasitiks atvykstančius į šventę „Ragu per dangų“. Visi grožėsis ne tik pagrindiniu jos simboliu – ugnies šokiu.

„Tamsa ir šviesa susilygins rugsėjo 23 d. 4 val., todėl nevėluojame švęsti Lygiadienio. Ir sako, jog švęsti reikia visą savaitę, kad metai sėkmingi būtų“, – patikino Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus renginių organizatorė Virgina Asnauskienė.

Pamario kaime užgimusi Lygiadienio šventė, kai įvairiose Drevernos erdvėse kultūros darbuotojai stengėsi su šia tradicija supažindinti vaikus, per 14 metų tapo populiariu renginiu ne tik Priekulės seniūnijoje. Organizatoriai kasmet atranda naujų raiškos formų, akcentų.

Šiemet Lygiadieniui pradėta ruoštis vos atžingsniavus rugsėjui. Keramikės Violetos Bakšenskienės edukacijose bendruomenės narių ir Priekulės lopšelio-darželio Drevernos skyriaus vaikų nulipdytais vargonėliais, iš žolelių supintais baltiškais ženklais (mokytoja Jolita Morkuvienė) papuošti medžiai skleidžia ypatingą nuotaiką. Medžio motyvas šiame renginyje itin svarbus – tai patvirtins eisena ir ugnies šokis „Medžio kalbėjimai“. Oželį apraudos folkloro ansambliai „Vėlingis“ (Priekulė) ir „Žvejytės“ (Dreverna). Koncertą dovanos etnotrio iš sostinės.

Suliepsnos apeiginis simbolinis medis, kurį sukūrė tautodailininkas Darius Vilius.

Sušilę prie jo visi sugrįš į kultūros namus, kur skanaus valgių rekonstruktorės Editos Nurmi ir dreverniškės Aldonos Stasiukėnienės pagamintus valgius. Tradiciniams šokiams gros folktrio.

„Tikimės sulaukti daug žmonių, kad būtų vilties, tikėjimo, gerumo, šilumos ir jaukumo – to, ko trūksta rudenį“, – kalbėjo V. Asnauskienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Drevernos skyriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių