Dvylikametė kirpėja sulaužė profesijos standartus

Nuotr. iš asmeninio albumo: gargždiškės Nedos sukurtos šukuosenos.

 

Rita mano, kad dukters talentui atsiskleisti labiausiai padėjo įgimtas mergaitės užsispyrimas. Asmenine jos kirpėja tapusi Neda džiaugiasi žirklėms beveik užsidirbusi – anksčiau mama kirpyklose išleisdavo bent 120 Lt, o dabar bereikia parduotuvėje įsigyti dažų. Gargždiškė Neda Grikšaitė ką tik baigė profesionalius kursus ir tapo plataus profilio kirpėja. Jos praktiniais darbais liko patenkintas būrys klaipėdiškių moterų, o mama Rita gali užmiršti kelią į grožio saloną – jos garbanomis nuo šiol rūpinasi dukra. Plaukų kirpimas, dažymas ir įmantrios šukuosenos – tik vakar 12 metų gimtadienį atšventusios mergaitės talentas, kurį atskleisti netikėtai padėjo gargždiškė kirpėja Dovilė Šapalienė.

Dar vienuolikmetės N. Grikšaitės talentas atsiskleidė pradėjus lankyti kirpėjų kursus grožio salone „Paula“ Klaipėdoje. Mokymus čia nuolat rengia gargždiškė kirpėja Dovilė Šapalienė, tačiau įprastai jos pamokas renkasi suaugusieji. Daugumoje profesinių mokyklų iš kirpėjų reikalaujama vidurinio išsilavinimo ir ūgio, kuris turi siekti bent 160 cm. Tačiau profesionalė sumanė įrodyti, kad kirpėjomis gali būti ir tokių standartų dar neatitinkančios paauglės. Pasiūliusi sūnaus klasės draugėms išbandyti jėgas, kirpėja atsitiktinai pasirinko Nedą. Mergaitė kartu su meistre į uostamiestį važinėjo du mėnesius, triskart per savaitę.

„Mokiau savanoriškai, mus priemonėmis bei įrankiais parėmė tik pora kosmetikos platinimo firmų“, – sakė Dovilė.

Nedos mama Rita Uosytė iš pradžių nenorėjo pritarti dukters idėjai mokytis kirpėjos amato. „Suvokiau, kad tai yra sudėtingas darbas, o mano vaikas tam turės skirti beveik visą vasarą. Kai draugės poilsiavo, Neda keldavosi 7 val. ryte ir namo dažnai grįždavo tik 19 val.“, – pasakojo mergaitės mama, kurios darbas visiškai nesusijęs su grožio industrija. Tačiau Neda kasdien iš užsiėmimų grįždavo pakylėta ir mama įvertintino progą lavinti dukters gebėjimus.

Grožio salono „Paula“ šeimininkė D. Šapalienė įsitikinusi, kad Neda labai gabi: „Egzamino dieną, kai mokinė darė šukuoseną manekenei, neprikišau nė piršto, nors dažnai sulaukdavau klausimų, ar neva ne aš pati tas šukuosenas ir esu padariusi.“

Iki pradedant lankyti kursus Nedos vaikiškos kirpyklos klientė tebuvo močiutė, kuriai anūkė bandė pinti kasytes. Kitokios praktikos mergaitė neturėjo. Po 300 valandų, praleistų kursuose, dabar gargždiškė išmoko 7 pagrindinius kirpimo būdus, profesionaliai dažo plaukus, pati parenka dažus ir daro progines šukuosenas.

Grožio salone „Paula“ praktikantės moteris kerpa vos už 3 Lt simbolinį mokestį. Neda dabar juokdamasi prisimena, kaip pamačiusios šalia kirpėjos kėdės mažą mergaitę klientės vis klausinėdavo, ką ji čia veikia. Visgi Neda prisipažino, kad mokytis nebuvo lengva – kol kas jai trūksta ūgio, o ir rankos per mažos kai kuriems viražams su plaukais atlikti.

Baigusiai kursus Nedai mama jau pažadėjo nupirkti asmenines kirpėjos žirkles. Mergaitė praktikuosis kirpdama plaukus mamai, močiutei, draugėms. Jaunoji gargždiškė dėl ateities profesijos nebesvarsto – baigusi mokyklą bus kirpėja, tačiau kol kas ji – tik būsima „Kranto“ pagrindinės mokyklos šeštokė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių