Džiugi naujiena

HUMORESKA

Tą rytą Vasiliauskas, kaip jau buvo įprasta, sėdėjo virtuvėje prie stalo ir laukė, kol žmona paruoš pusryčius. Toji pačirškino keptuvėje lašinių, įplakė porą kiaušinių.

– Tai kad jie pusžaliai, – Vasiliauskas vos neišspjovė pirmojo kąsnio.

– Žinau, bet nieko negaliu pakeisti, – Vasiliauskienė atkišo vyrui savo telefoną, – ką tik gavau žinutę, jog dvigubai pabrango dujos, o tai trečdaliu didina kiaušinienės savikainą. Mes negalime sau leisti tokios prabangos.

Vasiliauskas tiesiog pasiuto. Keikė valdžią ir dujininkus, kad šie negalėjo nors keletą minučių palaukti:

– Patys, aišku, jau paėdė.

Žmona bandė jį nuraminti teigdama, kad tai laikinas dalykas, viską sugadino pandemija, bet palaipsniui šalis įsivažiuos ir gyvenimas ims keistis tik į gera. Deja, Vasiliauskas vis labiau audrinosi, skeryčiojosi ir grūmojo, kai staiga krito lyg pakirstas ir nurimo.

„Kad visada toks ramus būtų“, – užsisvajojo Vasiliauskienė. Po akimirkos grįžo į realybę ir iškvietė pagalbą. Atvažiavo daktarai ir išsivežė Vasiliauską aiškintis, kas gi jam nutiko. Pasirodo – insultas. Pragulėjo jis reanimacijoje visą savaitę. Mylinti žmonelė, kad ir nieko negalėdama pakeisti, kasdien jį lankė. Kaimynai, giminės vis paklausdavo, kaip ten jos vyras laikosi. Iš gilaus atodūsio buvo galima suprasti, kad reikalai prasti. Ir štai sekmadienį prie bažnyčios po mišių visi, kas tik pažinojo, apsupo tiesiog švytinčią Vasiliauskienę.

– Atsigavo, pagaliau atsigavo, – susijaudinusi ir laiminga kartojo ji.

– Ir kada Vasiliauską išrašys iš ligoninės?

– Kai tik pabus iš komos, – lyg ir nusistebėjo tokiu klausimu Vasiliauskienė.

– Pala, pala, tai kas atsigavo? – koks dešimt antakių pakilo į viršų.

– Lietuvos ekonomika, ką tik per žinias pranešė.

Algimantas VAŠKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių