Endriejaviškiai mokytojai patirties sėmėsi Bulgarijoje

Bulgarijoje, Burgo mieste, balandžio 3–7 dienomis vyko tarptautinio Erasmus + projekto „Mokykis ir žaisk su IKT“ partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo Airijos, Kroatijos, Bulgarijos, Makedonijos, Ispanijos, Portugalijos ir Lietuvos pedagogai. Endriejavo pagrindinei mokyklai atstovavo mokytojos Eglė Skolevičienė, Vita Striaukienė, Rima Šedbarienė.

Pagrindinis susitikimo tikslas – kurti skaitmenines mokymo (si) priemones naudojant Mouse Mischief programinę įrangą. Taikant šią programą siekiama pagyvinti įprastą pamoką, sukeliant šiek tiek šurmulio ir suteikiant žaismingumo. Ji suteikia galimybes mokytojams kurti interaktyvias pateiktis, užduotis, testus. Kiekvienas iš 5–25 mokinių, naudodamasis pele, atsakinėja į testo klausimus pasirinkdamas atsakymą iš pateiktų variantų arba piešia bendrai naudojamame ekrane.

Burgo miesto vidurinėje mokykloje dalyvavome patyriminėje veikloje taikant bulgarišką Invision (Mouse Mischief) versiją. Mokytojų komanda iš Bulgarijos pristatė „Microsoft“ kompanijos sukurtą judesių aptikimo įrangą „Kinect“. Projekto veiklose buvo taikoma Jumpido programa, kai dalyviai mokosi skaičiuoti judėdami.

Ne mažiau svarbūs buvo ir kiti tikslai – susipažinti su Bulgarijos švietimo sistemos ypatumais, šalies kultūra bei papročiais. Aplankėme pirmąją bulgarišką mokyklą, vieną iš seniausių Europoje gyvenviečių AkveKalide. Stebėjome bulgarų etnografinio ansamblio pasirodymą. Nuoširdus šeimininkų ir svečių iš septynių valstybių bendravimas – visa tai, kaip susitikimo pabaigoje pastebėjo vienas iš projekto dalyvių, buvo „maistas protui ir atgaiva sielai“.

Siekdami įgytą patirtį taikyti savo mokykloje, iš projekto lėšų įsigijome reikalingą Mouse Mischief technologijai naudoti reikiamą įrangą. Artimiausiu metu Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Mouse Mischief programą jau taikys savo pamokose.

Veikla buvo finansuota iš Erasmus + programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija neatsako už pateiktą informaciją.

Rima ŠEDBARIENĖ

Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių