• 18 rugpjūčio, 2022
|

ESBO nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau – ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Lietuva pabrėžė, kad egzistuoja rimtos priežastys, leidžiančios teigti, jog trečiųjų šalių piliečiai neteisėtai kerta Lietuvos valstybinę sieną tiesiogiai padedant Baltarusijos institucijoms ir joms pavaldžioms kelionių agentūroms. Frontex pareigūnų neseniai nufilmuota vaizdo medžiaga, parodanti, kaip Baltarusijos sienos apsaugos pareigūnai padeda migrantams neteisėtai kirsti Lietuvos sieną, tik dar vienas šiuos teiginius patvirtinantis įrodymas.

Lietuva atmetė kaltinimus dėl netinkamo elgesio su migrantais ir bet kokią galimybę, kad  Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai yra susiję su pranešama Irako piliečio mirtimi Baltarusijos pasienyje.

Lietuvos atstovai dar kartą pareikalavo, kad Baltarusija liautųsi piktybiškai elgusis ir laikytųsi savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, taip pat ir prisiimtų ESBO kontekste.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių