Etnografinių regionų metus pasitinkant

Žmogaus ugdymas yra tam tikras socialinis fenomenas, glaudžiai susijęs su socialine aplinka, su labai konkrečiomis žmogų supančiomis sąlygomis. Keičiantis joms, be abejonės, turi kisti ir edukacinis procesas bei jo raiška. Mūsų Gargždų „Minijos“ progimnazijos vykdomas tarptautinis projektas „Europa… muziejuje“ sutampa su 2015 metais paskelbtais Etnografinių regionų metų tikslais. Mes domimės darbo, tradicinių amatų, kulinarinio paveldo, architektūros, drabužių regioniniais savitumais.

Projektas skirtas Klaipėdos rajono dviejų etnografinių regionų – Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos etnokultūrinių tradicijų ir papročių skleidimui tarp projekto partnerių iš Italijos, Bulgarijos, Graikijos, Turkijos ir Lenkijos.

Rėmėjų dėka turėjome puikią galimybę šį rudenį pristatyti dviejų minėtų etnografinių regionų savitumus savo partneriams, parodyti savo kraštą, savitą architektūrą, senovinius papročius ir gyvenimo būdą. Daug džiaugsmo mokiniams teikė edukacinės veiklos, kai jie galėjo austi, verpti, megzti, žaisti. Gilų įspūdį paliko ne tik Kuršių nerija, Palangos gintaro muziejus, Telšių senamiestis, bet ir Žemaitijos kaimo ekspozicija. Tiesa, to negalima pasakyti apie tradicinius žemaitiškus patiekalus – kastinį, kanapinę, spirginę, bulves su lupena ar cibulynę. Mūsų svečiams toks maistas prilygo egzotikai.

Manome, kad pabuvome puikiais savo krašto ambasadoriais ir svečiams suteikėme turiningų žinių.

Stefanija PIAULOKIENĖ

Projekto koordinatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content