Klaipėdoje viešinčio burlaivio komandoje – KU studentai ir Lietuvos moksleiviai

Vakar Klaipėdos uoste prisišvartavo grakštus dvistiebis lenkų burlaivis „General Zaruski“. Tarptautinėje laivo komandoje – Klaipėdos universiteto studentai, studijuojantys hidrologiją ir čia atliekantys praktiką, bei 3 moksleiviai iš Klaipėdos bei Rokiškio rajono mokyklų.

Burlaivio ekspedicija maršrutu Gdanskas – Klaipėda – Turku – Faro– Gdanskas – tarptautinio projekto „ECO-SHIP jaunimo aplinkosauginis ir jūrinis ugdymas“, vykdomo pagal Erasmus + programą, viena iš dalių. Klaipėdoje tik trumpam stabtelėjusio laivo įgula sudaryta iš Lenkijos, Lietuvos ir Suomijos jaunimo, atsiliepusio į viešą projekto partnerių kvietimą pažinti Baltijos jūrą per buriavimą, per laive rengiamaspaskaitas bei praktinius užsiėmimus. Projektas skirtas jaunimui  nuo 15 iki 29 metų amžiaus, mokytojams, pedagogams ar žmonėms, dirbantiems tvarios plėtros iniciatyvų, jūrų ir aplinkosauginio švietimo srityse. Projekto veiklomis siekiama prisidėti prie gamtinės aplinkos degradavimo stabdymoskleidžiant darnios plėtros principus, didinant žinių lygį apie jūrinę aplinką, skatinant jaunimo sąmoningumą bei aktyvumą ekologijos srityje.

Laivo komandoje edukatore dirbanti KU Jūros tyrimų instituto darbuotoja Greta Kilmonaitė apie pirmąsias jaunuolių patirtis po burėmis nedaugžodžiavo. „Buvo visko: ir supimo, ir blogulio, bet… Jau buvo pirmoji paskaita apie Baltijos jūrą. Jūroje paėmėme pirmuosius vandens mėginius“,- dalijosi įspūdžiais KU atstovė, turinti jau nemažą buriavimo patirtį.

Burlaivio kapitonas PiotrasKrólakasekolaivo projekto startą pavadino sėkmingu. „Jaunimas dar tik trečia diena laive, bet akivaizdu, jog komanda veikia vis darniau, sėkmingai prisitaiko prie jūrinio gyvenimo ritmo“,- sakė jis.

Dangės krantinę papuošęs „General Zaruski“ iš Klaipėdos bures kels jau šįvakar. Rugpjūčio mėnesį burlaivis darsyk turėtų užsukti į Klaipėdos uostą tik jau su kita ekolaivo komanda, taip pat sukomplektuota iš trijų valstybių jaunimo, pareiškusio norą dalyvauti jūriniame nuotykyje ir taip geriau pažinti ne tik jūrą, jos ekologines problemas, bet ir save. 

***

Burlaivio „General Zaruski“ dosjė: statytas 1939 m., atnaujintas 2012 m. Laivo savininkas – Gdansko miesto savivaldybė. Miestą reprezentuojantį burlaivį, pavadintą lenkų šviesuolio, patrioto ir buriavimo mokymo pradininko generolo M. Zaruskio garbei, globoja Lenkijos prezidentas. 

Dalia Grikšaitė

Atstovė spaudai

KU Komunikacijos ir rinkodaros skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių