• 29 gegužės, 2022
|

Eurą pasitikite ramiai iš anksto pasiruošę

Dėl pasiruošimo euro įvedimui gruodžio 30, 31 ir sausio 1 dienomis Lietuvos paštai nedirbs. Primenama, kad atėjusiems keisti litus į eurus būtina turėti asmens dokumentą: nepriklausomai nuo keičiamos sumos.

Paštų skyriai darbą su žmonėmis pradės sausio 2 d., gyventojai juose galės išsikeisti litus į eurus. Be to, gyventojai valiutą galės keisti komerciniuose bankuose ir dalyje kredito unijų, taip pat Lietuvos bankuose. Tiesa, norintiesiems pasikeisti bet kokią pinigų sumą reikia turėti asmens dokumentą.

Pašte vienu kartu keis ne daugiau nei 1 tūkst. eurų. Lietuvos paštuose gyventojai galės išsikeisti litų iki 1 tūkst. eurų (3 453 tūkst. litų), toks apribojimas įvestas dėl saugumo. Nemokamai Lietuvos pašte kaip ir dalyje kredito unijų pinigai bus keičiami 2 mėnesius.

Lietuvos paštai nekeis pinigų vaikščiodami po namus, tačiau kaimiškų vietovių paštuose dirbs Lietuvos pašto mobiliosios grupės. Juose pinigai bus keičiami nustatytomis valandomis kelis kartus per savaitę. Darbuotojai turės darbo pažymėjimus – verta paprašyti juos parodyti. Šios komandos taip pat dirbs 2 mėnesius. Juose pinigai bus keičiami nustatytomis valandomis kelis kartus per savaitę. Kuriuose nedideliuose pašto skyriuose apsilankys mobiliosios komandos, bendrovė paskelbė savo tinklalapyje.

Lietuvos komercinių bankų 343 skyriai nemokamai litus į eurus keis pusę metų, iš jų 89 šias paslaugas teiks visus 2015-uosius. Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotai.

Iki sausio 15 d. atsiskaitantieji litais parduotuvėse turėtų gauti grąžą eurais, nebent didele kupiūra atsiskaitys už mažos vertės prekes. Tuomet prekybininkai, neturintys grąžos eurais, gali atsiskaityti litais.

Bankuose ir kredito unijose klientai bus aptarnaujami gruodžio 29–30 dienomis įprastu režimu, o gruodžio 31 d. jie dirbs sutrumpintai, iki 12–15 valandos. Žmonėms rekomenduojama jau dabar pasidomėti, kaip dirbs netoli jų esantys bankai ir kredito unijos gruodžio 31 – sausio 2 dienomis.

Primenama, kad paskutinius mokėjimus bankai pataria atlikti iki gruodžio 31 d. 12 valandos – pavėlavus mokėjimai atkeliaus sausio 1 ar 2 dienomis, lėšas perskaičiavus pagal oficialų euro kursą. Gyventojai raginami nenusigąsti, jei sausio 1 d. elektroninė bankininkystė neveiks.

Be to, paskutinę šių metų dieną ir Naujųjų metų naktį gali sutrikti mokėjimai bankų kortelėmis, bankomatų veikla, todėl siūloma iš anksto pasirūpinti grynaisiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių