Europos autokroso čempionate – įsimintini gargždiškių pasirodymai

Tarp prizininkų ir gargždiškiai E. Abartis ir D. Kusas.

Pirmąjį liepos savaitgalį Vilkyčiuose surengtas Europos autokroso čempionatas lietuviams skambių laimėjimų neatnešė. Visgi Nacionalinės klasės važiavimuose po įnirtingos kovos pavyko triumfuoti prieš latvius. Gerą pasirodymą šioje rungtyje surengė trys gargždiškiai, du iš jų patekę į geriausiųjų trejetuką. Eligijus Abartis užėmė antrąją, Deividas Kusas – trečiąją vietas. Per plauką nuo prizininkų pakylos liko ir ketvirtas finišavo Gintautas Norkus.

Kreivais ratais, bet ant podiumo

E. Abartis savo pasiekimą laiko geru rezultatu europiniame lygmenyje. Jis pasakoja, kad savaitgalio kovos buvo dramatiškos, neišvengta ir pavojingų situacijų, tačiau įspūdžiai išlieka puikūs. „Pirmą dieną teko agresyviau brautis į priekį, teko patirti avariją, lūžo ratas. Po to sekmadienį sunkiai sekėsi, automobilis buvo ne visai valdomas, bet pavyko“, – laimėta vieta džiaugiasi komandos „Kross Reidas“ narys.

E. Abartis atvirauja – šis pomėgis yra tikras išbandymas finansams. Dalį pasiruošimo išlaidų padengia rėmėjai, dalį – asmeninėmis lėšomis. „Pavyzdžiui, viena padanga kainuoja 100 eurų, jų reikėjo šešių. Litras degalų kainuoja 4 eurus. Dar komanda, mechanikai. Labai sunki našta, net teks ateinančias varžybas po dviejų savaičių praleisti“, – teigia 34 metų vyras.

Treniruočių svarba

Iš E. Abarčio ir jo komandos automobilių krosas reikalauja ne tik finansų, bet ir kantrybės, nemažai darbo valandų, tad prieš tokius čempionatus daug laiko skiria treniruotėms. „Norėjome Vilkyčiuose treniruotis, bet savininkai to nebeleido, nes trasos buvo ruošiamos varžyboms. Tad kitas trasas nuomojome. Tiesiog bandai, testuoji padangas, suvedimą, išvertimą, kuris tinkamiausias“, – vardija sportininkas.

Vyras gyvenimą paskyrė automobiliams, be jų neįsivaizduoja savo rutinos, net po autokroso varžybų, kur pirmus žingsnius žengė būdamas 16-os. „Viskas, kas su automobiliais susiję“, – trumpai apibūdina savo kasdienybę E. Abartis.

Sekasi ir be rėmėjų

Kitas gargždiškis – kartu su tėvu į turnyrą išvykęs Deividas – didelių lūkesčių nepuoselėjo, mat neturi rėmėjų, o ir treniruotės kuklios, tad prizine vieta gerokai nustebo. „Atvažiavome išmėginti techniką, kadangi netrukus mums Lietuvos čempionatas. Bet pamėginome, pamatėme, kad galime ką nors padaryti, nors automobilis ne toks pajėgus kaip varžovų“, – įspūdžiais dalijasi vaikinas. Jis priduria, kad, nors galima trokšti ir daugiau, šiuo metu tai unikalus pasiekimas.

D. Kusas po sėkmingų varžybų.

Netrukus 23-iąjį gimtadienį sutiksiantis D. Kusas ant savo pečių užsikrauna iš esmės visą finansinę naštą ir į autokrosą investuoja pats. „Pasiruošimui – beveik visa dalis asmeninių pinigų: kiek uždirbi, tiek įneši į tą sportą. Kiek galiu, tiek važiuoju už savo“, – teigia gargždiškis. Visgi, vadindamas autokrosą šeimos tradicija, jis visada jaučia turįs užnugarį. „Visi šeimoje kaip nors prisideda prie pasiruošimo. Dviese su tėvu neišeina. Yra ir draugai, kolegos, prisidedantys visaip“, – sako sportininkas.

Daug reikalaujanti aistra

Vaikinas maždaug 15-os metų pradėjo domėtis autokrosu. Jis yra įgijęs automechaniko profesiją, tiesa, šioje srityje nedirba, bet nuo pat mažumės domisi automobiliais, kurie tapo neatsiejami nuo jo asmenybės. „Tai mano gyvenimas, tiek pomėgiai, tiek visa kita susiję su tuo. Tiesiog domiuosi automobiliais, tai man patinka“, – pasakoja gargždiškis.

D. Kuso gyvenime mėgstamas užsiėmimas atneša ir neigiamų padarinių – traumų. „Pernykštis sezonas buvo prastas – iš ketverių varžybų teko trejose virsti. Tai buvo ne tik moralinis iššūkis, bet ir finansinis“, – prisimena autokroso entuziastas.

Vis dėlto sportininkas sugebėjo atsitiesti ir į ateitį žiūri viltingai. „Šiemet jau kitaip. Startavome nauju automobiliu, važiuoja puikiai kol kas. Viskas tik geryn“, – džiaugiasi vaikinas.

E. Abartis su „Kross Reido“ ekipa, kurioje yra ir G. Norkus, 2019 m. liko per plauką nuo podiumo Moldavijoje vykusiame čempionato etape. D. Kusas iki šiol buvo tapęs ir 2018 m. Lietuvos autokroso pirmenybių D-1600 šešių etapų prizininku.

Deividas KUBIKIS

Irinos SIDABRIENĖS, Tomo MARKELEVIČIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių