Futbolo klubui „Banga“ – įtarimų šešėlis:du žaidėjai anonimo kaltinami varžybų režisavimu

Gargždų futbolo klube „Banga“ neramios dienos – komandai mestas įtarimų šešėlis, esą du žaidėjai galimai dalyvauja sutartose varžybose, kartu su lažybų organizatoriumi planuoja varžybų scenarijus. Klubas tokias kalbas be įrodymų vadina šmeižtu ir neatmeta galimybės kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šmeižto tiek klubo, tiek atskirų žaidėjų atžvilgiu.

Įžvelgė sukčiavimą

Suirutė prasidėjo tuomet, kai sekmadienį likus valandai iki varžybų su „Panevėžiu“ tiek klubas, tiek Lietuvos futbolo federacija gavo anoniminį laišką. Jame anonimas rašė: „Kreipiuosi į Jus dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimo ir manipuliacijų varžybose. Noriu Jus informuoti, kad atkreiptumėte dėmesį į 2 žaidėjų įtartiną žaidimą viso sezono metu, ypatingai antroje sezono pusėje. Jūsų komandos žaidėjai ištisai dalyvauja manipuliacijose, sutartose varžybose.“ Laiške įvardijama, ir kas organizuoja lažybas. O žaidėjai esą su lažybų organizatoriumi susitikinėja, planuoja sutartų varžybų scenarijus. Anonimiškame pranešime buvo nurodomos ir dviejų „Bangos“ žaidėjų pavardės, taip pat ir penkerios rungtynės, kuriose, anot anonimo, buvo sukčiaujama.

Pradėjo tyrimą

Lietuvos futbolo federacija (LFF), gavusi anoniminį pranešimą spalio 17 d. dėl galimai manipuliuojamų rungtynių, iškart pradėjo tyrimo veiksmus ir informavo kriminalinę policiją. Šiuo metu yra pradėti vykdyti anoniminiame pranešime minimų rungtynių ekspertiniai vertinimai, po kurių bus galima dėlioti tolimesnius tyrimo veiksmus. LFF Integrity vykdomiems tyrimams dėl galimų manipuliacijų futbolo rungtynėmis galioja tie patys standartai, taikomi ir ikiteisminiuose tyrimuose: tyrimų eiga, procedūros ir susijusios aplinkybės nėra viešinamos ar komentuojamos, kad nepakenktų tolimesnei tyrimo eigai.

Bandymas pakenkti klubui

A lygoje rungtyniaujanti „Banga“ šiuo metu yra 9 vietoje turnyrinėje lentelėje. „Anonimo laiškas, kaip minėta, buvo gautas likus valandai iki rungtynių su „Panevėžiu“, žaidėjams apie jį nesakėme, „Banga“ iškovojo pergalę. Visa komanda buvo kaip kumštis, po tokios pergalės turėtų būti pakilimas, tačiau vėliau paviešintas anonimo laiškas atmosferą klube pakeitė. Nuotaikos ne kokios“, – atvirai sakė VšĮ „Gargždų futbolas“ vadovas Rimantas Mikalauskas. Jis teigia tokį anonimo laišką traktuojąs kaip bandymą pakenkti komandai, klubui. „Negaliu tikėti anonimu, kol nėra svarių įrodymų. Netikiu, kad vietiniai žaidėjai mūsų klube galėtų taip pasielgti su komanda, su klubu. Įvardyti žaidėjai yra būtent vietiniai“, – sakė R. Mikalauskas. Tačiau jis sutiko, kad ribą tarp klaidos ir tyčinio žaidimo yra labai sunku įvertinti.

„Jei nebus įrodyta, kad žaidėjai manipuliavo, neatmetame galimybės kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šmeižto tiek klubo, tiek atskirų žaidėjų atžvilgiu. O jei bus įrodyta, tuomet mes imsimės priemonių prieš žaidėjus. „Banga“ yra už sąžiningą žaidimą, kol kas kaltinimai nėra pagrįsti jokiais faktais“, – akcentavo pašnekovas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių