G. Landsbergis: Lietuvos gynybai reikalingas ir transatlantinis ryšys, ir stipri Europa

Lapkričio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ir gynybos ministrų bendrajame ES Užsienio reikalų tarybos susitikime Briuselyje, kurio metu aptartas tolesnis „ES saugumo ir gynybos strateginio kompaso“ rengimas ir prioritetiniai uždaviniai.

„ES saugumo ir gynybos strateginio kompaso“ procesu siekiama stiprinti ES gebėjimą reaguoti į krizes, atremti hibridines ir kibernetines grėsmes ir naujųjų technologijų keliamus iššūkius bei stiprinti partnerystes saugumo ir gynybos srityje per ateinančius 5-10 metų.

Ministras G. Landsbergis diskusijoje pabrėžė, kad vystydama saugumo ir gynybos iniciatyvas, ES turi išlikti atvira bendradarbiavimui su strateginiais partneriais, ypač Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) ir Jungtine Karalyste, bei užtikrinti, kad šios pastangos papildytų, o ne dubliuotų NATO.

„Mūsų gynybą pirmiausia užtikrina transatlantinis ryšys ir įsipareigojimas kolektyvinei gynybai NATO. Bet mūsų saugumo aplinka nuolat kinta, todėl mūsų atsakas turi būti platus. Lietuva sieks, kad ES turėtų visą rinkinį priemonių kovai su hibridinėmis grėsmėmis, įskaitant migracijos kaip ginklo panaudojimą prieš ES“, − sakė G. Landsbergis.

Europos Vadovų Taryba taip pat aptars „ES saugumo ir gynybos strateginį kompasą“ šių metų gruodžio mėnesį vyksiančiame susitikime. Europos šalių vadovai procesą turėtų galutinai patvirtinti kitų metų kovo mėnesį.

URM informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių