Gargždiškiai garsins Klaipėdos rajoną ralyje aplink Lietuvą

Automobilių sporto mėgėjai šį savaitgalį sulaikę kvapą stebės tradicinio, jau 30-ojo, ralio „Aplink Lietuvą“ varžybų rezultatus. Asociacijos „Garažo raktai“ legendinį „Opel Kadett GSI“ ralyje vairuoja Klaipėdos rajono automobilių sporto mėgėjams gerai žinomas gargždiškis, 2017 m. Lietuvos automobilių kroso nugalėtojas Linas Petrauskas, o šturmano pareigos patikėtos jo tėčiui Daliui, minėtų varžybų 2014 m. nugalėtojui. Abu Petrauskai ne kartą yra buvę Klaipėdos rajono geriausių sportininkų dešimtuko gretose.

Ketvirtadienį pavakare Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas išlydėdamas gargždiškių ekipažą į prestižinį ralį linkėjo gero oro ir sėkmės. Pernai gargždiškių Lino ir Daliaus ekipažas ralyje „Aplink Lietuvą“ itin sudėtingomis sąlygomis atitinkamoje kategorijoje iškovojo garbingą trečiąją vietą. „Niekada nežinai, kokios kliūtys gali slypėti kelyje, tačiau ekipažas esame nusiteikę optimistiškai. Tiesiog padarysime viską pagal savo išgales, kad kovotume iki galo“, – prieš išvykdamas į ralį kalbėjo šturmanas D. Petrauskas. Jis akcentavo, kad šiemet pasiruošimas varžyboms iki paskutinės minutės buvo itin įtemptas, tačiau naujų jėgų ir įkvėpimo „Garažo raktų“ komandai  suteikė generalinio rėmėjo elektroninių ryšių ir telekomunikacijų bendrovės „Splius“ finansinė parama.

Ralis „Aplink Lietuvą 2021“ vyksta rugpjūčio 27–29 dienomis. „Aplink Lietuvą“ rengėjams, ir automobilių sporto visuomenei šiemetinis ralis – neeilinis. Šio renginio metraštyje tai bus 30-tasis ralis, kai jo nugalėtojai vėl didžiuosis iškovoję Lietuvos Prezidento taurę.

Per tris dienas įveikę daugiau nei 1 000 kilometrų maratoną aplink Lietuvą, sportininkai finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje. Ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengianti seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) – šiemet švenčia garbingą 95-čio jubiliejų.

90-čio sukaktis gaubia ir patį ralį „Aplink Lietuvą“. Jo ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą. Šią datą LASF laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia. Keturi tokie raliai įvyko prieškario Lietuvoje, o 1940-ųjų vasarą, kai klubas jau buvo plačiai žinomas Europoje, jo veikla nutrūko dėl Lietuvos okupacijos. Didžiulį susidomėjimą kėlęs renginys atgijo, kai su šalies Nepriklausomybės atkūrimu veiklą atkūrusio LAK pastangomis, 1996 m. vėl buvo atgaivintas ir prestižinis ralis „Aplink Lietuvą“ Prezidento taurei laimėti.

Ralis „Aplink Lietuvą 2021“ – vienintelis Europoje renginys, kuriame kartu varžosi neįgalieji ir profesionalūs lenktynininkai. Apie 100 ekipažų per tris dienas įveiks daugiau nei 1 000 kilometrų, rungtyniaus daugiau nei 20 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių teritorijose.

Monika CALZONAITĖ
Aut.nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių