Gargždiškių „Garažo raktų“ komanda startuos žiedinėse lenktynėse

„Garažo raktai” komandoje persipina automobilių lenktynių entuziastų kelios kartos: (iš kairės) R. Kontrimas, K. Keraitytė, K. Mėčius, L. Petrauskas, V. Butkus, E. Juodviršis, D. Petrauskas.
 

Klaipėdos rajono ir Gargždų vardą Lietuvoje sėkmingai garsinanti automobilių sporto komanda „Garažo raktai“ Klaipėdos aerodrome pristatė naują, dvejus metus pačių rankomis tobulintą lenktyninį automobilį BMW E92. Jau gegužės 28 d. šiuo automobiliu komanda pirmą kartą startuos Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato I etape, kuris vyks Kačerginės „Nemuno žiede“.

Ruošėsi dvejus metus

„Šiandien yra ta diena, kuriai komanda ruošėsi net dvejus metus“, ‒ oficialioje naujai paruošto automobilio pristatymo šventėje kalbėjo gargždiškis, autokroso lenktynių daugkartinis prizininkas ir asociacijos „Garažo raktai“ prezidentas Linas Petrauskas. Jis „Bangai“ pasakojo, kad komanda persiformuoja: kelia sau aukštesnius tikslus, aukštesnio lygio ir kitos kategorijos varžybose. Anksčiau dalyvavusi automobilių kroso varžybose, kurios vyksta ant žvyro, šiais metais komanda debiutuos prestižinėse žiedinėse lenktynėse.

„Esame brandi, atsakinga komanda, kiekvienas narys turi savo atsakomybę. Darbas vyksta sklandžiai“, ‒ džiaugėsi L. Pet­rauskas. ‒ Jaučiame, kad turime stiprų rėmėjų užnugarį ir didelį patikimų gerbėjų ratą.“

Komandos nariai – jauni, perspektyvūs žmonės, savo srities profesionalai. Vadovo L. Petrausko tėtis – komandos šturmanas Dalius Petrauskas, vyriausiasis mechanikas – Edvinas Juodviršis, viešųjų ryšių atstovas ir komandos renginių vadovas Vytautas Butkus, puikius medijos produktus kuria Klaudijus Mėčius, o neseniai prie komandos prisijungusi Kot­ryna Keraitytė sukūrė naujojo automobilio dizainą.

„Garažo raktai“ – ne tik mūsų komanda. Tai – didelė auditorija: visi susirinkusieji čia, į naujojo automobilio pristatymą, ir tie, kurie negalėjo atvykti, bet prisidėjo prie komandos tikslų įgyvendinimo. Be rėmėjų nebūtų ir mūsų“, ‒ palaikymo svarbą akcentavo V. Butkus.

Rėmėjai vertina gebėjimus

Naujuoju automobiliu džiaugėsi ir komandai sėkmės linkėjo generalinio rėmėjo „Splius” Klaipėdos regiono skyriaus vadovas A. Paulauskis ir „RNDV Logistics” direktorius G. Zulonas.

Asociacijos „Garažo raktai“ generalinis partneris – elektroninių ryšių ir telekomunikacijų paslaugas teikianti įmonė UAB „Splius“. Klaipėdos aktyvių pardavimų grupės vadovas Algirdas Paulauskis „Bangai“ sakė, kad bendrovė, kuri jau apie 15 metų dirba Klaipėdos regione, pastaruosius keletą metų aktyviai savo paslaugas teikia ir Gargždų bei Kretingos miestuose. UAB „Splius“ nusprendė paremti jaunus, talentingus, ambicingus žmones būtent Vakarų regione, taip siekdami populiarinti ir įmonės vardą. „Drąsūs, veržlūs, stiprūs vyrai. Džiaugiamės, kad yra tokių jaunų žmonių, ir įmonė gali prisidėti prie jų sėkmės. Faktas, kad jaunimui startuoti reikalingos lėšos“, ‒ kalbėjo A. Paulauskis ir šypsodamasis pridūrė, kad pastebėjęs, jog ant automobilio įmonės pavadinimas išties atrodo gražiai. A. Paulauskio teigimu, bendrovė, darbą pradėjusi Šiauliuose, bendradarbiauja su pagrindiniu Šiaulių krepšinio klubu, prisideda prie Šiaulių miesto renginių, švenčių ir kt. Automobilių sportas – tai tik viena iš krypčių, kurias remia bendrovė „Splius“.

Įmonės „RNDV Logistics“ prekinis ženklas „Sprintline“ atstovauja organizacijai, kurios veiklos kryptis yra automobilių nuoma. „Turime per 300 automobilių parką ir bendradarbiaujame, remiame jaunus žmones, padedame finansiškai ir kitomis priemonėmis vykdyti veiklą“, ‒ „Bangai“ pasakojo „RNDV Logistics“ direktorius Gintas Zulonas.

Jis akcentavo, kad su komanda „Garažo raktai“ suvienijo bendros idėjos: „Mes tikime jų pergale. Jie jau ne kartą įrodė, ką gali, anksčiau lenktynėse dalyvaudami su kitu automobiliu.“ G. Zulonas pasidžiaugė, kad komanda dabar turės naują, patikimą automobilį, kuris, jo manymu, atneš ne vieną pergalę. „Ši komanda turi parako. „Sprintline“ tiki jumis“, ‒ sėk­mės komandai linkėjo G. Zulonas.

Vėliau naująjį automobilį apžiūrėjo bei pergalių linkėjo ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Patikimi inžineriniai sprendimai

Automobilis BMW E92 iš važiuojančios transporto priemonės kelyje pačių komandos narių rankomis perdarytas į lenktyninį automobilį, kuris atitinka Lietuvos automobilių sporto federacijos reglamento nuostatas. Nors automobilių sporte komanda ne naujokai, L. Petrauskas pripažino, kad žiedinės lenktynės yra naujas išbandymas, tad prognozuoti, kaip pavyks, dar anksti, bet nusiteikimas yra ryžtingas. „Taisyklės tos pačios, tačiau asfaltas, karštis reikalauja preciziškumo. Automobiliai ruošiami pagal reglamentą, stengiantis juos kuo labiau suvienodinti. Vadinasi, didelę dalį lemia būtent vairuotojas, patikima, sustyguota technika ir viskam pasiruošusi komanda“, ‒ įvardijo komandos „Garažo raktai“ vadovas. Ruošiant automobilį reikėjo priimti daug inžinerinių sprendimų. Pavyzdžiui, reikėjo iš anksto numatyti, koks bus automobilio maksimalus greitis trasoje, kad efektyviausiai būtų išnaudota automobilio variklio galia, o tai mechanikai galėjo tik spėlioti. „Pirmųjų varžybų žiedinėse lenktynėse tikslas – sėkmingai dalyvauti. Konkurentai stiprūs, patyrę. Po jų matysime vietas, kuriose mums dar reikia patobulėti, ką padarėme gerai. Reikia nusiteikti ramiai, strategiškai. Pagrindinis tikslas, žinoma, metinėje įskaitoje užlipti ant nugalėtojų pakylos“, ‒ tvirtai nusiteikęs kalbėjo gargždiškis L. Petrauskas.

Mechanikas Edvinas „Bangai“ atskleidė, kad darbo dar laukia nemažai, tačiau iki starto dienos jie pasiruošę suspėti. „Darbo mes nebijome, automobilį ruošėme dvejus metus, dabar jau finišo tiesioji. Nuotaikos puikios, automobilis išblizgintas. Jaučiame rėmėjų palaikymą, į pristatymą susirinko daug žmonių“, ‒ džiaugėsi Edvinas.

Automobilių sporto komandos „Garažo raktai“ laukia 5 įskaitinės Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato varžybos: 3 iš jų Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje.

Monika CALZONAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių