Gargždiškis E. Vicherto premijos laureatas žavisi tiksliaisiais mokslais

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatas, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas Ž. Duotas su mama Lina.

Šiemet 13-uoju Ernsto Vicherto premijos „Jaunasis talentas“ laureatu išrinktas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas Žilvinas Duotas už pasiekimus tiksliųjų mokslų srityje.


Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojama 500 eurų premija siekiama pagerbti ir įamžinti žymaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, teatro įkūrėjo, krašto rašytojo, teisėjo E. Vicherto atminimą, išryškinti visuomenės rūpinimąsi jaunąja karta. „Jaunimo ervdė“ domėjosi, ką Žilvinui reiškia ši premija bei kuo jį žavi tikslieji mokslai.
– Ką tau reiškia šios premijos gavimas? Kaip jautiesi laimėjęs? Kur planuoji išleisti gautus pinigus?
– Šios premijos gavimas – mano įdėto nelengvo darbo rezultatų įvertinimas ir pripažinimas, tad emocijos yra tik teigiamos, nes leidžia suprasti, kad pastangos netapo bevaisės. Šiuo metu planų nėra jokių, kur leisiu gautą piniginį prizą, tad kol kas pinigai keliaus į taupyklę.
– Kokie tavo ateities planai?
– Dabar galvoju tik apie sėkmingą artėjančių egzaminų išlaikymą ir įstojimą į norimą universitetą. Nesu mėgėjas svajoti, todėl ir svajonių neturiu, gyvenu dabartimi ir džiaugiuosi tuo, ką dabar turiu.
– Kuo tave žavi matematika, chemija, fizika? Ar žadi sieti ateitį su šiais dalykais?
– Pagrindinis dalykas, kuris mane žavi, tai šių mokslų nepaprastai glaudus ryšys. Mokantis, pavyzdžiui, chemijos labai dažnai reikia prisiminti fizikos pamokose nagrinėtas temas, kurios leidžia nuodugniai išsiaiškinti ir suvokti tam tikrą pateiktą informaciją ir, be abejo, norint suprasti fiziką, būtina turėti tvirtus matematikos žinių pagrindus. Taip pat labai mane intriguoja gamtos reiškinių supratimas: kaip ir kodėl jie atsiranda bei kaip yra pritaikomos žinios apie juos realiame gyvenime. Mano siekis yra mokytis Kauno technologijos universitete chemijos inžineriją, tad ši studijų programa labai siejasi su chemijos, fizikos ir matematikos mokslais.
– Ar turi išsikėlęs tam tikrų tikslų mokslo srityje?
– Tikrai nesu, nes dar daug laiko yra iki tol, kol galėsiu tikslingai galvoti, ką galėčiau nuveikti mokslo srityje.
– Tavo pristatymas konferencijoje buvo nominuotas kaip „moksliškiausias“. Ar norėtum
tapti mokslininku?

– Rašydamas brandos darbą turėjau galimybę atlikti praktinę dalį ir konsultuotis Klaipėdos universitete su chemijos profesoriais, kurie papasakojo apie mokslininko kasdienybę. Pastaroji man pasirodė gana monotoniška, tad noro šiuo metu tapti mokslininku mažai.
– Kas tave motyvuoja siekti tikslų, mokytis?
– Didžiausia motyvacija – pačios mokslo žinios, nes gebėjimas suvokti ir pritaikyti praktikoje įgytą informaciją teikia daugybę teigiamų emocijų.
– Koks mokslinis projektas tau buvo įdomiausias?
– Įdomiausias projektinis darbas buvo brandos darbas, kuriame nagrinėjau cigarečių filtrų gamybos atliekų panaudojimo galimybes gaminant naftos produktų sorbentą (liaudiškai kempinę).

Iš Ž. Duoto anketos, pateiktos E. Vicherto premijos komisijai
Pomėgiai: žvejyba, krepšinis, futbolas.
Gyvenimo moto: vienintelis žmogus, su kuriuo vertėtų lyginti save, tai tu pats praeityje.
Autoritetai: chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė, fizikos mokytojas Romanas Rimkevičius, Vilniaus universiteto lektorius Zigmantas Žitkus.
Vertybės: empatija, laisvė ir smalsumas.


Kalbėjosi
Danielė DOMEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių