• 20 gegužės, 2022
|

Gargždiškis šachmatininkas kovojo dėl prizinių vietų

Vasario 3 dieną Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje, vyko Lietuvos neįgaliųjų sąjungos federacijos greitųjų šachmatų pirmenybės. Į jas atvyko 12 pajėgiausių žaidėjų iš visos Lietuvos.


Mūsų regionas delegavo vieną atstovą – Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centro šachmatų grupės ugdytinį Domantą Antužį. Tiesa, Domantas atstovavo Klaipėdos neįgaliųjų sporto klubui „Žuvėdra“ (tokios buvo dalyvavimo sąlygos, kad visi turi atstovauti vienam ar kitam neįgaliųjų klubui).
Kovos buvo atkaklios. Prieš startą Domantas buvo šeštas pagal reitingą, o ir pirmenybėse iškovojo penktąją vietą (4,5 taško iš 7 galimų, +13 reitingo balų). Buvo galimybių pakovoti ir dėl trečiosios vietos, bet paskutiniame ture mūsiškiui iškrito nepalankūs burtai, tuo pačiu nepalankūs buvo ir kitų partijų rezultatai.
Vasario 4 dieną ten pat vyko analogiškas „Žaibo“ čempionatas. Šįkart varžybos vyko atskirai tarp vyrų ir moterų. Susikovė 6 moterys ir 7 vyrai. Domantas vėl buvo tarp realiausių pretendentų į vyrų prizininkus, nors pagal varžovų turimus reitingus to nesimatė (varžovų reitingai buvo didesni po 300–500 taškų). Kaip ir išvakarėse užtikrintai nugalėjo aukščiausią reitingą tarp Lietuvos neįgaliųjų šachmatininkų turintis Vilniaus „Vilnis“ klubo atstovas Romualdas Klimavičius. O štai dėl 2–3 vietų atkakliai susikovė iškart keturi dalyviai. Mūsų garbei tarp jų buvo ir D. Antužis, kuris galutinėje įskaitoje surinko 4 taškus iš 6 galimų ir tik dėl blogesnio koeficiento į antrąją vietą išleido marijampolietį, klubo „Siekis“ atstovą Algimantą Arulį. Toks sėkmingas žaidimas leido Domantui pasikelti savo reitingus iškart 62 taškais.
Pagaliau iš ketvirto karto Domantui pavyko LNSF varžybose užkopti ant nugalėtojų pakylos. Pirmaisiais dalyvavimo metais mūsiškis buvo tolokai nuo prizinių vietų, o pernai iškovotos dvi ketvirtosios vietos jau teikė vilčių žengti aukštyn. Sveikiname Domantą su puikiu pasiekimu ir tikimės ateityje jį pamatyti LNSF čempiono pozicijoje. Tai tegul būna jo tikslas ir siekiamybė!
Šiemet aštuoniolikametis baigs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją ir atsisveikins su Klaipėdos r. BĮ sporto centru. Tačiau šachmatų klube „Mintis“ vaikinas turės galimybę integruotis į veiklą ir tobulėti. Jei tolimesnį savo gyvenimą Domantas susies su šachmatais, dar pamatysime daug gražių jo pergalių.


Zigmas BITINAS
Alvidos ANTUŽIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių