Gargždų bažnyčia bus šilta
Nuo šiol tikintieji Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje jau nebešals. Ketvirtadienį rajono Taryba, nors ir po diskusijų, skyrė 7 000 eurų iš dalies kompensuoti bažnyčios patalpų šildymo išlaidas.
Pinigų šildymui parapija paprašė dar vasaros pabaigoje. Ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje dėl bažnyčios šildymo išsakyta įvairių nuomonių. Tarybos narė Audronė Balnionienė kritikavo lėšų skyrimą vienos bažnyčios šildymui: „Tai neetiška – jei skiriame vienai, skirkime ir visoms religinėms bendruomenėms. Be to, akivaizdu, kad rajono biudžeto surinkimas yra problematiškas, gali pritrūkti lėšų metų pabaigoje administracijos darbuotojų algoms. Gal pasiimkime kalkuliatorius ir pagaliau pradėkime skaičiuoti“, – kalbėjo A. Balnionienė. Kritikos pažėrė ir kiti politikai.
Tačiau Biudžeto ir ekonomikos komiteto pirmininkas Jonas Dromantas ir vyriausias Tarybos narys Česlovas Tarvydas stojo mūru už bažnyčios šildymą. „Bažnyčia yra ir kultūros objektas, čia vyksta įvairūs renginiai, įsikūręs Šeimos centras, kur mokomi jaunavedžiai. Čia ateina daug žmonių, tiek vyresnio amžiaus, tiek jaunų, ir patys einame, tai neduoti pinigų bažnyčios šildymui – tas pats, kaip tėvų namų nešildyti“, – sakė J. Dromantas.
Beje, iš biudžeto dar 5 tūkst. eurų skirti ir Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos padidėjusioms bažnyčios fasadų tvarkymo išlaidoms kompensuoti. Prie remonto 1,2 tūkst. eurų ketina prisidėti parapijos tikintieji.