• 29 rugsėjo, 2021
|

Gargždų futbolo pasiekimai ryškūs ir nacionaliniu lygiu

VšĮ „Gargždų futbolas“ dalininkų susirinkime patvirtinti nauji Savivaldybės deleguoti atstovai į valdybą, mokesčio už ugdymą rekomendacija, įvertinti praėjusio futbolo sezono rezultatai ir būsimo sezono gairės bei įstaigos vadovo atlyginimo didėjimo galimybės. Dalininkai akcentavo nuolat gerėjančius pasiekimus, kuriems ateityje koją gali pakišti atitinkamo finansavimo stygius. Jį gali lemti apskritai dėl pandemijos prastėjanti šalies ekonominė padėtis. Karantinas apriboja ir Gargždų futbolininkų apdovanojimo už aukštus pasiekimus galimybes. Tačiau rajono meras pasiūlė ceremoniją, laikantis asmens higienos reikalavimų, organizuoti stadione.

„Kalbėjausi su dublerių komanda. Ir žaidėjai, ir treneris pasiryžę eiti į aukštesnę lygą, kad ir su tuo pačiu biudžetu. Patys suprantame, jeigu kas mus priverstų toje pačioje klasėje trečią kartą sėdėti iš eilės, tai kokia būtų motyvacija? Jie jau pernai galėjo eiti į aukštesnę lygą, bet neleidome apsidrausdami. Vien tam, kad motyvacija nežlugtų, dublerius reiktų deleguoti į aukštesnę lygą, nors ir su tais pačiais pinigais, kuriuos ir šiemet turėjome“, – sakė valdybos pirmininkas R. Riekašius.Praėjusį ketvirtadienį nuotoliu vykusiame VšĮ „Gargždų futbolas“ dalininkų susirinkime patvirtinti nauji įstaigos valdybos nariai, deleguoti Klaipėdos rajono savivaldybės. Savivaldybei atstovaus Administracijos direktoriaus pavaduotojai Justas Ruškys ir Mindaugas Šunokas bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

Kelerius metus nekintantis mokestis už vaikų ugdymą po karantino turėtų didėti: dalininkų susirinkime nuspręsta rekomenduoti valdybai nustatyti 10 eurų mokestį. Be to, įstaigos direktoriui Rimantui Mikalauskui nurodyta išsiaiškinti teisiniu požiūriu, ar valdyba gali šį sprendimą priimti pati, ar reikia atskiro dalininkų sprendimo, kuris būtų derinamas su Savivaldybe.

Aptariant ką tik praėjusį futbolo sezoną, R. Mikalauskas dalininkų susirinkime pasidžiaugė, kad šiemet pasiekimai itin dideli: pagrindinė „Bangos“ vyrų komanda aukščiausioje lygoje iškovojo ketvirtąją vietą. Iki šiol tai yra aukščiausias gargždiškių komandos rezultatas, pasiektas Lietuvos čempionatuose. Moterų komanda A lygoje dėl padidėjusios konkurencijos šįkart liko ketvirtojoje vietoje, neišlaikyta 3 vietos pozicija. „Maloniai nuteikia jaunimo komandos 1-oji vieta antrosios lygos pirmenybėse. Planuose tikrai norime žaisti I lygoje. Šį siekį aptarėme ir su komandos treneriais: aukštesnis laiptelis jauniesiems žaidėjams būtų labai svarbus. Ir, matyt, darome kažką gerai, kad kiekvienais metais pasiekimai yra vis geresni. Tai didelis visų trenerių, žaidėjų, įstaigos personalo, rėmėjų, dalininkų, sirgalių nuopelnas. Fin„Bangos“ vyrų komandos vyr. treneris T. Tamošauskas futbolininkų pasiekimus siūlė vertinti nacionaliniu mastu: „Sezonas šiemet buvo puikus, nuopelnai – akivaizdūs, su nekantrumu laukiame naujojo sezono.“ansiškai pastaraisiais metais laikomės gana stabiliai, tai turi teigiamos įtakos rezultatams“, – akcentavo VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas.

„Apibendrindami ką tik praėjusį futbolo sezoną jį galime įvertinti kaip labai gerą. Vyrų tiek viena komanda, tiek kita mūsų lūkesčius viršijo, o moterų bent jau formaliai tikslo nepasiekė“, – susirinkime kalbėjo VšĮ „Gargždų futbolas“ valdybos pirmininkas Remigijus Riekašius.

„Bangos“ vyrų komandos vyr. treneris Tomas Tamošauskas futbolininkų pasiekimus siūlė vertinti nacionaliniu mastu: „Mes gi esame nedidelis miestas – tad tokie pasiekimai šiame kontekste yra labai reikšmingi. Sezonas šiemet buvo puikus, nuopelnai – akivaizdūs, su nekantrumu laukiame naujojo sezono.“

Dalininkų susirinkime aptartos finansinės galimybės dublerių komandai žaisti I lygoje. Metinis biudžetas tokiu atveju kartu su iš Savivaldybės aukšto meistriškumo programos ir rėmėjų lėšomis turėtų siekti apie 50 000 eurų. Dubleriams iš minėtos programos dabar 1 sportininkui yra skiriama ne daugiau kaip 700 eurų, taigi komandai tai susidarytų apie 12 000 eurų. Ir iš Savivaldybės, ir iš rėmėjų reikėtų po 25 000 eurų. „Pagal anksčiau priimtą Savivaldybės tarybos sprendimą ateinančiais metais ženkliau didesnio biudžeto dubleriams išėjus į I lygą tikėtis, ko gero, neverta. Nerealu prisiminus, kad Savivaldybė 150 000 eurų skiria pagrindinei komandai, dar moterų komandai. Puikiai jaučiame dabartinės situacijos dėl koronaviruso pandemijos pulsą, laikotarpis nėra paprastas nei verslo, nei valstybės, nei savivaldos finansams. Subalansuoti ateinančių metų biudžetą – iššūkis“, – samprotavo valdybos narys A. Petravičius.

Dalininkų susirinkime pritarta valdybos nario Artūro Uosio pasiūlymui didinti mėnesinį atlyginimą įstaigos direktoriui, nes atlygis nebuvo keičiamas daugiau nei dešimtmetį. R. Mikalauskas įpareigotas pradėti derybas su treneriais dėl darbo ateinantį sezoną. Dalininkai rekomendavo įstaigos administracijai licencijuoti pagrindinę „Bangos“ vyrų komandą A lygai, moterų – A lygai, B komandą – I lygai.

Vilija BUTKUVIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių