Gargždų jubiliejiniam gimtadieniui – du rekordai

Masiškiausioje šokio pamokoje skaičiuojama, kad šoko per 600 dalyvių.

Artėjant Gargždų miesto 770-ajam gimtadieniui, kuris bus švenčiamas jau birželio 1–4 dienomis, Gargžduose pasiekti net du rekordai! Iš vytelių supintas Gargždų 770-ojo jubiliejinio gimtadienio simbolis yra didžiausias – net 8 metrų ir 60 cm įstrižainės. Kitas rekordas – masiškiausia šokių pamoka, kurioje šoko per 600 šokėjų! Tikslų šokėjų skaičių Rekordų akademija dar tikslina.

Priminė karjeros pradžią

Abu rekordai pasiekti Gargždų Minijos slėnyje, kur vyko Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyvos nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ uždarymo šventė „Kelk sveikatos bangą!“

Mintis išties sudėtingam grafiniam vaizdui suteikti įdomią išraišką ir siekti Lietuvos rekordo, pinant miesto gimtadienio simbolį iš vytelių, kilo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojams. Pinti buvo kviečiami visi, kas tik gali – įvairių įstaigų atstovai, gyventojai. Kad pavyko įgyvendinti planą – didelis ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorės Onos Sturonienės indėlis. Ji gelbėjo tiek konsultacijomis, tiek darbu. „Mano pedagoginio darbo pradžia yra susijusi būtent su pynimu iš vytelių. Buvo laikotarpis, kai atsidūriau Darbo biržoje, kur man buvo pasiūlyti pynimo iš vytelių kursai. Juos pabaigiau ir buvau pakviesta pristatyti šį užsiėmimą į etnokultūros pamoką. Vaikai labai susidomėjo, tai man pasiūlė vesti pynimo iš vytelių būrelį. Sutikau“, – savo karjeros pradžią švietime prisiminė O. Sturonienė. Vėliau ji įgijo ir pradinių klasių mokytojos su socialine pedagogika specialybę. „Pamačiusi Visuomenės sveikatos biuro kvietimą pinti Gargždų gimtadienio simbolį, su entuziazmu atsiliepiau“, – pasakojo pašnekovė.

Reikėjo atkaklumo ir praktikos

O. Sturonienė pridūrė, kad pradžioje buvo smagu, tačiau vėliau reikėjo apsišarvuoti kantrybe, nes darbas buvo sudėtingas, reikalaujantis atkaklumo, ne kiekvienam vytelės lengvai paklūsta, reikia įgūdžių. „Pati skubėdavau į slėnį po darbo valandų, gerai, kad buvo pagalbininkų, pinančiųjų – tai Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas, prisijungė ir „Vaivorykštėje“ dar kartais mums pagelbstinti fizikos mokytoja, aktyvi senjorė Teresė Džiaugienė.

Anot Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorės, pinti iš vytelių didelius daiktus nėra lengva, reikia daug fizinės jėgos. Daug jėgų į Gargždų miesto simbolio pynimą įdėjusi pedagogė atvirai sako, jog dabar būtų labai gražu, jei Gargždų miesto seniūnija pasirūpintų žemėmis, nupirktų gėlių, kurias patys mokiniai taip pat gali pasodinti į šį nupintą iš vytelių simbolį. Tokiu būdu jis išliktų ilgiau, nes dabar, ypač mažesni vaikai, vos pamato simbolį, lekia po jį šokinėti tarsi po labirintą. „O norėtųsi, kad simbolis išliktų bent iki rudens“, – kalbėjo O. Sturonienė.

Vytelėmis pasirūpino Visuomenės sveikatos biuras, nes patiems pynėjams prisirinkti būtų sudėtinga.

Šokis pranoko lūkesčius

Kitas gargždiškių rekordas – masiškiausia šokių pamoka, kuri vyko būtent Tarptautinę šokio dieną. Pamoką vedė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja Anželina Papievienė. „Mūsų gimnazija aktyvi, sveikuoliška, tad esame prisijungę prie šios Visuomenės sveikatos biuro iniciatyvos. Pasitarimo su kolegomis metu ir kilo mintis siekti masiškiausios šokių pamokos rekordo. Pamoka turėjo trukti ne mažiau nei 15 min., turėjo būti įžanga, judesių mokymas, rezultatas, refleksija“, – dėstė A. Papievienė. Tačiau prisipažįsta, kad jaudulio prieš lipant į sceną išties būta. Juk paprastai veda pamokas vienai klasei mokinių, o čia – daugiau nei 600 dalyvių! „Tačiau jaudiniesi tik iki to momento, kol užlipi į sceną, kai pamatai, kad visi teigiamai nusiteikę, noriai atkartoja judesius – viskas gerai. Pranokome lūkesčius, nes mūsų tikslas buvo 200 dalyvių, o susirinko per 600. Vien iš „Vaivorykštės“ buvo per 100, ką vertiname labai gerai, nes paprastai vyresni mokiniai ne visada noriai dalyvauja tokio pobūdžio iniciatyvose“, – kalbėjo A. Papievienė. Įdomu tai, kad skambant Donato Montvydo dainai ,,Norim dar“ šokio judesių drauge su Gargždų bendruomene mokėsi ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, tokiu būdu išreikšdamas palaikymą šiai iniciatyvai. A. Papievienė įsitikinusi, kad ateityje būtų galima siekti ir dar masiškesnės pamokos rekordo.

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

KOMENTARAS

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa TARVYDIENĖ: „Nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ – visas sveikatą stiprinančias mokyklas vienijantis projektas, kuris šiais metais vyko jau trečiąjį kartą. Renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis ir kad jau trisdešimt metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali veikti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą. Visą balandžio mėnesį, minint Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30-metį, tinklo narės, tarp jų ir Klaipėdos rajono sveikatą stiprinančios mokyklos vykdė įvairias fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinančias veiklas bei renginius ne tik ugdymo įstaigų auklėtiniams, bet ir visai bendruomenei – į veiklas buvo įtraukti vaikai, darbuotojai, tėveliai (mankštos ryte, pėsčiųjų žygiai, sveikos gyvensenos mokymai, estafetės, šokio dienos, sporto šventės ir daug kitų įvairių veiklų).

Šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybėje yra net 15 sveikatą stiprinančių mokyklų. Finalinėje šventėje „Kelk sveikatos bangą!“ buvo pasiekti minėti du rekordai. Rekordų pasiekimas pačiam biurui parodė, kiek daug galime padaryti veikdami kartu, koks stiprus bendruomeniškumas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas Klaipėdos rajone.“

1 Komentaras

  • Tikiu ,kad artejanciu svenciu proga rajono valdzia nustos veidmainiauti ir ant buvusio partijos komiteto fasado nuims bolsevikini simboli pjautuva (dabar muzikos mokykla).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių