Gargždų krepšininkai beldžia į LKL duris

Gargždiškių triumfo „7bet-NKL“ akimirka.

„7bet-NKL“ čempionato finale triumfavęs Gargždų krepšinio klubas „Gargždai“ iškovojo istorinę pergalę. Palangos arenoje, griaudint pergalingiems šūksniams iš sirgalių tribūnų, pats Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas krepšininkams užkabino aukso medalius.


Pirmoji vieta NKL suteikia teisę pretenduoti į stipriausią vyrų krepšinio lygą Lietuvoje – LKL, tačiau tam reikia žymiai didesnio biudžeto. Iki šiol buvo verčiamasi su per 100 tūkst. Eur biudžetu, o patekus į LKL reikėtų 600 tūkst. Eur. Paramos tikimasi tiek iš Savivaldybės, tiek iš verslo sektoriaus.
Reikia 600 tūkst. Eur
Pasak BC „Gargždai“ direktoriaus Justo Bražo, šiuo metu vyksta licencijavimo procesas. „Mums svarbus yra Savivaldybės sprendimas dėl finansavimo, nes viskas atsiremia į biudžetą“, – atvirai „Bangai“ sakė jis. Iki šiol parama iš Savivaldybės siekdavo 56 tūkst. Eur, antra tiek buvo surenkama iš rėmėjų. „Tačiau jei norime žaisti LKL ir įvertinsime tai, kad neturime arenos, kur žaisti, tad esame sutarę su Palanga dėl nuomos, kad bent metus įleistų, tai biudžetas turėtų siekti 600 tūkst. Eur. Iš Savivaldybės prašome 300 tūkst. Eur, kitą pusę viliamės surinkti iš rėmėjų“, – aiškino BC „Gargždai“ direktorius. Jo nuomone, tiek surinkti iš rėmėjų pavyktų, nes LKL jau visai kita lyga. „Rėmėjų paieškos klausimais intensyviai dirba du klubo dalininkai – Jonas Dumašius ir Ovidijus Jakubaitis.


Žaidėjai keistųsi
Jei „Gargždai“ patektų į LKL, su tais žaidėjais, kokie yra dabar, klubas neapsieitų. Didžioji dalis keistųsi, likti galėtų tik kažkuri dalis žaidėjų. „Tai aukštesnė lyga, ir į ją atėjus nesinorėtų žaisti dėl paskutinių vietų, vis galvoti, kaip čia neiškritus. Jei einame, tai ambicingai, o žaidėjai šioje lygoje yra brangesni. NKL žaidėjas vidutiniškai „į rankas“ pas mus gauna ir 1 300–1 500 Eur per mėnesį, o LKL atlygis prasideda nuo 3 500 Eur“, – palygino BC „Gargždai“ direktorius J. Bražas. Tokie skaičiai automatiškai didina ir reikalingą biudžetą.
Labai aktualus išlieka LKL reikalavimus atitinkančios salės klausimas. „Faktas tas, kad arenos per metus ar dvejus nepastatysime. Pirmaisiais metais salę nuomotumėmės iš Palangos. Dar vienas kelias – renovuoti senąją policijos salę Gamyklos g. Gargžduose. Užtikrinti 1 200 vietų, bet tuo neapsiriboti. Juk po 4 metų gal jau reikės 1 500, juolab kad Klaipėdos rajonas yra augantis“, – svarstė pašnekovas.


Kaip vyšnia ant torto
Visus dokumentus licencijavimui klubas turi pateikti iki gegužės 10 dienos. Aktualiausias klausimas išlieka Savivaldybės sprendimas dėl finansavimo. „Tikime, kad galime rungtyniauti LKL, jei netikėtume, nedirbtume tuo klausimu. Palangoje per NKL finalą buvo 500 sirgalių iš Klaipėdos rajono, o tai rodo, kad žmonėms to reikia. Dirbame ne tik dėl pergalių, bet ir dėl krepšinio populiarinimo. Kai žaidėme su „Žalgiriu“ dėl patekimo į finalinį ketvertą, buvo 200 žmonių policijos salėje Gargžduose. Fantastika! Tai vienas iš didžiausių įvertinimų, o pergalė – kaip vyšnia ant torto“, – kalbėjo BC „Gargždai“ direktorius J. Bražas.
Jis neabejoja, kad gargždiškių pergalę lėmė pirmiausia viso sezono darbas, surinktas geras kolektyvas. Daug reikšmės turėjo tai, kad žaidėjai jautė vienas kitą, buvo komandos dvasia. Anot J. Bražo, buvo ir vyresnių (pavyzdžiui, Simas Galdikas norėjo pergalingai užbaigti karjerą, buvo juntamas atsidavimas varžyboms), ir jaunesnių žaidėjų branduolys. „Rūbinėje atmosfera buvo nenusakoma. Sporte labai daug lemia vidinė būsena, kaip vyrai supranta vienas kitą. Juk kartais gali plėšytis, kiek nori, o jei nėra vidinės harmonijos, rezultatai taip pat ne tokie, kokių tikiesi“, – kalbėjo klubo direktorius.

Agnė ADOMAITĖ
NKL nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių