Gargždų kultūros centre – kraustymosi vajus

Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė ir pavaduotoja A. Vaičiulienė sako, jog šis kraustymasis džiaugsmingas – pagaliau prasidės renovacija!

Pakavimas, dėžių dėžės, plikos sienos ir aidu skambantis balsas – Gargždų kultūros centro darbuotojai, meno kolektyvai išsikrausto. Priežastis džiugi – prasidės ilgai laukta dar 1976 metais statyto Gargždų kultūros centro renovacija. Šiuo metu KC laikinai prisiglaus buvusiame policijos komisariate, o meno kolektyvai repetuos kai kuriose miesto švietimo įstaigose.


Fortepijonui prireiks specialistų
Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė „Bangai“ pasakojo, kad daiktai pradėti pakuoti jau prieš porą savaičių. Iškraustyti 2 000 kvadratinių metrų pastatą yra reikalų. „Persikraustome į 8 buvusio Klaipėdos rajono policijos komisariato kabinetus (Gamyklos g.). Ten visko neįmanoma sutalpinti, mieste nėra patalpų, kuriose galima sandėliuoti daiktus. Todėl didįjį koncertinį fortepijoną išvešime pas vieną darbuotoją į namus, kuris turi didžiulius sandėlius. Mat fortepijonas toks didelis, kad neįvežame nė į vieną kitą biudžetinę įstaigą“, – pasakojo V. Skuodienė.
Priminsime, jog Gargždų kultūros centras dar 2013 m. buvo nusipirkęs fortepijoną „Petrof Mistral 284“ už maždaug 50 tūkst. Eur. Būtent šiam fortepijonui supakuoti, transportuoti bus samdomi specialistai. Tai preliminariai gali kainuoti apie 1 000 Eur. Šis fortepijonas turi būti laikomas atitinkamoje temperatūroje, jam specialiai sukurtoje dėžėje.
Gargždų kultūros centro kabinetai kasdien vis tuštėja. Direktorės kabinete jau plikos sienos, „Minijos“ šokių ir dainų ansamblis iškraustytas, kraustosi „Trepsiukas“ ir kiti. Nomedos dailės studijos ugdytiniams buvo suteikta proga išpiešti buvusio jų darbo kabineto sienas, leista pasireikšti fantazijai prieš remontą.

Kraustantis, anot Gargždų kultūros centro direktorės V. Skuodienės, visi daiktai perrūšiuojami, tradiciškai dalis atsidurs ir atliekų konteineryje, nes yra atgyvenę, nebenaudojami.

Repetuos kitose įstaigose
Patalpos, į kurias persikrausto kultūrininkai, nelabai džiugina. Buvusio policijos komisariato pastato kabinetai ankšti, viskas nusidėvėję. Tad buvo pakeista grindų danga, paklotas linoleumas. Taip pat patys kultūrininkai persidažė sienas. „Viską darome savomis rankomis. Aišku, kraustantis labai trūksta vyriškos jėgos, mat vyrų kolektyve turime tik keletą. Tačiau sukamės, kaip galime“, – pasakojo V. Skuodienė ir jos pavaduotoja Asta Vaičiulienė.
Numatoma, jog Gargždų kultūros centro renovacija truks 1,5–2 metus, per tą laiką kolektyvai rinksis ir repetuos švietimo įstaigose: Gargždų „Kranto“, „Minijos“ pagrindinėse mokyklose, „Vaivorykštės“ gimnazijoje, muzikos mokykloje. „Jei reikės didesnių patalpų, prašysimės į Sporto centro salę, išnaudosime Gargždų „Minijos“ kino teatro erdves. Žinoma, niekam nėra smagu įsileisti mus, juk užimsime vietą, įstaigos neteks galimybės užsidirbti papildomų pajamų. Tačiau, kai reikia, juk ir mes įsileidžiame. Pavyzdžiui, Gargždų kultūros centre vyksta „Vaivorykštės“ abiturientų šimtadieniai“, – pastebėjo pašnekovės. V. Skuodienė akcentavo, jog sutvarkytas Gargždų kultūros centras yra bendras rajono gyventojų siekis, juk iki šiol šis dešimtmečiais nerenovuotas pastatas badė akis. Nerenovuoti pastaruoju metu buvo likę tik Gargždų ir Veiviržėnų kultūros centrai. Beje, veiviržėniškių taip pat laukia renovacijos permainos.


5 mln. 300 tūkst. Eur
Gargždų kultūros centro rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Statmax“. Tai Telšių įmonė, kuri statė ir Jakų mokyklą, darbus pabaigė pusmečiu anksčiau, tad viliamasi, kad ir šis projektas vyks sklandžiai. „Jau ketvirtadienį atvažiuoja rangovas ir kartu apeisime pastatą. Išsiaiškinsime visas detales. Preliminariai aišku, kad rugsėjo pirmai dienai pastatas jau bus uždengtas pastoliais ir t. t. Planuojamų darbų vertė 5 mln. 300 tūkst. Eur“, – informavo ne tik Gargždų kultūros centro vadovė, bet ir šio projekto vadovė V. Skuodienė.
Ji džiaugiasi, kad pastatas po renovacijos turėtų pasikeisti neatpažįstamai. Rūbinė, įėjimas bus perplanuoti, kad kuo labiau tenkintų tiek kultūrininkų, tiek centro lankytojų interesus. „Kol vyks renovacija, mūsų budėtojos dirbs Sporto centre, nes ten kaip tik planuotos tokios pareigybės. Tad nebus įdarbinti nauji žmonės, o perimtos mūsų darbuotojos, kurios vėliau sugrįš į Kultūros centrą“, – sakė V. Skuodienė. Anot jos, šiuo metu Gargždų kultūros centro bendras etatų skaičius siekia 41.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių