Gargždų „Tauriosios širdys“ šviesina gyvenimą

„Tauriosios širdies“ laureatės, talentingos, kuklios, laisvai bendraujančios, savo darbui atsidavusios N. Jokubaitienės asmenybė traukia jaunus žmones, todėl naujų narių, norinčių patekti į jos vedamus dailės užsiėmimus, sąrašas ilgas, turbūt keletą metų į priekį.

14-ąjį kartą Gargždų miesto bendruomenė praėjusį penktadienį surengė „Tauriosios širdies“ apdovanojimus ir pagerbė ypatingus rajono žmones, kurių dėka mūsų visų gyvenimai yra šviesesni. Kūrybiškumu spinduliuojančiame vakare paminėta ir dar viena prasminga proga – miesto bendruomenės 15 metų gyvavimo sukaktis.
Nuoširdi auditorijos reakcija
Šiais metais nominacijai „Taurioji širdis“ Gargždų bend­ruomenei buvo pateiktos trijų atsidavusių savo veiklai, kūrybiškų ir šviesių moterų, kandidatūros. Raštiškus pasiūlymus, įvardijant nuopelnus, gali teikti įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, o ir pavieniai asmenys. Kandidatūras įvertina ir laureatą išrenka Gargždų miesto bend­ruomenės valdyba.
Iškilmingame „Tauriosios širdies“ apdovanojimų vakare nuoširdžios auditorijos reakcijos nusipelnė visos trys kandidatės.
„Tauriosios širdies“ 14-ąja laureate tapo menininkė, dailės mokytoja Nomeda Jokubaitienė. Gargždų bendruomenės pirmininkė Vida Anužienė ir valdybos narys Vytautas Čeledinas jai prisegė menišką sagę, kurioje pavaizduota mažytė sidabro širdelė vešlaus medžio kamiene, reiškianti kilnumą, atsidavimą, geranoriškumą ir didelį darbštumą.
Apdovanojimo nominantėmis paskelbtos dvi gargždiškės: savanorė Gražina Duotienė ir choreografė Giedrė Malūnavičienė.
Gargždų bendruomenės iniciatyvą pastebėti kilnius žmonių darbus, perduodamas Klaipėdos rajono mero linkėjimus, sveikino vicemeras Vytautas Butkus, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Seimo narys Petras Gražulis, Gargždų parapijos kunigas Mindaugas Stonys, ankstesnių metų „Tauriosios širdies“ laureatė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė.


Nominantės, atsidavusios veiklai
„Tauriosios širdies“ nominantė – visiems paslaugi ir jautri kitų bėdoms G. Duotienė yra aktyvi katalikiškos pasauliečių organizacijos Marijos Legiono narė. Gražina apdovanojimų vakare jautriai reagavo į sveikinimus, visada kitiems padėdavusi šįkart iš jaudulio pati atsiremdama į Gargždų bendruomenės pirmininkės Vidos Anužienės petį. „Pati eidama Dievo keliu padeda jį atrasti ir kitiems žmonėms. Bendrauja su Gargždų ligoninės slaugos skyriaus ir Laugalių globos namų gyventojais, paruošia ligonius priimti kunigą, platina katalikišką spaudą, apaštalauja tarp narkomanų, benamių alkoholikų, išėjusių iš kalėjimo vietų žmonių ir kitaip, jeigu tik yra poreikis. Nesigina ir žemiškų darbų, talkina tvarkant bažnyčios aplinką, bažnytinėms šventėms pina vainikus“, – nominantę šiltai pristatė renginio vedėja Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė.
Būrys energingų linijinių šokių kolektyvo „Gargždė“ narių su entuziazmu pakilo sveikinti išgirdusios kitos nominantės pavardę: nenuilstančios choreografės G. Malūnavičienės. Giedrė besąlygiškai atsidavusi savo profesijai – šokiams. Ji vadovauja Gargždų muzikos mokyklos Choreografijos skyriui, kolektyvui „Sūkurėlis“, šokėjų grupei prie pučiamųjų orkestro, dar yra subūrusi TAU pasaulio tautų šokių kolektyvą „Skinija“ ir visoje šalyje žinomą moterų linijinių šokių kolektyvą „Gargždė“. Nepailstančioji Giedrė kuria savo choreografijas, dalyvauja konkursuose, festivaliuose, organizuoja įvairius renginius ir visada padeda kitiems renginių organizatoriams.


Laureatės svajonė – meninis albumas
Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ jubiliejiniais Gargždams metais kilniai nominacijai pasiūlė Kultūros centro vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo vadovės Nomedos Jokubaitienės kandidatūrą. Dailės mokytojos ir jos ugdytinių iniciatyva švenčiant 770-ąjį Gargždų gimtadienį tiek gargždiškiai, tiek miesto svečiai pirmąkart entuziastingai dalyvavo „Meno ieškynėse“. Tai – pažintinis orientacinis žaidimas, kurio metu po įvairiausias miesto erdves buvo ieškoma meno kūrinių. Į neregėtą negirdėtą atrakciją įsitraukė ištisos klasės, šeimos, draugų kompanijos, pavieniai ieškotojai, iš viso – per 300 žmonių, kurie atrado ne tik jaunųjų kūrėjų meno dirbinius, bet ir savo miestą. Nomedos pastangų dėka visi jie buvo apdovanoti.
Menininkė N. Jokubaitienė jau 15 metų ugdo kūrybišką jaunųjų gargždiškių kartą, perduodama ne tik vertingas žinias, bet ir skatindama vaikų vaizduotę, ugdydama laisvas asmenybes, formuodama dvasines vertybes.
Jaunieji kūrėjai nuolatos dalyvauja įvairiuose konkursuose, parodose ir yra puikiai įvertinami. Artėjant kalendorinėms šventėms miesto erdvės prisipildo Nomedos jaunųjų menininkų kūriniais.
„Tauriosios širdies“ laureatė N. Jokubaitienė tardama padėkos žodį akcentavo, kad nieko nenuveiktų viena, jei neturėtų itin kūrybiškų, veiklių ugdytinių. Nomeda prisipažino, kad didžiausia jos svajonė yra išleisti albumą-knygą su jaunųjų kūrėjų darbais.

Reda MILVYDIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių