„Gargždų viltis“ žengia į trečią kūrybiškos veiklos dešimtmetį

Prieš 21-erius metus į bendriją „Gargždų viltis“ susibūrę tėvai, auginantys sutrikusio intelekto vaikus, svajojo pakeisti visuomenės stereotipus apie negalios žmones. Ši svajonė, padedant įvairiems projektams, akcijoms, geranoriškiems rėmėjams, per du bendrijos veiklos dešimtmečius įgavo realų pagreitį. Svarbiausia, ką patyrė bendrijos nariai, – tarpusavio supratingumas, vienas kito palaikymas, bendrystės nuoširdumas.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Gargždų viltis“ pirmininkė A. Jurkienė ir bendrijos narė D. Savickienė įsitikinusios, jog geros iniciatyvos įgyvendinamos pasitelkiant kūrybiškumą ir entuziastingus rėmėjus.

Karantinas entuziazmo neįveikė

Pernai planus apie „Gargždų vilties“ 20-mečio šventę sutrikdė paskelbtas karantinas dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau bendrijos nariai rankų nenuleido: mąstė apie kitas veiklas, kurios būtų tarsi graži įžanga būsimai, nors ir vėliau rengiamai sukakties šventei.

„Mes labai gerai žinome, koks didelis yra mūsų vaikų džiaugsmas, kai jie susitinka šventinėje aplinkoje, todėl bendrijos dvidešimtmetį, nors jau įkopėme į 21-uosius veiklos metus ir švenčiame metais vėliau, visgi organizuojame pakylėta nuotaika. Be to, norėsime visų pirma pagerbti ir mūsų ištikimus bendrijos geradarius“, – „Bangai“ pasakojo „Gargždų vilties“ bendrijos pirmininkės ketverių metų kadenciją neseniai baigusi Dovilė Savickienė.

Jaudinanti jubiliejinė „Gargždų vilties“ šventė planuojama rugpjūčio 22 d., sekmadienį, 14 val. Jaunimo parko estradoje. „Tai – saugi bendrijos nariams teritorija, kurią, padedami Atviro jaunimo centro savanorių, galime patys kontroliuoti. Turime atsižvelgti, kad mūsų vaikai yra su negalia, jie turi jaustis ir laisvi, ir tuo pačiu saugūs. Svečiai dalyvaus su kvietimais“, – akcentavo D. Savickienė.

Šventė bus prasminga

Neseniai „Gargždų vilties“ bendrija atnaujino valdybos narių sudėtį, naujai kadencijai bendrijos pirmininke išrinko Audrą Jurkienę.

„Artimiausias mūsų uždavinys – parengti gražią ir prasmingą 20-mečio šventę bendrijos nariams, nuoširdžiai padėkoti ilgamečiams mūsų rėmėjams. Jų ištikimybė mūsų organizacijai tikrai yra jaudinanti. Norime prisiminti ir mus paskatinusius, palaikiusius idėją kurti bendriją – tai tuometė Klaipėdos rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalija Šeporaitienė, o juk bendrijos pamatai buvo padėti Muzikos mokykloje. Norime pasidžiaugti, kad energingiausia bendrijos kūrėja ir 15 metų itin atsakingai, kūrybiškai jai vadovavo Rekvita Bagdonienė“, – „Bangai“ pasakojo A. Jurkienė.

Jubiliejinėje „Gargždų vilties“ šventėje koncertuos grupė „Patruliai“, šventę ves profesionalūs renginių vedėjai, be abejonės, bus ir jubiliejinis tortas. „Mūsų vaikai mėgsta smagiai linksmintis, šokti“, – šypsodamasi sako bendrijos pirmininkė akcentuodama, jog sulaukė geranoriškos paramos. „Vieni tikrai neišgalėtume“, – apibendrina Audra.

Neįgaliųjų pasaulis – albumėlyje

Vienas gražiausių jubiliejinės šventės akcentų – neįgaliųjų fotografijų konkurso „Pasaulis mano akimis“ eksponavimas. „Pavasarį paskelbus konkursą sulaukėme susidomėjimo ne tik iš mūsų bendrijos narių, bet, svarbiausia, kad konkurse dalyvavo ir kitos neįgaliųjų organizacijos iš įvairių Lietuvos vietų“, – pastebėjo D. Savickienė. Fotografas Andrius Jokubaitis, geranoriškai padėjęs organizuoti konkursą, skatino dalyvių kūrybiškumą, drąsino stiprinti naudojimosi moderniosiomis technologijomis įgūdžius.

Pasak D. Savickienės, fotografijų konkurso rezultatas yra labai pozityvus. Kiekvienas, pateikęs konkursui savo nuotraukas, buvo paskatintas, gavo ir padėkos gražų raštą, ir fotografijų knygelė. Parodoje matysime 20 daugiausia balsų surinkusių fotografijų, o į knygelę sudėjome visas dalyvių nuotraukas, kad kiekvienas būtų pastebėtas. Tad išskirtinių nugalėtojų nėra. Svarbiausia, kad pažadinome neįgaliųjų kūrybiškumą, smalsumą, diegėme pasitikėjimą savimi“, – samprotavo D. Savickienė.

Sėkmingas konkurso startas įkvėpė minčiai, kad būtų vertingas ir prasmingas jo tęstinumas.

Neįgaliųjų fotografijų „Pasaulis mano akimis“ paroda pirmąkart buvo eksponuota neįgaliųjų vasaros stovykloje „Pasaka“.

Vilija BUTKUVIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių