Gargžduose MMA klubas sulaukė gausaus susidomėjimo

Į pirmąsias MMA treniruotes Gargžduose susirinko gausus būrys motyvuotų sportininkų.

Mišrių kovos menų treniruotes Gargžduose prieš pusmetį pradėjęs vesti „Gray Team MMA“ klubo vadovas ir treneris Grėjus Dielininkaitis tokio susidomėjimo nesitikėjo, mat į pirmąją treniruotę susirinko daugiau nei 30 žmonių. Šiuo metu mišrių kovos menų treniruotes Gargžduose lanko apie pusšimtis motyvuotų žmonių.
Besirenkančius mišrių kovos menų treniruotes traukia tai, kad stiprėja kūnas, fizinė jėga, auga pasitikėjimas savimi, taip pat, pasak trenerio, MMA suteikia ir bendruomenės jausmą, ypač grupinėse treniruotėse, tai ir aktyvus laisvalaikio praleidimas.
Į treniruotes – daug norinčiųjų
MMA (mišrūs kovų menai) – tai kovinis sportas, kuriame naudojami smūgiavimo (rankomis, kojomis, keliais ir alkūnėmis) ir imtynių – metimai, skausmingi ir smaugimo veiksmai. Ši sporto šaka jungia daug įvairių kovos menų, tad tai viena universaliausių sporto šakų. Nors ši sporto šaka skamba pakankamai baugiai, Klaipėdos rajone susidomėjimas MMA treniruotėmis didelis. Į pirmąją treniruotę Gargžduose, vykusią sausio pradžioje, susirinko apie 40 žmonių.
Kalbėdamas apie pirmąsias treniruotes, MMA klubo „Gray Team MMA“ vadovas G. Dielininkaitis teigė, kad pats buvo profesionalus sportininkas, sportavo Palangoje, kur taip pat padėdavo ir kitiems sportininkams pasiruošti varžyboms. Prieš keletą metų baigęs profesionalaus sportininko karjerą, G. Dielininkaitis pradėjo vesti grupines ir asmenines MMA treniruotes Klaipėdoje. Pasak jo, Klaipėdoje apie 30 žmonių renkasi į grupines treniruotes, į asmenines – 15. Gargžduose iš viso apie 50 žmonių, lankančių grupines ir asmenines treniruotes. G. Dielininkaitis „Bangai“ kalbėjo, kad buvęs kolega iš Gargždų pasiūlė ir čia pradėti vesti treniruotes, mat būtų nemažai norinčiųjų. Gargžduose veiklą pradėti skatino ir visada palaikė G. Dielininkaičio gyvenimo draugė. „Dabar susidomėjimas treniruotėmis Gargžduose didesnis nei Klaipėdoje, tiek paauglių, tiek suaugusiųjų. Yra vaikų, paauglių ir suaugusiųjų grupės“, – pažymėjo treneris.
Anot MMA klubo vadovo, dauguma Klaipėdos rajono gyventojų treniruotes lanko dėl bendro fizinio aktyvumo, tačiau yra ir besiruošiančių varžyboms. Jis pastebėjo, kad paaugliai rodo didesnį norą ruoštis ir dalyvauti varžybose, bet yra ir suaugusiųjų. „Ne kiekvienas gali dalyvauti varžybose, tam pirmiausia reikia nugalėti save prieš susiduriant su savo oponentu. Tačiau po varžybų atsiranda kitoks supratimas apie pačius kovos menus, tad net ir tiems, kurie nedalyvauja varžybose, siūlau nuvažiuoti pasižiūrėti“, – akcentavo G. Dielininkaitis.
Sporto privalumų – daug
Mišrių kovos menų treniruotės Gargžduose vyksta ant-radieniais ir ketvirtadieniais nuo 20 val. Gargždų „Kranto“ progimnazijoje, o asmeninės treniruotės – individualiu laiku Turgaus g. 13B. Pasak trenerio G. Dielininkaičio, treniruotėse pirmiausia atliekami apšilimo pratimai, vėliau įvairūs grupiniai pratimai, tada – veiksmų kombinacijos su oponentu. Šiuo metu grupines treniruotes Gargžduose lanko apie 40 žmonių. „Mokomės viską daryti žingsnis po žingsnio. Grupės yra sujungtos, nes kurie tik pradeda sportuoti, gali mokytis ir tuo pačiu stebėti, kaip sportuoja jau pažengę auklėtiniai, o tai suteikia papildomos motyvacijos ir noro tobulėti“, – pažymėjo klubo vadovas.
G. Dielininkaitis pasidžiaugė, kad visi ateina su dideliu užsidegimu ir stipria motyvacija. „Net po treniruotės klientai nori ją tęsti. Gargžduose pajaučiau, kad visi iki vieno itin motyvuoti. Daugelis su tokia motyvacija tikrai galėtų ir varžybose dalyvauti“, – teigė treneris. Nors, pasak jo, treniruočių metu neapsieinama ir be mėlynių, tačiau su trenerio priežiūra rimtų traumų išvengiama.
G. Dielininkaitis taip pat akcentavo, kad Lietuvoje mišrūs kovos menai itin populiarėja, atsiranda vis daugiau įvairių klubų ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miestuose, miesteliuose. Yra ir daug lietuvių, kurie užsienyje kovoja profesionaliai, tačiau plečiasi ir mėgėjų gretos čia, Lietuvoje.
Varžyboms – atkaklus ruošimasis
Gargžduose MMA treniruotes lankantys sportininkai išreiškia norą dalyvauti ir varžybose, aktyviausiai jose dalyvauja paaug­liai. Vis dėlto reikia įdėti daug darbo norint dalyvauti MMA varžybose. G. Dielininkaitis „Bangai“ teigė, kad yra skirtingo lygio varžybų. Pradedančiųjų mėgėjų varžybose dalyvauja iki 2 metų sportuojantys žmonės ir dalyvavę ne daugiau kaip 10-yje mėgėjiškų kovų. Šiose varžybose ribojami smūgiai (iki 18 metų smūgiai į galvą yra draudžiami, negalima smūgiuoti keliu į galvą, privalomos papildomos apsaugos kovos metu – šalmai, kojų apsaugos, mažiesiems kovotojams ir apsauginės liemenės, parteryje smūgiai leidžiami tik į kūną). Iš pradedančiųjų pereinama į aukštesnį – mėgėjų lygį. „Mėgėjų tarptautinės taisyklės leidžia smūgius parteryje į galvą, tačiau negalima atlikti tam tikrų skausmingų veiksmų, metimų, draudžiami alkūnių smūgiai, privalomos kojų apsaugos“, – kalbėjo G. Dielininkaitis.
MMA profesionalų varžybose leidžiami visi skausmingi ir smaugimo veiksmai, metimo veiksmai, visi smūgiai rankomis ir kojomis, keliais ir kai kuriose organizacijose alkūnėmis, visi smūgiai tiek parteryje, tiek stovėsenoje yra leidžiami, kovos vyksta be papildomų apsaugų. „Gray Team MMA“ vadovas pažymėjo, kad, pradėjus kovoti pagal profesionalų taisykles, į mėgėjų varžybas grįžti neleidžiama.
„Norint būti profesionalu, pravartu dalyvauti kitų kovos menų varžybose. Pats dalyvaudavau sambo, dziudo, grapplingo, Brazilian džiu džitsu, kikbokso varžybose. Tada viskas susijungia į mišrius kovos menus. Pasiruošti varžyboms galima ir lankant vien MMA treniruotes, jei treneris turi pakankamai patirties“, – teigė G. Dielininkaitis. Pasak jo, toks pasiruošimas varžyboms užima daug laiko, yra sudaroma specia­li treniruočių programa.
G. Dielininkaitis taip pat pažymėjo, kad būna sportininkų, kurie į treniruotes ateina netaisyklingai išmokę įvairių pratimų, tad tenka dirbti sunkiau, kol persilaužiama. Tiems, kas pradėjo užsiimti boksu, kikboksu, karatė, gali būti sunkiau persilaužti, nes reikia papildomai išmokti imtynių veiksmų, parterio technikos. „O kas pradėjo sportuoti nuo imtynių (laisvųjų, graikų-romėnų, dziudo, sambo, grapplingo, Brazilian džiu džitsu), tiems teks papildomai mokytis smūgiavimo technikos norint sėkmingai dalyvauti MMA varžybose“, – kalbėjo treneris.

Gabrielė ČIUNKAITĖ
Grėjaus DIELININKAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių