Gargžduose – po keliasdešimt galimybių pasų per dieną

Registrų centro Klaipėdos filiale Gargžduose vis dar sulaukiama keliasdešimt žmonių, kurie ateina išsiimti galimybių paso, tačiau vos prieš mėnesį čia nusidriekdavo eilės norinčiųjų. Dabar antplūdis atslūgo, nes galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste), taip pat galės padėti ir „Sodra“, Lietuvos paštas, kai kurios vaistinės.

Darbo krūvis padidėjo

Pirmoji eilėje Registrų centre Gargžduose laukianti Aldona „Bangai“ pasakojo, kad atsitiktinai poliklinikoje gavo dokumentą, panašų į galimybių pasą. „Atsitiktinai nuėjau, man atspausdino, dar keliems žmonėms. Bet dabar jau nebeduoda, tik keliaujantiems į užsienį, ‒ „Bangai“ atskleidė Aldona. ‒ Atėjau pasitikslinti, ar šis dokumentas galioja kaip galimybių pasas ir kiek laiko, nes neparašyta. Gal naują galimybių pasą išspausdins. Niekur nebuvo paskelbta, kad poliklinikoje dalija pasus.“ Aldona atėjusi pasikonsultuoti ryte, nes esą dabar nebėra tiek daug žmonių, daugelis jau pasiėmę galimybių pasus. Mat josios kaimynė pasakojo, kad vos prieš mėnesį matydavo ilgas eiles laukiančių prie Registrų centro – žmonės skubėjo išsispausdinti galimybių pasus. Tai „Bangai“ patvirtino ir Registrų centre Gargžduose dirbanti Jūratė Kerpienė. „Gargžduose yra nemažas antplūdis. Tikrai padidėjo darbo krūvis pastarąjį mėnesį. Tiesa, dabar jau žmonių šiek tiek apmažėję, tačiau vis eina vienas po kito, daugiausia žmonių būna ryte, nors šiandienos rytas ramesnis“, ‒ antradienį pasakojo J. Kerpienė. Pasak įmonės darbuotojos, daugiau galimybių pasų atsiimti ateina vyresnio amžiaus žmonių, tačiau ateina ir jaunesnių, teigiančių, kad nesinaudoja elektronine bankininkyste. Jūratė užsiminė ir apie problemą, kylančią grįžusiems iš užsienio. Užsienyje pasiskiepijusiems gyventojams nėra galimybės išduoti galimybių paso Lietuvoje, nes jis išduodamas ten, kur paskiepijama.

Įvairaus amžiaus klientai

Registrų centro Komunikacijos skyriaus atstovas spaudai Mindaugas Samkus informavo, kad pastarąją savaitę Registrų centro Gargždų klientų aptarnavimo padalinyje per dieną yra atspausdinama ir gyventojams įteikiama po maždaug 30 galimybių pasų.

Nuo gegužės pabaigos, kai pradėjo veikti galimybių pasas, Klaipėdos apskrities padaliniuose, tarp kurių, be minėtų Gargždų, taip pat yra Klaipėdos, Kretingos, Palangos ir Šilutės padaliniai, jau buvo atspausdinta ir gyventojams įteikta daugiau kaip 6 tūkst. galimybių pasų.

„Be abejo, į klientų aptarnavimo padalinius atsiimti galimybių paso dažniausiai ateina vyresnio amžiaus gyventojai, kurie neturi ir nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. bankininkyste ar e. parašu). Tačiau pastebime, kad atvyksta ir vidutinio amžiaus gyventojų, ir taip pat jaunimo“, – komentavo M. Samus.

Nors vizitui dėl galimybių paso registruotis iš anksto nereikia, tačiau siekiant efektyvesnio laiko planavimo gyventojams rekomenduojama užsiregistruoti iš anksto – tai padaryti galima paskambinus telefonu (8 5) 268 8262 arba internetu adresu www.registrucentras.lt/ikr.

Galioja ir kiti dokumentai

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija informuoja, kad gyventojams atsiveria daugiau galimybių patogiai ir nemokamai atsiimti galimybių pasą – tai bus galima padaryti „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą, bei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose. Norėdami gauti galimybių pasą gyventojai turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija primena, kad pagal šiuo metu sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles asmenys vietoj galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą.

Iš užsienio grįžusiems tautiečiams vietoj galimybių paso galios atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai, taip pat tos šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19. Nuo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų. Taip pat galima naudoti ES skaitmeninį COVID sertifikatą arba neigiamą PGR (galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento) testo rezultatą liudijančius dokumentus.

Pašte ir vaistinėse

Lietuvoje nuo ketvirtadienio per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams, nemokamai išduoda galimybių pasus jų pageidaujantiems gyventojams. Ši paslauga pradėta teikti Registrų centrui ir Lietuvos vaistinių asociacijai priklausančioms vaistinėms įdiegus reikalingus techninius sprendimus.

Ketvirtadienį „Lietuvos pašto“ skyriuose taip pat pradėta teikti galimybių paso atspausdinimo paslauga. Pirmąją dieną tokia proga Lietuvoje pasinaudojo 2 000 gyventojų. Galimybių̨ pasą̨ Gargždų, Priekulės, Dovilų pašto skyriuose pageidaujantys atsispausdinti gyventojai turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikus asmens dokumentą, pašto skyrių darbuotojai už gyventoją prisijungs prie galimybių paso sistemos ir dokumentą atspausdins.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių