Gargžduose susibūrusios motinos meldžiasi ne tik už savo vaikus
Pačios brangiausios, pačios mylimiausios vaikams yra jų mamos, o joms nieko nėra brangesnio už vaikus. Ar dar maži, ar ūgtelėję, ar jau patys vaikus auginantys jie visada motinų mintyse ir širdyse. Motiniška meilė įkvėpė ir pasaulinį judėjimą „Motinos maldoje“, o tokia maldos grupė Gargžduose šiemet minės dešimtmetį. Jai vadovavusi gargždiškė Laimutė Pranaitienė ir ją neseniai pakeitusi Danguolė Venckuvienė papasakojo apie grupės veiklą, ko trokšta besimeldžiančios motinos.
Įkūrė maldos grupę
Judėjimą „Motinos maldoje“ 1995 m. Anglijoje įkūrė dvi katalikės motinos Veronica Williams su svaine Sandra. Labai greitai judėjimas tapo tarptautinis, dabar jau paplitęs daugiau kaip 140 pasaulio šalių.
Gargždiškė L. Pranaitienė su keliomis parapijietėmis trejus metus važinėjo į Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje esančią maldos grupę, kuriai vadovavo kunigas Juozapas Pudžemys, judėjimo „Motinos maldoje“ Lietuvoje ir Kretingoje pradininkas. „Jis man griežtai pasakė: „Kol neįkursite grupės Gargžduose, daugiau nebegalite atvažiuoti.“ Tada su motinėle Stasele ėjome pas gerb. kanauninką kleboną Joną Paulauską, gavome palaiminimą ir pradėjome judėjimą“, – grupės įkūrimo pradžią Gargžduose prisiminė L. Pranaitienė. Dabar Gargžduose „Motinos maldoje“ grupėje – apie 30 motinėlių, kurios meldžiasi už savo ir viso pasaulio vaikus. Pasak L. Pranaitienės, grupę vis papildo naujos narės, į ją įsilieti gali motinos iš bet kokios konfesijos, tos, kurios laukiasi, tos, kurios vaikus jau užauginusios, tos, kurios neturi savo vaikų, kurios nori melstis už krikšto, sutvirtinimo ir viso pasaulio vaikus.
„Motinos maldoje“ narės kiekvieną pirmadienį renkasi Gargžduose, Parapijos namuose, Žemaitės gatvėje. Jos meldžiasi pasidalijusios į dvi grupes. Ant stalo pagarbiai dedamas kryžius, žvakė, Šventasis Raštas, krepšelis sudėti kortelėms su vaikų vardais ir prašymų sąsiuvinis, kuriame besimeldžiančiosios surašo savo prašymus, kurių neišsako garsiai. „Apskrita kortelė – lyg mamos meilės vaikams simbolis, nes ta meilė, kaip apskritimas, neturi nei pradžios, nei pabaigos. Vienos mamos malda yra asmeniška, bet nesi stipri būdama viena. Dvasinė jėga yra ten, kur meldžiasi daugiau. Juk ir Jėzus sako: „Kur du ar trys, ten ir aš su jumis“, – įsitikinusi L. Pranaitienė, beveik dešimt metų vadovavusi maldos grupei. Tikėjimo pagrindus gavusi iš tikinčių tėvų (Laimutė saugo a. a. tėvų relikvijas – kryžių, Šv. Mergelės Marijos paveikslą), tetų ir aplinkinių, kurie savo pavyzdžiu rodė tvirtą ir gyvą tikėjimą bei pamaldumą, L. Pranaitienė malda pradeda rytą ir užbaigia dieną ir tai esąs tiesioginis ryšys su Viešpačiu, padėkų ir prašymų išsakymas.
Tęsia darbus
„Motinos maldoje“ įkūrėjos L. Pranaitienės darbus nuo praėjusio pavasario tęsia Danguolė Venckuvienė. „Pernai Kretingoje vyko visų Lietuvos motinėlių susitikimas. Jau kurį laiką Laimutė ragino mane apsispręsti ir pakeisti ją, tapti grupės vadove. Visą tą laiką klausiau Dievo, ką man daryti, ar siųs kokius ženklus. Abejojau, ar sugebėsiu“, – apie sunkų apsisprendimą pasakojo D. Venckuvienė. Ji visa savo veikla nori padaryti gyvenimą gražesnį, o keliaujant su Dievu niekada nesą nuobodu – gausybė išbandymų, darbų, dovanų, netikėtumų, bendrystės, džiaugsmo… „Tikėjimas, įskiepytas močiutės, dalyvavimas rekolekcijose, tarnystė Marijos mokykloje, giedojimas Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios chore, o anksčiau Klaipėdos chore „Jėga“, Šeimos centrų stovyklos, dvasiniai renginiai, ilgametis dalyvavimas maldos grupėje, Gyvojo Rožinio draugijoje, „Alfa“ kursai, perskaitytos knygos, sutikti puikūs žmonės, artimųjų palaikymas, darbas Gargždų socialinių paslaugų centre – visos veiklos, buvusios ir esamos, atvedė mane į tą kelią, kuriame esu. Galiu dalintis savo sugebėjimais, tarnauti kitiems“, – dėkinga už gyvenimo dovanas ir sutiktus žmones prisipažino Danguolė. Moteris įsitikinusi, kad malda, be kurios ji neįsivaizduoja savo gyvenimo, nėra pageidavimų koncertas, bet per laiką įvyksta tai, ko Dievo prašoma.
Minės sukaktį
Spalio mėnesį Gargždų „Motinos maldoje“ grupei, kuri jau turi savo vėliavą, sukaks 10 metų. Vis dėlto sukaktį „Motinos maldoje“ paminės anksčiau, kadangi Gargžduose gegužės 11 d. vyks visos Žemaitijos motinėlių susirinkimas. Jis prasidės 12 val. šv. Mišiomis Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Kaip sakė Danguolė, planuoja dalyvauti apie 40 svečių iš visos Žemaitijos: „Juos pakviesime į Gargždų krašto muziejaus istoriko Manto Užgalio ekskursiją po Gargždus. Pažintis su miesto istorija prasidės nuo bažnyčios.“
Kaip pasakojo L. Pranaitienė ir D. Venckuvienė, Gargžduose susibūrusi maldos grupė kasmet aplanko kitų miestų motinėles, kur kviečiamos švenčių proga. Grupės „Motinos maldoje“ narės yra ėjusios pėsčiomis iš Klaipėdos į Palangą, o toliausias žygis vyko prieš penkerius metus, kai minėdamos „Motinų maldoje“ Lietuvoje 20 metų sukaktį su malda iš Kretingos pėsčiomis keliavo į Kryžių kalną. Penkių dienų žygyje dalyvavo ir 8 gargždiškės motinos.
Laima ŠVEISTRYTĖ
Autorės ir asmeninio archyvo nuotr.