Gargžduose vairuotojai ataks gavę baudą

Gargžduose atsiradus naujų kelio ženklų, Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai žada aktyvesnę pažeidimų kontrolę. Anot Viešosios policijos skyriaus viršininko G. Radzevičiaus, tam numatyta skirti bent valandą per dieną.

 

Kur įtalpinti savo automobilį jų ir taip sausakimšuose Gargžduose? Kaip rodo vairuotojų praktika, tai daryti galima visur: po draudžiamaisiais ženklais, greitėjimo-lėtėjimo juostose, geltona linija pažymėtose atkarpose, ant šaligatvių… Žinoma, tai jau ironija.

Neseniai Kvietinių gatvėje atsirado nauji sustoti ir stovėti draudžiantys ženklai, tačiau jų vairuotojai kol kas irgi nepaiso. Šią savaitę Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai tokiems pažeidėjams taisykles priminė surašydami protokolus. Deja, keleto automobilių statymo piktžaizdžių pareigūnai įveikti neturi vilties.

Eismo reguliavimo perversmą pastaruoju metu išgyveno Kvietinių gatvė. Nepatingėjome suskaičiuoti, kad nuo pat automagistralės iki sankryžos su Klaipėdos gatve Kvietinių gatvėje pastatyti 143 kelio ženklai (neskaičiuojant stendo, kuris žymi, kad gatvė rekonstruota pagal ES reikalavimus).

Kaip šioje ženklų jūroje pastebėti naujovę – sustoti ir stovėti draudžiančius kelio ženklus? Jie atsirado lapkričio 18 d. Savivaldybės Saugaus eismo komisijos sprendimu. Kaip informavo komisijos pirmininkas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Buivydas, tokių griežtų reikalavimų prireikė dėl Kvietinių gatvės važiuojamojoje dalyje atsiradusio dviračių tako. „Leidus statyti automobilius, eismo juostos būtų per siauros mašinoms prasilenkti ir keltų pavojų eismo saugumui“, – paaiškino jis.

Antradienį „Bangos“ žurnalistai kartu su pareigūnais inicijavo įspėjamąjį reidą, kurio metu nauji reikalavimai nustebino ne vieną. Štai BMW automobiliu atvykusi daili šviesiaplaukė net nežvilgterėjo į ženklą, nustraksėjo į veterinarijos kliniką, o grįžusi labai nustebo pamačiusi uniformuotus pareigūnus. Klaipėdos rajono PK Viešosios policijos skyriaus viršininkui Gediminui Radzevičiui moteris teisinosi ženklo nemačiusi, užbėgusi į įstaigą trumpam.

Gargždų apylinkės inspektorė Rasa Jonauskaitė tądien fotoaparatu įamžino dar keletą draudžiamoje gatvės atkarpoje stovėjusių automobilių. Deja, po 15 minučių čia stovėjo jau kitų mašinų kolona. „Manau, kad šioje vietoje vairuotojai „išsibaus“. Tas pats buvo prie „Ąžuoliuko“ darželio. Iš pradžių žmonės pyko ir ženklo nepaisė, bet baudos įvedė tvarką“, – sakė G. Radzevičius. Visgi pareigūnas neneigė skeptiškai vertinantis naujai nubrėžtą dviračių taką.


  • Savivaldybės taryba šiemet patvirtino 2014–2020 metų Automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo Gargždų mieste eiliškumo sąrašą. Pagal jį planuojama įrengti naujas bei remontuoti esamas aikšteles prie miesto švietimo įstaigų. Darbai planuojami 12-oje vietų. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius „Bangai“ teigė, kad miesto centre automobilių statymas irgi išsprendžiamas: „Kalbant apie miesto centrą, jį „nukrauti“ padės Savivaldybės pastato vidiniame kieme ką tik padidinta automobilių stovėjimo aikštelė darbuotojams. Joje tilps daugiau kaip 12 automobilių, taigi gyventojams padaugės vietos Rinkos bei Savivaldybės aikštėje. Kartu su Gargždų bendruomene svarstant gatvės koncepciją, pirmenybė buvo teikiama ne mašinoms, nes tai visgi miesto senamiestis. Žinoma, visi nori patogiai privažiuoti prie įstaigų, tačiau, pavyzdžiui, aikštelė prie parko išnaudojama tik per pietus. Kitomis valandomis joje visada yra vietos“, – pastebėjo G. Kasperavičius.
  • Už kelio ženklų nepaisymą gresia baudos nuo 100 iki 300 Lt. Jei toks pažeidimas padarytas pirmą kartą, bauda siekia 50 Lt.

Didžiausia piktžaizdė

„Tai vienareikšmiškai problemiškiausia ženklų nepaisymo vieta Gargžduose“, – taip apie automobilių stovėjimo aikštelę prie Šeimos medicinos klinikos kalba PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Radzevičius. Vos įvažiavus 40 m juostoje mašinų statyti negalima, tačiau atkarpa poliklinikos darbo valandomis pilnutėlė. Čia pareigūnai praradę viltį įvesti tvarką. „Kelių patruliai turėtų budėti visą dieną, nes mašinos keičiasi kas keliolika minučių. Ženklo mažai kas paiso. Tai suprantama – juk žmogus į ligoninę ne pramogoms pinigų išleisti atvažiuoja. Dažnas net sunkiai vaikšto“, – ligonius užtarė G. Radzevičius.

Ir šio reido metu atvykusieji mašinas draudžiamoje zonoje statė tiesiai pareigūnams prieš akis. Pasiteisinimas vienas – o kur statyti? „Turiu temperatūros, prastai jaučiuosi. Kokį atstumą turėčiau eiti sirgdama?“ – klausė taisykles pažeidusi moteris. Tiesa, draudžiančio sustoti ženklo gali nepaisyti į ligoninę atvykę neįgalieji. Tačiau jų automobilis turi būti pažymėtas.

Vėliau Saugaus eismo komisijos pirmininkas V. Buivydas „Bangai“ patvirtino, kad Savivaldybė neturi planų aikštelę rekonstruoti ar plėsti. Pašnekovas pripažino šią problemą, mat ir pats į ligoninę neseniai ėjo mašiną palikęs aikštelėje prie „Maximos“.


Stato krypčių juostose

Ne mažiau probleminė J. Janonio gatvė – tiek sankryžoje su Klaipėdos gatve, tiek su Žemaitės. Rajono PK Prevencijos poskyrio viršininkas Giedrius Gumuliauskas antradienį šioje gatvėje pažeidėjams nuolaidų netaikė. Nubausta bent 10 automobilių savininkų, mašinas pastačiusių kelio krypčių juostose priešais parduotuvę „Smiltė“ bei tokioje pat juostoje, leidžiančioje išsukti iš J. Janonio į Klaipėdos gatvės dešinę pusę. „Toks statymas trukdo saugiam eismui, sunku prasilenkti automobiliams. Tam ženklinimas ir įrengtas“, – stovėjimo vietų stokos neteisino G. Gumuliauskas.

Anot G. Radzevičiaus, puikus gatvės vadavimo pavyzdys – P. Cvirkos gatvė: „Atsiradus aikštelei tarp „Maximos“ ir Sporto centro, automobilių gatvėje neliko.“


Ženklą vadina beprasmiu

Automobilių stovėjimo aikštelės prie „Kranto“ pagrindinės mokyklos bėdas priminė kvietiniškis Vaidas Girgždis. Čia stovi tik aptarnaujančiam transportui įvažiuoti leidžiantis kelio ženklas, tačiau į aikštelę suka visi ir taip dar sukelia pavojų einantiems vaikams. Pernai tėvai čia net rengė piketą. „Rytais čia turėtų stovėti policijos pareigūnai ir bausti įvažiuojančius. Jei tai nedaroma, gal reikia sudaryti visų Gargžduose esančių kelio ženklų sąrašą, po kuriais policija nebaudžia, ir bus ramu?“ – ironizavo jis.

„Šioje aikštelėje esame turėję ne vieną konfliktinę situaciją. Mokytojų automobiliai yra aptarnaujantis transportas, tačiau retas kuris vežiojasi darbo pažymėjimą. Kaip atskirti, kas kuo dirba? Šioje vietoje ženklas praradęs prevencinės kontrolės prasmę“, – įsitikinęs G. Radzevičius. Kontrolę apsunkina tai, kad į aikštelėje įvažiuojant iš darželio „Naminukas“ pusės draudžiamo ženklo nėra…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content