Savo mokykloje trisdešimtosios sukakties pasimatymas – jaudinantis


Pirmasis 3-iosios vidurinės mokyklos direktorius V. Davidonis ir „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė I. Pintverytė įžiebė šventės žibintą.

Ant pasimatymo suoliuko pedagogės J. Skulskienė, B. Šutinienė ir jų buvusi mokinė G. Gutauskaitė-Pučinskienė (viduryje).

Jubiliejaus proga mokyklą sveikino mokinių prezidentas M. Bertulis (pirmas iš kairės) ir abiturientai.

Geros kloties mokyklai linkėjo renginio svečiai.

Šventėje pagerbti ir pirmieji abiturientų klasių auklėtojai G. Pupšienė, V. Čekanauskas, I. Narbekovienė.

 

Monotoniška mokyklos kasdienybė visai kitomis spalvomis sužėri švenčiant jos gyvavimo sukaktį. Tada viršų ima gražiausi prisiminimai, juokingiausios istorijos, šventėje išdrįstama prisipažinti apie padarytas išdaigas, joje nubraukiama jaudulio ašara visiškai nebijant, kad kažkas pasityčios.

Tokiai atvirai pasimatymo su savąja mokykla nuotaikai skambia lietuviška daina, liaudies instrumentų muzika, tautiniais rūbais pasidabinę nuteikė „Vaivorykštės“ gimnazistai, pasitikę 30-osios mokyklos sukakties minėjimo dalyvius vos tik jiems pravėrus gimnazijos duris. Jos fojė tarp įvairiaspalvių gėlių puikavosi didžiulėmis baltomis raidėmis sudėtas gimnazijos pavadinimas.

Lyderystė, partnerystė, motyvacija – tai pagrindinės jubiliejų švenčiančios mokyklos vertybės, kurios yra ir šios švietimo įstaigos strateginio plano tikslas. Po aštuonerių įkūrimo metų 3-ioji vidurinė pirmoji rajone išsikovojo gimnazijos statusą, o nuo 2012 m. tapo keturmete gimnazija.

„Visada norime tobulėti, siekiame pokyčių, esame atviri naujiems iššūkiams, pasiruošę puoselėti mokyklos bendruomenę, įtvirtinti lyderystę“, – šios nuostatos pleveno mokyklos fojė besisukančiame filmuke ir 30- mečio proga sukurtoje šventinėje programoje „Tu ateik į pasimatymą“, kurioje kartu nuotaikingai ir draugiškai dalyvavo tiek mokiniai, tiek mokytojai.

Pilnutėlėje gimnazijos aktų salėje daugelis neišgalėjo nuslėpti sentimentų mokykliniam gyvenimui, todėl ne vienam kalbėjusiajam lūžo balsas susitvenkus gražių įspūdžių ašaroms.

Ne tik tautiškumu, bet ir šiuolaikiškumu persmelktoje šventėje persipynė ilgametės gimnazijos direktorės Irenos Pintverytės, abiturientų klasių atstovų ir jų auklėtojų, tėvų prisiminimai bei išsakyti lūkesčiai, kad mokykla ir ateityje klestės. Geriausias tam įrodymas, kad ne vienas anksčiau čia mokęsis ir atėjęs pasveikinti savąją mokyklą jubiliejaus proga ištarė: dabar čia mokosi arba mokysis ir mano vaikai.

Audringų plojimų sulaukęs buvęs pirmasis 3-iosios vidurinės mokyklos direktorius Vidūnas Davidonis sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad mokykla nuo pat pirmosios gyvavimo dienos turėjo geradarių, bendraminčių, nevengė nestandartinių sprendimų, nebrėžė linijos tarp mokinių ir mokytojų, tačiau stengėsi juos telkti bendriems tikslams. Ypač tam pasitarnaudavo įdomūs, šmaikštumo kupini renginiai. „Bangos“ redaktorė Vilija Butkuvienė kalbėdama atkreipė dėmesį, kad dabar jau galime įvertinti, ar išsipildė V. Davidonio pirmajame interviu prieš mokyklos įkurtuves laikraštyje išsakytos viltys apie siekį sukurti kitokią mokyklą, kurioje vyrautų pagarba menams, demokratiškai aplinkai, kurioje nestigtų žmogiškumo. Gargždų parapijos kunigas Stasys Toleikis atkreipė dėmesį, kad mokyk­loje einama dvasingumo keliu – pirmiausia jubiliejus pradėtas šv. Mišiomis bažnyčioje.

Ąžuolo stiprybės, atkaklumo, ilgaamžiškumo „Vaivorykštei“ įteikdamas ąžuolo simbolį linkėjo ir perdavė sveikinimus nuo Seimo nario Broniaus Markausko jo padėjėjas Raimundas Daubaris. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pasidžiaugė „Vaivorykštės“ gimnazijos lyderyste, jos pasiekimais įvairiuose konkursuose, tarptautiniuose projektuose.

Į šventinių linkėjimų sūkurį smagiai įsisuko mokyklos taryba ir artimiausi kolegos – „Minijos“ progimnazija bei „Kranto“ pagrindinė mokykla, visus susirinkusiuosius pribloškusi kūrybiško humoro galia. „Vaivorykštukams“ už partnerystę dėkojo Muzikos mokykla, Švietimo centras ir Trečiojo amžiaus universiteto atstovai bei kiti svečiai.


„Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečio proga Klaipėdos rajono savivaldybės padėkos raštais

už gimnazijos vardo garsinimą bei inovatyvius darbo metodus nuspręsta apdovanoti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos šiuos darbuotojus: anglų kalbos mokytoją metodininkę Giedrą Aliulienę, matematikos mokytoją metodininkę Dalią Bendikienę, socialinę pedagogę metodininkę Rositą Jankauskaitę, anglų kalbos mokytoją metodininkę Aliną Kalinauskienę, vyriausiąją virėją Rimą Malakauskienę, dailės ir technologijų vyresnįjį mokytoją Gintautą Našlėną, muzikos mokytoją metodininkę Jūratę Surblienę, lietuvių kalbos mokytoją metodininką Vidą Vaitkų.

Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais

jubiliejinio mokyklos gimtadienio proga už kūrybišką darbą pagerbta istorikė Vidutė Petrauskienė ir lituanistė Rasa Rusteikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių