Ugniagesių profesiją patyrė ir žiūrovai

Šeštadienį nei vėjas, nei lietus nesutrukdė rajono ugniagesių gelbėtojų mokomajam parodomajam renginiui prie Kapstato ežero Endriejave. Žiūrovai ne tik stebėjo besivaržančias priešgaisrinės tarnybos darbuotojų ir statutinių pareigūnų komandas, kaip gelbėjo „skenduolį“, po avarijos iš automobilio traukė „nukentėjusįjį“, bet ir patys galėjo dalyvauti šiuose darbuose.

Keturiems endriejaviškiams moksleiviams – aštuntokams Kornelijui Burbai, Astijui Burbai, Henrikui Kubiliui ir dešimtokui Irmantui Sauseriui – įteikti savanorių pažymėjimai ir apranga.

T. Taučius: „Gerai, kad renginyje susitiko statutiniai pareigūnai, priešgaisrinės tarnybos darbuotojai ir savanoriai“.Ankstyvą apsiniaukusį šeštadienio rytą prie Kapstato ežero ugniagesius gelbėtojus pasitiko ant kelio vėtros išverstas medis. Su pirmąja užduotimi jie susidorojo lengvai.

Prieš renginio pradžią dangus pragiedrėjo – tai sutraukė nemažai endriejaviškių ir svečių. Atvyko Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Gedeminas Karalius, Gargždų PGT viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Tomas Taučius, rajono Savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė, Tarybos nariai Regina Kernagienė ir Česlovas Tarvydas. Be to, dalyvavo Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorė Vilma Ugintienė ir mokytoja Laima Kazragienė. Rajono Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Stanislovas Virbauskas pasakojo, kad ugniagesiai gelbėtojai bendradarbiauja su šiuo kolektyvu ir populiarina ugniagesio profesiją, skatina savanorystę.

S. Virbauskas: „Norėtume, kad mokomosios parodomosios varžybos taptų tradicija.“Priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai gelbėtojai išsirikiavo pasipuošę nauja apranga. Už Savivaldybės skirtas lėšas jie įsigijo kovinę ir darbinę aprangą.

Šventės akcentas – 4 endriejaviškiams moksleiviams įteikti ugniagesio savanorio pažymėjimai ir apranga. Pasak S. Virbausko, savanoriu galima tapti sulaukus 14 metų ir dalyvauti prevencinėje veikloje.

Šešios ugniagesių gelbėtojų komandos ir statutinių pareigūnų (Gargždų PGT) komanda varžėsi trijose rungtyse: teko pasitikrinti teorines žinias, bendruosius gebėjimus ir jėgas ugniagesyboje. Komisijos nuomone, iš Savivaldybės ugniagesių gelbėtojų komandų geriausiai pasirodė Agluonėnų, Endriejavo ir Veiviržėnų.

Susirinkusieji susidomėję stebėjo, kaip ugniagesiai ežere gelbėjo tariamą skenduolį, darė dirbtinį kvėpavimą. Jie plukdė gelbėjimo valtimi vaikus, apsirengusius specialiomis liemenėmis.

Imituotoje autoavarijoje „nukentėjusiuoju“ pasiryžo tapti S. Virbauskas. Gelbėtojai rodė, kaip išdaužti automobilio langus, ištraukti prispaustą žmogų, jį gaivinti. Žiūrovai patys galėjo pamėginti karpyti metalą.

Vėliau vaikus ir jaunimą mokė, kaip gesintuvu gesinti gaisrą.

S. Virbauskas džiaugėsi, jog renginyje buvo populiarinama ugniagesio profesija, savanorystė, ugniagesių komandos išbandė savo jėgas. „Nusprendėme kitais metais vėl surengti mokomąsias parodomąsias pratybas, susietas su ugniagesybos sportu“, – kalbėjo S. Virbauskas, šiemet surengęs pirmąsias. Jis pridūrė, jog nemažai padirbėti teko ir tarnybos buhalterei Dianai Kuzminskienei.

Gargždų PGT viršininkas T. Taučius pasidžiaugė, jog renginyje kartu susirinko statutiniai pareigūnai, priešgaisrinės tarnybos darbuotojai ir savanoriai. „Gerai, kad į veiksmą įtraukti ir žiūrovai. Malonu, kad savanoriais tapo 4 moksleiviai“, – sakė jis.Žiūrovai buvo įtraukti į renginio veiksmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių