Garso terapija kviečia atsigręžti į save

Asociatyvi nuotr.

Įtemptoje ir nuolat besikartojančioje rutinoje neretai norisi pabėgti nuo visų sunkumų ir skirti laiko sau. Vieni „Bangos“ pašnekovai kalba, kokią naudą žmogus gali gauti apsilankęs garso terapijoje, kiti ‒ kaip kilo mintis organizuoti nemokamus užsiėmimus jaunuomenei.

Skatina rūpintis savimi

Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ savo „Facebook“ paskyroje kvietė Klaipėdos rajone gyvenantį jaunimą, kurio amžius nuo 14 iki 29 metų, į garso terapijos užsiėmimus. Ieva Dobravalskytė, „Apskritojo stalo“ komandos narė, pasakojo, kad jaunuoliai dažnai patiria įtampą bei stresą savo kasdienybėje, todėl garso terapijos užsiėmimai jiems suteikė galimybę atsipalaiduoti ir palikti visus rūpesčius nuošalyje. „Projektu „Jaunimo pilietiškumo ir sveikatingumo skatinimas Klaipėdos rajone“ skatiname jaunus žmones būti pilietiškus, domėtis sveiku gyvenimo būdu, taip pat suteikiame galimybę jaunimui užmegzti kontaktą su bendraamžiais bei padėti gerinti savo psichologinę būklę ir fizine sveikatą“, ‒ samprotavo pašnekovė. I. Dobravalskytė atskleidė, jog šis projektas yra finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Europos solidarumo korpusas“. Gargždiškė samprotavo, kad šis projektas itin pasisekęs, nes susidomėjusio jaunimo kiekvienu užsiėmimu vis daugėjo ir visi, nors kartą dalyvavę garso terapijos užsiėmimuose, turėjo savo unikalią patirtį, apie kurią teigiamai atsiliepė. Pašnekovė kalbėjo, kad po šių užsiėmimų vyksta sveikatingumo renginys – diskusija, švaros akcija Klaipėdos rajone, tinklinio varžybos ir asmeninio tobulėjimo bei laiko planavimo mokymai jaunimui. „Projekte „Jaunas žmogus ir jo pasaulis“ Klaipėdos rajono jaunimą kviesime į edukacinę išvyką kartu su VšĮ „Revilita“ lankytojais, Stelmužės ąžuolo vaikaičio – ąžuoliuko sodinimo akciją Jaunimo parke, rugsėjo 1-osios dienos jaunimo organizacijų mugę, psichoterapijos kursą“, ‒ informavo „Apskritojo stalo“ narė.

Atranda vidinę harmoniją

Gargžduose įsikūrusių Saviugdos ir meditacijos namų įkūrėja, garso terapijų intuityvi vedlė Algimantė Veršininė pasakojo, kad garso terapijas rengti pradėjo prieš 3 su puse metų, kai pajautė, jog pačiai sunku susitvarkyti su kylančiu nerimu, sunkiomis emocijomis. Muzika jai visą gyvenimą buvo artima, tačiau kurį laiką buvo ją apleidusi, tad kartu su šia veikla moteris grįžo ir prie pomėgio. Pašnekovė veda asmenines ir grupines sesijas, moterų ratus, stovyklas, kuriose yra naudojami holistiniai aukštų dažnių instrumentai, tokie kaip Tibeto dubenys, gongai, įvairūs varpeliai, barškučiai, būgnai ir kiti. „Terapijų metu gulima ant žemės, užsimerkus klausoma instrumentų, neriama į meditatyvią gyvų garsų jūrą“, ‒ informavo sesijų instruktorė. Anksčiau A. Veršininė buvo įsikūrusi Klaipėdoje, tačiau šiuo metu praktinius užsiėmimus vykdo Gargžduose. Paklausta, kaip kilo idėja suburti žmones į ramią erdvę pabėgimui nuo kasdienių rūpesčių, pašnekovė atsakė, jog vieną dieną jos rankose atsidūrė nedidelis Tibeto „dainuojantis“ dubenėlis. „Suskambus pirmajam jo garsui pajaučiau, kad noriu susipažinti su šiais instrumentais labiau, nes jo garsas persmelkė mane“, ‒ dėstė A. Veršininė. Taigi ji susirado garsų terapijos mokytojus, baigė Holistinio garso Tibeto dubenų masažus bei praktikas ir taip pradėjo savo kelią. Moteris džiaugėsi, kad žmonės vis sugrįžta, nes po sesijų, praktikų, pokalbių vis stipriau pradeda jausti save, savo vidinį pasaulį, galią, širdį, bendrystę, artumą.

Emociniai pokyčiai

Pasak Evos Kačinskaitės, kuri garso terapijoje lankėsi tik vieną kartą, konkrečių fizinių pokyčių neįvyko, tačiau emociškai ji jautė sustiprinusi pažintį su savo jausmais. Eva akcentavo, jog šią meditaciją rekomenduoja kitiems todėl, kad labiau įsiklausytų į savo vidų, pajaustų ypatingus pojūčius meditacinėje kelionėje. „Manau, jog ši meditacija gali, jeigu ir ne kardinaliai, bent minimaliai pakeisti žmogaus pasaulėžiūrą, padėti įžvelgti dar nematytus dalykus ir labiau save pažinti“, ‒ pridūrė garso terapijos dalyvė.

Greta Žadeikytė šiuose užsiėmimuose dalyvavo 2 kartus. Pašnekovė pasakojo, kad kartu pakvietusi ir kitas savo drauges ir taip susidarė grupelė. Pasak jos, po pirmojo seanso buvo sunku suprasti, kas įvyko, merginos jautėsi ramios, bet pavargusios, o per antrąjį seansą jau žinojo, kaip viskas bus, tad ir po jo, atrodo, turėjo daugiau energijos. „Gyvenimo tai man nepakeitė, bet smagu, jog tokie užsiėmimai vyksta ir yra galimybė juos išmėginti nemokamai“, ‒ samprotavo G. Žadeikytė.

Elina Jokubauskaitė garso terapijoje dalyvavo 3 kartus. Ji sakė, kad po kiekvieno seanso potyris buvo vis kitoks. Pašnekovė teigė, kad gyvenime konkrečių pokyčių nepastebėjo, tačiau, anot jos, didžiausia šios terapijos esmė slypi viduje. „Man to nė nepastebint, pasąmonė slopina nerimą, stresą, leidžia lengviau priimti sprendimus bei ilsėtis“, ‒ pasakojo E. Jokubauskaitė.

Egidija JOKUBAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių