Gėlių atsisakę jaunavedžiai parėmė beglobius gyvūnus

Per vestuves įprastai jaunieji būna apipilami ne tik dovanomis, bet ir gėlių žiedais, įspūdingomis puokštėmis. Tačiau gargždiškių Indrės ir Deivido Kryžių vestuvės buvo kitokios. Svečių jie paprašė vietoj gėlių atnešti šunims ėdalo ar kitų beglobiams gyvūnams reikalingų daiktų.

Pagalba prasmingesnė nei nuvytę žiedai

„Su vyru jaučiame didelę meilę gyvūnams, patys auginame šuniuką Velsą ir esame priglaudę katytę Nalą. Ir anksčiau, kai kalbėdavome apie vestuves, tai mąstydavome, kad vietoj gėlių prašytume paramos šuniukams. Juk gėlės taip greit nuvysta, o kainuoja nemažai. Tad pagalba augintiniams mums atrodo prasmingesnė“, – „Bangai“ sakė Indrė, Gargždų kultūros centro projektų ir renginių koordinavimo vadovė.

Ji prisipažino, jog nesitikėjo, kad visi svečiai paisys kvietime nurodyto pageidavimo, tačiau nė vienas neatėjo nešinas gėlėmis. „Vestuvių šventėje buvo speciali vieta, numatyta šunų ėdalui, daiktams padėti. Pirmąsias pakuotes padėjome patys, kad svečiai nesiblaškytų ir žinotų, kur gali palikti savo atvežtą ėdalą ar kitus daiktus“, – pasakojo neseniai ištekėjusi Indrė.

Jaunavedžiai pasidomėjo, kuriai prieglaudai šiuo metu reikalingiausia pagalba ir nusprendė viską nuvežti į VšĮ „Būk mano draugas“.

Sektinas pavyzdys

Klaipėdos rajone Sendvario seniūnijoje veikiančios VšĮ „Būk mano draugas“ steigėja, direktorė Galina Kučinskienė „Bangai“ sakė, jog jų prieglauda yra šiuo metu kone didžiausia ne tik Klaipėdos regione, bet ir visoje Lietuvoje. „Turime apie 300 katinėlių ir per 200 šunų. Gandrų, kirų, varnų jau neskaičiuoju“, – kalbėjo Galina. Anot jos, tokios jaunavedžių iniciatyvos labai džiugina, jų pasitaikydavo ir anksčiau. Dabar, kai karantino nėra ir vestuvės vėl keliamos su trenksmu, tikrai būna porų, kurios prašo vietoj gėlių atvežti ėdalo šunims ir visko, ko reikia, beglobiams gyvūnams. Kas nori detalesnės informacijos, visada gali apsilankyti mūsų feisbuko puslapyje ir iškart supras, ko mums reikia“, – sakė G. Kučinskienė. Gargždiškiams Indrei ir Deividui, taip prasmingai pradėjusiems bendrą gyvenimo kelią, VšĮ „Būk mano draugas“ linki laimingo, vaisingo, prasmingo gyvenimo. Tai sektinas pavyzdys.

10 metų prieglaudos veiklą užtikrinanti Galina pastebi, kad per karantiną žmonės dažniau priglausdavo gyvūnus, nori dalintis savo šiluma. Ši tendencija toliau tęsiasi. Tačiau paraleliai dar daug ir neatsakingo žmonių elgesio. „Pavyzdžiui, visai neseniai būtent Klaipėdos rajono savivaldybė paprašė mūsų pagalbos – reikėjo pasiimti didžiulį kiekį gyvūnų iš Kretingalės. Parsivežėme 48 šunelius, iš jų buvo 4 mamos su 20 vaikų, penkta mama kitądien jau pas mus atsivedė dar 6 šuniukus. Dar reikės paimti 9“, – pasakojo pašnekovė.

Agnė ADOMAITĖ
Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių