• 24 gegužės, 2022
|

Gėlių gatvėje – per 40 eglučių

Antrąją šv. Kalėdų dieną mažieji kaimynai nešiojo kalėdinį paštą Gėlių gatvės gyventojams.

Gargždų Gėlių gatvės gyventojai moka švęsti, džiaugtis ir džiuginti aplinkinius. Iniciatyvūs žmonės kuria tradicijas ir puoselėja kaimynystę. Prieš šias šv. Kalėdas savo gatvėje jie papuošė daugiau nei 40 eglučių.


Ne kartą esame rašę apie Gėlių gatvės senbuvius, kurių dauguma grįžę iš tremties čia statėsi namus, visada sugyveno kaimyniškai, taip auklėjo vaikus, o šie – savo. Tad daugelyje šios gatvės namų jau užaugo trečia karta. Jie tęsia tėvų ir senelių tradicijas ir kuria naujas. „Trečius metus prieš šv. Kalėdas puošiame ne tik savo namus, bet ir gatvę. Vienais metais kūrėme nykštukus, kitais – lankstėme eglutes iš vielos, tik pernai dėl pandemijos buvome praradę ūpą. Šiemet vėl puošėmės – gatvėje žybsi, šviečia daugiau nei keturiasdešimt eglučių“, – pasakojo Gėlių gatvės gyventoja Sigita Bučnytė. Kaimynų fondas yra savanoriškas: kas kiek nori, gali, tiek jam skiria. Lapkritį draugiškai pasitarę nusprendė, kad šiemet puoš gatvėje eglutes. „Papuošimų turėjome iš anksčiau, dar papildėme, pigiai nupirkome eglučių, girliandų, o puošėme gal penkiolika Gėlių gatvės žmonių. Dalyvavo ir mūsų mažieji gyventojai“, – džiaugėsi S. Bučnytė.


Gėlių gatvė ypač žavi anksti ryte, kai šviesos nykštukai (taip Sigita vadina savanorius, kurie kasryt įžiebia ir vėliau išjungia girliandas) pradeda savo darbą, ir vakare, kai eglutės vėl šviečia. Tačiau eglutės prie namų – ne vienintelis Gėlių gatvės iniciatyvių gyventojų sumanymas. Jau kelintus metus gerieji nykštukai kaimynams nešioja kalėdinį paštą, rankų darbo žaisliukus, deklamuoja ir dainuoja sveikindami su šv. Kalėdomis. Sigita neabejoja, kad matydami šią tradiciją patys mažiausieji vėliau irgi taps nykštukais, kurie lankys kaimynus. Puse lūpų ji prasitarė, kad prieš Naujuosius metus gatvės gyventojai susirinks kartu išgerti arbatos, pažiūrėti nuotraukų, pasidalinti mintimis, padainuoti. Dėl pandemijos susibūrimas vyks gatvėje ir bus paisoma saugumo reikalavimų.


Laima ŠVEISTRYTĖ
Sigitos BUČNYTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių