• 29 rugsėjo, 2021
|

Geltonasis autobusas – „Minijai“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savivaldybėms perduos 40 naujų geltonųjų „Mercedes-Benz“ markės autobusų, kurie dar lapkričio mėnesį pasieks 40 savivaldybių mokyklas. Toks autobusas įriedės ir į Gargždų „Minijos“ progimnazijos kiemą.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis „Bangai“ sakė, kad tai išties džiugi žinia, šis autobusas labai lauktas ir reikalingas, dabartinis autobusas, kurį turi, labai nusidėvėjęs. „Ir per karantiną pamokos pradinukams vyksta kontaktiniu būdu, tad autobusas važiuoja kiekvieną dieną“, – užtikrino direktorius.

„Kasmet ministerijos tęsiamas projektas ir skiriami geltonieji autobusai padeda užtikrinti, kad visi mokiniai mokyklą pasiektų be rūpesčių. Nors šiuo metu daugelyje mokyklų pamokos vyksta per atstumą, autobusiukai reikalingi ten, kur ugdymas vyksta kontaktiniu būdu“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Visuose 19-os vietų mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Mokykliniai autobusai yra skirti vežioti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenančius, pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas besimokančius mokinius, kurie 2018–2020 metais turėjo pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo, likvidavimo ar vidaus struktūros pertvarkos. Taip pat didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, kurie nepajėgia savarankiškai vaikščioti arba dėl turimų sutrikimų yra nesaugūs kelyje, vežiojimui bei netinkamų toliau eksploatuoti savivaldybių mokyklų autobusų pakeitimui.

ŠMSM autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso jau nupirkti

1 196 geltonieji autobusai.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių