Gera žinia: iš trečiųjų šalių gautas dovanas deklaruoti tapo paprasčiau

Nuo gruodžio 1 d. iš ne ES šalių per Lietuvos paštą atkeliavusias dovanas galima deklaruoti paprasčiau. Siekiant užtikrinti sklandesnį procesą, dovanų gavėjams nebereikės privalomai pateikti iš siuntėjo gauto patvirtinimo apie siunčiamo daikto vertę. Tai reiškia, jog deklaravimo formoje užteks nurodyti, kokia dovana yra siuntoje ir kokia jos vertė.

Šis proceso supaprastinimas įdiegtas konsultuojantis su Lietuvos Respublikos muitine.

„Nuolat stebime, vertiname ir tobuliname savo paslaugas bei procesus tam, kad garantuotume kuo sklandesnę klientų patirtį. Artėjančios didžiosios metų šventės – metas, kuomet dovanos iš užsienio brangiems žmonėms į Lietuvą siunčiamos ypatingai dažnai. Todėl tikime, kad paprastesnė dovanų iš trečiųjų šalių deklaravimo tvarka neabejotinai pasiteisins, kadangi leis sutaupyti laiko, kurio ruošdamiesi Kalėdoms dažnas vis pritrūkstame“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Kaip ir anksčiau, už siuntos deklaravimo formoje nurodomos informacijos tikslumą bus atsakingas informaciją teikiantis asmuo. Be to, Lietuvos paštas ir toliau vadovausis vidiniais patikros procesais, kuriais siekiama užtikrinti deklaravimui pateikiamos informacijos teisingumą ir tai, kad valstybei būtų sumokėti reikiami mokesčiai. Kilus klausimams ar abejonėms Lietuvos paštas pasilieka teisę klientų paprašyti papildomos informacijos apie siuntą.

Lietuvos paštas primena, kad 2021 m. liepos 1 d. visose ES šalyse buvo panaikinta importo PVM lengvata – nuo minėtosios datos importo PVM reikia mokėti už visas iš trečiųjų šalių gaunamas prekes. Tačiau išimtis yra taikoma privačių asmenų privatiems asmenims siunčiamoms dovanoms, kurių vertė siekia iki 45 Eur. Siuntos su dovana vertei viršijus 150 Eur yra taikomas ir importo muito mokestis.

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. visos siuntos iš trečiųjų šalių, tarp jų ir dovanos, privalo būti deklaruojamos. Siuntai atvykus į Lietuvą gavėjas gali rinktis ją deklaruoti per Lietuvos paštą, savarankiškai per LR muitinės platformą, arba per kitą tarpininką.

Siekiant, kad siuntos būtų tvarkingai deklaruojamos ir laiku pasiektų gavėjus, planuojantiems iš trečiųjų šalių siųsti dovanas Lietuvoje gyvenantiems artimiesiems, rekomenduojama iš anksto pasidomėti išsamia siuntų deklaravimo tvarka ir padėti jiems deklaruoti. Daugiau informacijos apie dovanų ir kitų tipų siuntų deklaravimą galima rasti Lietuvos pašto svetainėje: https://www.post.lt/pvm-lengvatos-panaikinimas.

Lietuvos pašto informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių