Geriausios JAV vietos stebėti fejerverkų šou

Nors fejerverkai ir neatsirado Lietuvoje, jie jau ištisus dešimtmečius yra įvairių švenčių ir renginių dalis. Be to, kad vieši fejerverkai – tai ne tik šventė akims, bet ir bendra patirtis, kuri gali suvienyti bendruomenę.

Kaip bebūtų, bene daugiausiai fejerverkų šou yra surengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl atrinkome 20 įspūdingiausių JAV rengiamų fejerverkų šou, kurie kasmet žavi dešimtis tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.

Adisono „Kabumo miestas“

Adisonas, Teksasas

Kiekvieną Nepriklausomybės dienos savaitgalį Dalaso priemiestis Adisonas, Teksaso valstija, virsta :Kabumo miestu“: iki pusės milijono lankytojų atvyksta į Adisono oro uostą pasigrožėti oro šou, po kurio vyksta įspūdingas fejerverkų šou. Oro šou ir fejerverkus, matomus iš bet kurios miesto vietos, taip pat galima stebėti įvairiuose vietoje organizuojamuose „stebėjimo vakarėliuose“ ir „Addison Circle“ parke.

Amerikos laisvės festivalis Provo mieste

Provo, Juta

Didysis paradas Provo centre su plūdurais, orkestrais, oro balionais ir jojimo grupėmis vyksta prieš kasmetinį Laisvės festivalio Ugnies stadioną, kuriame vyksta gyvi pasirodymai LaVell Edwards stadione Brigham Young universiteto miestelyje. Finale rengiamas didžiausias stadiono fejerverkų šou Jungtinėse Valstijose.

„Didysis įlankos bumas“

San Diegas, Kalifornija

„Big Bay Boom“ – tai 18 minučių trunkantis fejerverkų šou, skirtas kariškiams ir jų šeimoms mieste, kuriame yra antra pagal dydį JAV karinio jūrų laivyno antvandeninių laivų bazė. Šį reginį galima stebėti iš bet kurios San Diego šiaurinės įlankos vietos, įskaitant Embarcadero, prieplaukos rajoną, Shelter Island ir Harbor Island. 

Bostono popso fejerverkų spektaklis

Bostonas, Masačusetsas

Fejerverkai dažnai rengiami pagal muziką, bet paprastai ne su visu gyvu orkestru. Bostono popso fejerverkų spektaklis atkuria garsiojo Bostono popso dvidešimtmečiui skirto pasirodymo dvasią, o finale skamba fejerverkai ir patrankų šūviai. Koncertas ir fejerverkai vyksta istorinėje Bostono „Hatch Shell“ aikštelėje Esplanadoje, juostomis apjuostame parke palei Čarlzo upę.

Kapitolijaus ketvirtasis

Vašingtonas, D.C.

Kasmetinis fejerverkų šou Vašingtone, National Mall gatvėje, į šalies sostinę sutraukia šimtus tūkstančių žiūrovų. Šis 35 minutes trunkantis šou pradedamas iš abiejų atspindinčio baseino priešais Linkolno memorialą pusių, tačiau fejerverkus galima stebėti iš įvairių netoliese esančių vietų.

Pitsburgo miesto Nepriklausomybės dienos šventė

Pitsburgas, Pensilvanija

Pitsburge liepos 4-ąją švenčiama tiek daug renginių, kad jų neįmanoma sutalpinti į vieną vietą. Visame mieste rasite gyvos muzikos, istorinių demonstracijų, koncertų ir vaikams skirtų užsiėmimų. Didžiausias fejerverkų šou paprastai, primena www.saliutas.lt specialistai, rengiamas Point State parke ir užbaigia šeimos linksmybių dieną. Prieš prasidedant 25 minutes trunkančiam fejerverkų šou, galėsite pasimėgauti C-17 skridimu ir maisto sunkvežimių stovėjimo aikštele.

Koncertas danguje Amelijos Earhart festivalyje

Atčisonas, Kanzasas

Amelijos Earhart gimtajame Atčisono mieste, Kanzase, liepos mėn. per Amelijos Earhart festivalį pagerbiama aviatorė. Viena populiariausių šio savaitgalio šventės atrakcijų – fejerverkų šou „Concert in the Sky“. Būtinai atvykite anksčiau, kad galėtumėte pasimėgauti pramogomis prieš didįjį renginį, kurio metu skambės gyva muzika ir virš Misūrio upės skraidys kaskadininkai.

Sent Luiso miestas

Sent Luisas, Misūris

Tokios žvaigždės kaip Eltonas Johnas, Martina McBride ir Nelly pasirodė kasmetiniame Sent Luiso liepos 4 d. savaitgalio vakarėlyje, kuriame galima dalyvauti nemokamai. Virš Misisipės upės, įrėmintos Vartų arkos, vyksta kulminacinis fejerverkų šou, kuris gali trukti iki 30 minučių.

Fordo fejerverkai

Detroitas, Mičiganas

Fordo fejerverkų šou Detroite toks didelis, kad pirotechnikos priemonėms sutalpinti reikia ne vienos, ne dviejų, o iš viso trijų baržų. Be spalvingo šou, sprogstančio virš Detroito upės, žiūrovai gali mėgautis gyva muzika ir gausybe maisto bei gėrimų.

„Go 4th on the River“

Naujasis Orleanas, Luiziana

Neoficialus Naujojo Orleano šūkis „laissez les bons temps rouler“ – „leiskite geriems laikams suktis“ – taikomas tiek Nepriklausomybės dienai, tiek Mardi Gras. Šventė „Go 4th on the River“ vyksta Misisipės upės pakrantėje istoriniame Naujojo Orleano centre, kur dieną žiūrovai gali mėgautis gyvais muzikiniais pasirodymais, o naktį – įspūdingu fejerverkų šou.

Didžiųjų kopų paplūdimys Džekilo saloje

Džekilo sala, Džordžija

Liepos 4 d. naktinis dangus Džekilo saloje atgyja akinančiu spalvų ir sprogimų reginiu. Mėgaukitės saulėlydžio stebėjimu Great Dunes Beach parke, o tada stebėkite stulbinantį pirotechnikos šou vandenyno fone.

Tegul dainuoja laisvė!

Nešvilis, Tenesio valstija

Galima tikėtis, kad liepos 4-osios fejerverkus Nešvilyje lydės kantri muzika, ir muzikos miestas nenuvilia. Kasmetinėje Nešvilio šventėje „Let Freedom Sing!“ ne tik rengiamas patriotinis vakarėlis ir miesto centre vykstantys pripažintų ir kylančių kantri muzikos žvaigždžių koncertai, bet ir kulminacinis fejerverkas sinchronizuojamas su Nešvilio simfoninio orkestro pasirodymu.

Mineapolio akvatenalė

Mineapolis, Minesota

Mineapolio akvatenalė visada vyksta visą trečiąją liepos savaitę. Populiariausios pramogos – deglų paradas ir didžiulis fejerverkų šou „Target“ Misisipės upės pakrantėje. Šį šou sudaro daugiau nei 10 000 kg fejerverkų, kurių choreografija vyksta pagal garso takelį.

Mononos festivalis

Monona, Viskonsinas

Viskonsino Mononos festivalyje liepos 4-osios savaitgalį vyksta daugybė įdomių renginių, pavyzdžiui, kukurūzų spragėsių turnyras, komandinės varžybos, klasikinių automobilių paroda, karnavalas ir, žinoma, fejerverkai. Liepos 4 d., sutemus, pirotechnika paleidžiama iš Winnequah parko ir dangų nušviečia įspūdingomis spalvomis bei šviesa.

Karinio jūrų laivyno prieplauka

Čikaga, Ilinojus

Vienas iš slaptų Čikagos malonumų yra tai, kad fejerverkais žymiajame Navy Pier galite mėgautis beveik bet kuriuo metų laiku: vasarą fejerverkai demonstruojami du kartus per savaitę, o gruodžio 31 d., pasitinkant Naujuosius metus, rengiamas fejerverkas. Tačiau kasmetinis Nepriklausomybės savaitgalio fejerverkų šou yra ypatingas – jis trunka 10 minučių. Pirotechnikos mėgėjai gali stebėti šou ne tik nuo prieplaukos, bet ir nuo užsakomųjų laivų Mičigano ežere, viešbučių stogų, Maggie Daley parko ar Čikagos ežero pakrantės tako.

San Francisko liepos ketvirtosios fejerverkai

San Franciskas, Kalifornija

Per kasmetinį liepos 4-osios fejerverkų šou San Francisko 39-ojoje prieplaukoje net jūrų liūtai pakelia akis į dangų. Dėl neprognozuojamų San Francisko orų net ir liepos vakarą gali tekti į šventę vykti apsirengus, tačiau prieplaukoje esančios parduotuvės ir restoranai yra atviri ir gali padėti pasislėpti nuo šalčio, o dieną prieš pasirodymą skamba gyva muzika. Jei nenorite stebėti iš arti, garsiosios San Francisko kalvos, pavyzdžiui, Bernal Heights parkas, yra alternatyvios stebėjimo vietos.

Sewardo liepos 4-osios festivalis

Sewardas, Aliaska

Liepos 4 d. fejerverkai Aliaskoje yra tokie: jie skirti naktinėtojams, o ne ankstyviesiems paukščiams. Vasaros saulė Sevarde nenusileidžia iki maždaug vidurnakčio, todėl tiek laiko turėsite likti miegoti, kad pakankamai sutemtų ir būtų galima pradėti šou. Vis dėlto šis „šiaurės pašvaistės“ pasirodymas yra unikalus Aliaskai, todėl lankytojai gali neskubėti apsipirkinėti istoriniame miesto centre, vaikščioti pėsčiomis po Prisikėlimo įlanką arba stebėti teminį laivų paradą, kuris prasideda palyginti anksti 23 val.

Saulėlydžiai parke su fejerverkais

Okean Sitis, Merilandas

Populiarioji „Sundaes in the Park“ su fejerverkais serija Okean Sityje pasižymi gyva muzika, šeimai skirta veikla ir, žinoma, ledais bei fejerverkais. Ši serija vyksta Northside parke sekmadieniais visą vasarą. Būtinai atvykite iki saulėlydžio, kad galėtumėte pamatyti spalvas, pasklidusias nuostabioje Assawoman įlankoje.

„Wawa Welcome America“

Filadelfija, Pensilvanija

Kas gali būti geresnė vieta švęsti liepos 4-ąją nei miestas, kuriame 1776 m. buvo pasirašyta Nepriklausomybės deklaracija? Nemokamas „Wawa Welcome America“ festivalis vyksta daugiau nei dvi savaites, prasideda birželio 19-ąją ir baigiasi nemokamu koncertu Benjamino Franklino parke ir fejerverkais virš Filadelfijos meno muziejaus. Fejerverkus geriausia stebėti nuo parkvėjaus tarp Eakins Oval ir Logan Circle.

„Western & Southern/WEBN Riverfest“

Sinsinatis, Ohajas

Sinsinačio „Western & Southern/WEBN Riverfest“ – tai vieta, kur verta būti Darbo dienos savaitgalį. Šventė prasideda vidurdienį Sawyer Point ir Yeatman’s Cove, joje prekiaujama maistu, skamba gyva muzika ir vyksta vaikams skirta veikla. Vakarą užbaigia „Rozzi’s Famous Fireworks“ fejerverkų šou pagal WEBN transliuojamą muziką.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių