Gimnazistus sudomino susitikimas su europarlamentaru, profesoriumi Liudu Mažyliu

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje lankėsi Europos Parlamento narys, Kauno VDU profesorius Liudas Mažylis, kurio parengta paskaita sudomino 8–12 klasių mokinius ir juos lydėjusius mokytojus. Gegužės 18 d. susitikimą profesorius pradėjo nuo trumpo Europos Parlamento, kaip institucijos, pristatymo.

Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie Europos Parlamento narių veiklą, funkcijas, kuruojamas sritis, rinkimų aktualijas. Buvo nesunku įsiminti, kiek praėjusiuose Europos parlamento rinkimuose rinkėjai skyrė balsų kandidatui L. Mažyliui, nes balsų suma buvo sudaryta tik iš nulių ir vienetų: 111 100 balsų. Sužinojome, jog iš viso 11 mūsų valstybės išrinktų narių tampa europarlamentarais, tad profesorius L. Mažylis yra vienas iš jų, o jo kuruojama sritis yra aplinkosauga.

L. Mažylis išsamiai papasakojo apie Lietuvos istorijos raidą pradedant nuo Pirmojo pasaulinio karo skaudžių pasekmių, šiek tiek ilgėliau stabtelint ties svarbiais Lietuvai faktais ir įvykiais 1917–1918 metais ir tęsiant iki Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo 100-mečio. Mokiniai susikaupę klausėsi įdomaus pasakojimo apie intensyvias lietuviškai parašyto Nepriklausomybės Akto originalo paieškas. Ne visi prisiminė plačiai spaudoje aprašytą paieškos istoriją, kuri bylojo, kad profesoriui L. Mažyliui teko nusivilti, nes tarp 1918 m. vasario mėnesio archyvo dokumentų ieškomo dokumento nepavyko rasti, ten buvo tik vienakalbė vokiška 1917 m. gruodžio 11 d. ranka rašyta Lietuvos Tarybos deklaracija. Bet jis nenutraukė paieškų ir kitą dieną jau vartė sukauptus tų metų kovo mėnesio archyvo dokumentus, tarp kurių 2017 m. kovo 29 dieną Vokietijos diplomatiniame archyve jis atrado nutarimo dėl 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės paskelbimo originalą, parašytą lietuvių kalba.

Antroje pranešimo dalyje europarlamentaras daug dėmesio skyrė 1918 m. Vasario 16-osios Akto signataro Jurgio Šaulio nuopelnų profesinėje, pilietinėje ir diplomatinėje srityse atskleidimui. Klausydamiesi didžiavomės, kad iš Veiviržėnų seniūnijos Balsėnų kaimo kilęs J. Šaulys savo reikšmingais darbais yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai dar labiau įprasmina gimnazijos organizuojamus renginius, skirtus signataro J. Šaulio atminimo išsaugojimui.

Gimnazijos direktorė Laima Navickienė padėkojo profesoriui už įdomią istorijos pamoką 8–12 klasių mokiniams ir mokytojams, padovanojo mokinių rankų darbo suvenyrą ir pasveikino europarlamentą L. Mažylį asmeninio gimtadienio išvakarėse.

Mes, veiviržėniškiai, pelnytai galime didžiuotis 2013 m. gegužės 30 d. gimnazijai suteiktu signataro Jurgio Šaulio vardu, tad stengiamės jį garsinti inovatyviais projektais, mokinių kūrybiniais, sportiniais, pilietiniais ir akademiniais pasiekimais. Renginio pabaigoje padaryta bendra profesoriaus L. Mažylio, mokinių ir mokytojų nuotrauka išliks vertingu prisiminimu, liudijančiu apie dar vieną įdomų renginį, skirtą signataro J. Šaulio vardo suteikimo gimnazijai dešimtmečiui.

 Alma VANAGIENĖ

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių