• 9 gruodžio, 2021
|

Gobergiškės mokyklėlė vis dar vieniša

Nors Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus modernizuoto pastato patalpos buvo papuoštos didžiosioms metų šventėms eglučių šakomis, žaisliukais, vaikai to neišvydo. Mokyklėlė vis dar nėra pripažinta tinkama naudoti. Dabar pastabų turi Priešgaisrinė tarnyba.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas R. Simonavičius pastebėjo, kad visos modernizacijos trunka ilgai, tačiau šįkart itin ilgai.Priekaištų turi gaisrininkai

Priminsime, kad į Gobergiškės skyriaus pastato modernizaciją Savivaldybė investavo 506 tūkst. Eur. Pastatas tiek iš išorės, tiek iš vidaus pasikeitė neatpažįstamai. Tačiau vaikai iki šiol mokosi it taboro sąlygomis – bendruomenės namuose ir kultūros namų salėje.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus „Bangą“ informavo, kad Gobergiškės mokyklėlės pastato pridavimas stringa dėl statybos užbaigimo komisijos narių pastabų. „Pradžioje buvo gautos Visuomenės sveikatos centro pastabos. Pastabos ir neatitikimai buvo ištaisyti. O dabar gautos Priešgaisrinės tarnybos specialisto pastabos, kurių rangovas nespėjo ištaisyti (pateikti dokumentus), ir procedūros buvo užbaigtos. Šiuo metu organizuojama nauja (trečia) statybos užbaigimo komisija“, – aiškino A. Ronkus.

Stengiasi spręsti greitai

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius pastebėjo, kad visos modernizacijos trunka ilgai, tačiau šįkart itin ilgai. „Kiek teko domėtis, tai susiję su statybiniais dalykais. Viena iš derinančių institucijų nepasirašė užbaigimo akto. O ar rangos sutartis buvo tinkamai vykdoma, čia galėtų pasakyti Administracijos direktorius. Man tenka tik apgailestauti, kad ugdymo procesas modernizuotame pastate vis dar nevyksta“, – kalbėjo R. Simonavičius.

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas informavo, kad koją kiša problemos dėl projektavimo. Nebuvo pakankamai tiksliai numatyti priešgaisriniai niuansai, dėl to dabar reikia tam tikrų korekcijų. Tačiau, anot jo, kilusias problemas stengiamasi išspręsti kaip įmanoma greičiau. „Pats penktadienį dalyvavau susirinkime su Gobergiškės skyriaus vaikų tėvais, jie patenkinti atlikta modernizacija. Jokių priekaištų“, – kalbėjo S. Karbauskas.

Tėvai kantriai laukia

Tėvai išties kantriai tebelaukia atidarymo. Daupariškė Greta Srėbalienė „Bangai“ sakė, jog smagu, kad mokykla renovuota ir atnaujintas vidus. „Nematau didelės problemos, kad dar neveikia mokykla, mėnesiu anksčiau ar vėliau nėra labai svarbu. Tikiuosi, iki šių mokslo metų pabaigos mokyk­la jau veiks“, – vylėsi dviejų Gobergiškės skyrių lankančių vaikų mama.


KOMENTARAS

  • Rangos darbus atlikusios UAB „Išskirtinio būsto statyba“ vadovas Mindaugas CITAVIČIUS: „Iškilo dviprasmybės dėl priešgaisrinių reikalavimų. Yra techninis projektas, vėliau – darbo projektas, kuriame viskas detalizuojama. Techniniame projekte numatyta, jog pastate esanti sija negali sudegti per 20 min. Daugiau jokių apribojimų nėra numatyta. Sija yra metalinė, perdanga medinė. Per 20 min. ji tikrai nesudegs, visus parametrus atitinka. Tačiau dabar prašoma papildomos apsaugos sistemos. Pavyzdžiui, galima nudažyti specialiais dažais, galima naudoti priešgaisrinę vatą ar priešgaisrinį gipsą. Tačiau kyla klausimas, kokiu pagrindu. Esame tarsi vakuume. Vienaip ar kitaip situaciją išspręsime.“

  • Pastato modernizacija kainavo 506 tūkst. Eur, tačiau be pakeisto stogo ir išpirkto buto lėšų, mat dalis patalpų anksčiau priklausė privatininkui.
  • Gobergiškės skyriuje pagal pradinio ugdymo programą mokosi 21 mokinys. Taip pat yra mišri 12 vaikų grupė nuo 3 iki 5 metų.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr. iš „Bangos“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių